Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tanácsoljak a nagymamámnak...

Mit tanácsoljak a nagymamámnak, hogy hajlandó legyen elmenni nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Nevetséges apróságnak fog tűnni a probléma, de akiben van egy kis empátia, az át fogja érezni.

A nagymamám 65 éves, én a lányunokája vagyok és nagyon szeretem.

Külsőre is igazi nagyis, belsőre meg egy nagyitündér.

Egy éve vannak visszatérő alhasi fájdalmai, nem panaszkodott, de észrevettem.

Kértem, hogy menjünk el nőgyógyászatra, de azt mondta, hogy az orvosa öt éve nyugdíjba ment, akihez egy életen keresztül járt, együtt öregedtek meg és máshoz, ilyen öregen szégyell menni. Végül rábeszéltem, hogy keressünk egy NŐ nőgyógyászt, de meg kell, hogy mondjam, hogy nagy csalódás volt.

Be kellett kísérnem a nagyit, mert nehezen jár és segítettem neki felmászni arra a bizonyos emelvényre.

Egy fiatal 30+-os nő volt az orvos, megcsinálta a rákszűrést, de a szokásos vizsgálatot (felnyúlni, hasat benyomni,...stb) már nem végezte el, cirka 5 perc volt a "vizsgálat" és már szedhettem is le a nagyit az ágyról.

A problémái azóta is fennállnak, de bebeszélte magának, hogy a doktornő azért nem vizsgálta meg, mert láthatóan undorodott az öreg testétől, meg hogy nincs leborotválva.

Mondtam neki, hogy keressünk másik orvost, nőt vagy férfit, nekem mindegy és borotválja le magát alulról.

Ezzel most meg az a baja, hogy mit fog szólni a nőgyógyász, ha ő, mint idős asszony odamegy borotvált altesttel.

Addig már eljutottunk, hogy hajlandó lenne egy IDŐS, férfi orvoshoz elmenni, de ezen a borotváljunk, vagy ne borotváljunk dolgon nem tudunk átlendülni.

Mit tanácsoltok, szerintetek mi legyen?

Nagyon megköszönöm előre is a segítőkész válaszokat!


2017. jún. 7. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Alhasi fajdalomnak 100 mas oka lehet mint nogyogyaszat.

Senkit nem erdekel ki van borotvalva ki nincs szakemberek

2017. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Arany középút. Legyen rövidebbre nyitva. 0.5- 1 cm bőven jó, ha ennyire ezen lovagol.
2017. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként érdemes lenne sebészetre vagy gasztrora is elmenni.
2017. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meggyőzni arról, hogy az orvost nem érdekli, borotválva van-e, vagy sem, hiszen látott már mindenfélét.

Mondd el neki, hogy szeretnéd ha kiderülne, amennyiben valami baj van, mert szeretnéd sokáig magad mellett tudni.

Esetleg az orvos is beszélgessen el vele, hátha sikerül meggyőznie.

2017. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, elhatároztam, hogy meg fogom neki mutatni ezeket, talán meggyőzi.

Gasztróra rendszeresen megy, 3 évente jár colonoscopiára, mert mindkét testvére vastagbélrákban hunyt el.

Azzal nincs problémája.

Gondoltam még az urológiára is, de ott is ez lenne a problémája, tehát gyakorlatilag ezzel a kérdésemmel azt is megoldanánk.

2017. jún. 7. 18:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek zöld pacsit adtam, ezért nem értem a különbségeket, ... de még egyszer, mindenkinek köszönöm!
2017. jún. 7. 18:21
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Hasi ultrahang kéne.

Mi a panasza?

2017. jún. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Olyan panaszai vannak, mint fiatal korában, amikor készült megjönni a menstruációja, csak erősebben és ilyenkor fáj a gerince is csípő magasságban, de van, hogy a bal combjába is kisugárzik a hasi fájdalom.

Volt tavaly hasi UH-n, ahol valami olyasmit írtak (most nem látom a leletet) hogy a méhe nem áttekinthető az erősen echoszegény környezet miatt(?)

Ezt most nagyon laikusan írtam le, de valami ilyesmi maradt meg bennem.

Gyakran fáj a gerince, műtötték 42 éves korában gerincsérvvel, ezért nem tudni, hogy a hasától fáj a gerince, vagy a gerincétől a hasa.

Hát most éppen itt tartunk.

2017. jún. 8. 17:28
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Az orvosokat hidegen hagyja, hogy van-e szőr, vagy nincs, nekik ez a munkájuk, láttak már sokmindent. Menjetek egy fizetős dokihoz, sajnos az alaposságnak már ára van.
2017. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm 9-es, valószínűleg ez fog következni.
2017. jún. 10. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!