Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan esik szarul ha mamámék...

Jogosan esik szarul ha mamámék kibeszélnek a hátam mögött, mikor nem csináltam semmi rosszat az égvilágon? 16L

Figyelt kérdés
2017. jún. 11. 16:25
 1/5 anonim válasza:
31%

Igen,ha rossz dolgokat mondanak.

Nem,ha csak egyszerűen rólad beszélgetnek.

2017. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy jogosan...

tudod az öregek már csak sajnos ilyenek...

engem is folyton kibeszélnek a hátam mögött, hogy ide megyek-oda megyek, miért megyek, minek stb...

az a baj hogy nagyon utálatosak, gyülölködőek és zsémbesek...vagyis az enyém sajnos ilyen!!

24 L

2017. jún. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nekem is rosszul esik mindig, ha hallom, hogy a családom a hátam mögött beszél arról, hogy mit csinálok rosszul, ahelyett, hogy nekem mondanák. Van, hogy úgy beszélnek rólam, hogy a szomszédos helyiségben vagyok és hallom, ez nagyon ki tud akasztani, ilyenkor be is szólok, hogy hangosabban beszéljetek, hogy jobban halljalak titeket... Amúgy ez nálunk "családi szokás", sokan vagyunk, szeretnek pletykálkodni az idősebbek (jobb dolguk híján másokkal foglalkoz ak), szerintem ez elég negatív tulajdonság, én mindig is érzékeny voltam erre, ugyanis a pozitív vélemény nyilvánítás és támogatás helyett csak panaszkodni tudnak, ami azt jelenti, hogy igazán nem is segíteni akarnak vagy jobbá tenni a dolgokat, csak pletykálkodni. Jó nekik, hogy van mivel foglalkozni és nem a saját, hanem más problémáin csámcsogni. Próbáld meg nem felvenni... Nehéz, de ez igazából nem téged, hanem őket minősít. Vagy próbáld megbeszélni velük, mi a problémájuk veled, bár sok esetben kiderül, hogy igazából semmi konkrét, csak jó mást kibeszélni..
2017. jún. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
igen, jogos
2017. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Idővel megszokod. A nagyszüleim világ életükben olyanok voltak, hogy mindenkit kibeszélnek. Barátaik sem voltak soha, csak amíg érdekük volt. Ahogy visszarmlékszem a gyerekkoromra minket is folyamatosan kibeszéltek. Nem egyszer hallottam a nyitott ablaknál, hogy rólam/rólunk panaszkodnak a szomszédoknak, pedig nem voltunk olyan egetverően rossz gyerekek. Sokáig rosszul esett, mert irigykedtem hogy másoknak meg milyen jófej nagyszüleik vannak akik imádják az unokáikat. Aztán megszoktam és már nem érdekel. Minimálisra le van csökkentve a kommunikáció, nem mondok nekik semmit amit utána ki tudnak pletykálni és ennyi. Ha kérdezik mi van velem, akkor rávágom hogy "semmi".


Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy vannak barátaim, van párom és van egy anyukám illetve egy tesóm akiknek számít a véleménye és nem beszélnek ki.

2017. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!