Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Vihetik-e a nagyszülők 2-3...

Vihetik-e a nagyszülők 2-3 éves unokájukat állatkertbe?

Figyelt kérdés

Vagy ezért letolás járhat a szülőktől azzal, hogy első alkalommal az ő joguk látni a gyermekük (az unoka) csodálkozását?

Kösz, ha szavazol kor és nem megjelöléssel, vagy elmondod a véleményedet e családi belső vitához!



2017. júl. 4. 10:46
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
67%
Engem az sem zavarna ha csak utólag mondanák meg nekem, hogy merre jártak. Egyetlen egy dolog érdekelne, mégpedig hogy jól érezte e magát. Ez pedig hamar kiderül, hiszen mesél róla... Eszembe nem jutna ilyen önző kijelentés, hogy én akarok ott lenni az első...
2017. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
65%
Úgysem fog rá emlékezni, szal nem mindegy? :D
2017. júl. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
90%

Egy gyerek akkor is rácsodálkozik az állatkertre, ha évente többször is viszik.

Ez a kinek van joga először vinni dolog marhaság. Vigye az, aki akarja.

2017. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
46%

Mi fél évesen vittük először, de a nagyszülőknem is jeleztem, hogy jöjjenek velünk, ha akarnak.


Én is azokhoz tartozom, akik szeretnének a gyerek első élményeinél jelen lenni. Mindenhol nem lehety ez világos, de ha a szülőnek igénye van erre és nem elvakultan áll hozzá (a nagyszülőket kizárva), akkor ezt meg kell tudnotok.beszélni

2017. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
70%
Miért ne vihetnék?
2017. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
80%

Vihetik.

Ez esetben viszont nem kellene, mert egyértelmű, hogy a szülők -vagy valamelyikük - kicsit el vannak szállva önmaguktol és a gyermektol így csak csaladi botrany lenne a vége.

42 nő

2017. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
87%

Ez a szülőktől és nagyszülőktől függ.


Én nagyon jóban vagyok anyóssal, fiunkat már 1,5 éves korától el szokta vinni. Fiunk is nagyon szereti a mamát.

Elvitte nem sokkal 2. szülinapja után a veszprémi állatkertbe. Ő nagyon ragaszkodott hozzá.

Fiunk semmit nem "fogott fel" belőle. Én ezt tudtam, hogy nem nagyon fogja lekötni, de ha anyósnak ez élmény, akkor vigye.


Most múlt 4 éves, és gondolkodunk, hogy elvigyük-e a Fővárosiba. Mert az nagyon nagy lenne neki még.

Annyira nem érdeklik az állatok, inkább az autók.

De anyós viszi majd most nyáron cirkuszba is (nem a pestiba).


Én nem vagyok ilyen "elveszi a csodálkozás látványát".


Mindent meg tudunk beszélni, jut nekem elég élmény a fiammal kapcsolatban, had legyen anyósnak is valami. Miért kellene mindent kisajátítanom a gyerekkel kapcsolatban?

2017. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
80%

Eleg primitiv szulo az aki ilyen szinten irigykedik, ahelyett hogy orulne neki, hogy a nagyszulok programokat szerveznek a gyereknek. Ha egyszer veluk van, akkor miert ne lenne joguk latni a boldogsagat, erdeklodeset? Vagy a gyerek csak a szulovel erezheti jol magat?

Normalis szulo nem irigykedik ha massal boldog a gyereke, hanem ellenkezoleg a gyerek boldogsaganak orul. Ugyanis a gyerek erzesei az elsok neki, nem a sajatjai.

33f, ket gyerek apja

2017. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
83%
Ha nagyszülőként az én gyerekem ilyenen problémázna nagyon elgondolkoznék, hogy mit rontottam el mikor felneveltem. Nevetséges. Ha másodszor ők viszik ugyanúgy rá fog csodálkozni, főleg mivel nem sok mindenre fog emlékezni. De egy rácsodálkozás élményt is "kitulajdonítani" elég beteges.
2017. júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem biztos, hogy a szülők részéről a sokak által feltételezett irigység az ok.


Semmit sem tudunk arról, amúgy szoktak-e a nagyszülők vigyázni a gyerekre, és ha igen, akkor ez probléma nélkül szokott-e zajlani. Lehet, hogy félévente egyszer látják az unokát, most rájuk tört az "unokázhatnék", és rögtön állatkertbe vinnék a gyereket. Lehet, hogy fizikailag (állatkertben nagyon sokat kell gyalogolni) vagy figyelmileg nem képesek erre a programra, csak ők ezt nem látják. Vagy mondjuk táplálékallergiás a gyerek, de ezt nem fogadják el a nagyszülők és csak azért is az allergén étellel etetik (ennyi nem fog ártani felkiálítással).

Ilyen esetekben nem engedném a gyerekemet velük, akármilyen hisztit rendeznek miatta.


Viszont ha minden oké, akkor természetesen elengedném a gyereket velük.

2017. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!