Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymama a lánya gyerekét...

Nagymama a lánya gyerekét jobban szereti, mint a fiáét?

Figyelt kérdés
A környezetemben úy veszem észre, hogy így van. Ti hogy látjátok? Nálatok hogy van? Az ismeretségi körömben aki nagyszülő, és fia meg lánya is van, jobban húz a lánya gyerekeihez, mintha az jobban unoka lenne, mert nem egy idegen nő szülte. Saját nagymamám is jobban elvan a lányai gyerekeivel (köztük velem), mint a fia gyerekeivel. Mondjuk nálunk a mamám menye nem is nagyon akarta a nagy családi összetartást. Szóval érdekelne, másnál hogy van ez?

2017. jún. 16. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Van egy nővérem, ő volt az első gyerek a családban..ő volt mindig a kedvenc :)

Nekem van egy 19 éves fiam :)

Sokáig egyedüli unoka volt , aztán a nővéremnek is lett fia. Jelenleg ő 8 éves .Onnét már csak ő létezett :)

Nálunk így van :)

2017. jún. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
96%
Minden szülőnek a szíve mélyén van egy kedvenc, akihez közelebb áll, akivel jobban kijönnek egymással stb...Nálunk a nagyi csak a fiát, és az ő fiát szereti, isteníti annak ellenére, hogy egy darab krumpli életképesebb mint ő..
2017. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Nalunk is igy van. Anyosom a mi gyerekunkre evente haromszor nez ra, a lanya gyereket minden nap hozza az iskolabol, tanul vele, orvoshoz viszi, otthon marad vele ha beteg...szoval mindent. Egyidosek a gyerekek.
2017. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Nagymamaként nem tudok különbséget tenni az unokáim között!

Igaz, hogy a menyemet is saját lányomként szeretem.

2017. jún. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Sok ilyen esetről hallottam én is. Nekem a nagymamám tudatosan kerülte az összes ilyen kivételezést, mert neki nagyon fájt fiatalasszonyként, hogy nagyapám anyja jobban szereti a lánya gyerekét.
2017. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az én anyósomnak szerencsére két fia van, szóval engem, és a gyerekemet nem ér ilyen, de látom, hogy ahol lánya és menye is van az anyósnak, ott van különbség.
2017. jún. 16. 19:42
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk pont fordítva van. Anyum jobban kivételezik a bátyám fiával, mint a lánytestvérével, és az én lányaimmal. Természetesen őket is szereti, de ha valaki jól ismeri a saját anyját, akkor egyértelműen "látszik". Szerencsétlen keresztfiamat anyum még a barátnője előtt is kisfiamozza, kisjózsizza (nem így hívják,ezért a kisbetű), ami szerintem neki tök ciki, de még nem tette szóvá. Nem is fogja, mert a mamája ettől boldog.
2017. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Én is észrevettem ilyen jellegű különbséget. Több mindent elnéz a lánya gyerekeinek. Nem hinném, hogy tudatos a dolog, inkább azzal függ össze, hogy a lányához jobban kötődik (több okból kifolyólag), mint a fiához.
2017. jún. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
7-es vagyok. Az lemaradt: pedig a "kisfiam" egy kigyúrt, sportos tetovált 25 éves srác. :)
2017. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
8-as, egyetértek, bár szerintem inkább arról van szó, hogy a lányához jobban, mint a menyéhez.
2017. jún. 16. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!