Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy magyarázzam el nagymamámn...

Hogy magyarázzam el nagymamámnak, hogy ne mondja meg folyton, mit csináljak, mert 21 évesen nem vagyok már analfabéta?

Figyelt kérdés
Eljöttem pár napra nagymamámhoz, mert már eléggé öreg, ki sem mozdul a házból, de egyszerűen kész.. Felkelt, hogy menjek reggelizni, ő nem fog ott ülni egész nap a konyhában miattam, holott megmondtam neki, hogy tudok kaját csinálni magamnak, tudom használni a tűzhelyet is, nem kell ő ahhoz, hogy egy kakaót csináljak.. Meg hogy nem is takarítok, csak a laptopot bújom folyton, holott csak zenét szoktam keresni, mert így szeretek takarítani, és mivel a szeme sem jó már, így tényleg nem is látja, hogy haladnék a portörléssel, a porszívózással meg tényleg nem haladok mert fél óránként várnom kell rá, hogy 3 percig használhassam.. Meg ha mondd valamit, hogy csináljam, akkor azonnal pattannom kell, tegnap pl. ő úgy döntött, hogy elmegy a postáért, úgyhogy kísérjem el.. Én meg még egy szál pizsiben voltam, de ő nem várt egy percet sem, már ment ki az ajtón, én meg inkább elkísértem, mert nehezen jár már egyedül.. Tanárnő volt, úgyhogy megértem, hogy folyton kioktat, csak ő nem érti meg, hogy nekem erre nincs szükségem, meg nem is szeretem..
2017. júl. 6. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

"nekem erre nincs szükségem, meg nem is szeretem"

Ennyi. Ha nem érti meg, nem erőltetném a hosszabb látogatásokat.

2017. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ő egyszerűen ilyen, nem fog változni. Talán keresetlen, kioktató, sokszor számodra durva a stílusa, de vedd észre mögötte a gesztusokat, azokat az apróságokat, amik lehet, hogy az agyadra mennek, de valójában kedveskedni akar vele (például hogy reggelit készít neked). Fogadd el, tegyél meg mindent, hogy jó kapcsolatotok legyen, mert később nagyon meg fogod bánni, ha most csúnyán viselkedsz vele, és már nem fogsz tudni változtatni rajta.
2017. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem csinál nekem reggelit, én csinálom magamnak, ő csak rám szól folyton, hogy csináljam már.. Én nem tudom mit csinálhatnék, mindent nem vagyok képes eltűrni, de hiába beszélek neki, ő folyton csak kioktat, meg mondja is, hogy nevelni akar, de azt már nem érti meg, amit én mondok...
2017. júl. 6. 22:33
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

SEHOGY.


Szereted vagy sem őt magát? Ha igen, akkor hagyod, hogy komolyan érezze, hogy szükséged van rá.


Abból, attól addig élnek az öregek.

2017. júl. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
2 nő nem fér meg egy házban ez tény:D
2017. júl. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Sehogy, nem fogja megérteni, egy teljesen más rendszerben nőtt fel.

Az elsőnek igaza van, nem kéne erőltetni a hosszabb látogatásokat, nem kell birka módjára tűrnöd egy primitív ember kötekedését, akkor sem, ha rokon és öreg.


Az én nagyszüleim pár km-re laknak csak, de már én is max. 15 percekre nézek meg hozzájuk.


Ők is egy irányítható droidot akarnak, pl. amióta hosszú hajam van (10 éve kb.), azóta hallgatom, h vágassam le, csak mert nekik az jobban tetszik, és régen a férfiaknak rövid haja volt.

Meg múltkor kioktatott h minek szereztem diplomát, hiszen azzal is nehezen találtam állást, elég lett volna érettségi, aztán irány a gyár, mint régen.


Ráhagytam, most mit vitázzak egy olyan emberrel, akinek se nete, se nem olvas újságot és vhol a 90es években megrekedt?


„ Tanárnő volt, úgyhogy megértem, hogy folyton kioktat, csak ő nem érti meg, hogy nekem erre nincs szükségem, meg nem is szeretem..”


Sztem inkább azért oktat ki, mert az ő idejükben a gyereknek kuss volt a neve, és vígan ugrált minden szavukra.

Meg most őszintén ezek a szociban felnőtt idős emberek mi mást tudnának tanítani a tájékozott, sokszor nyelveket beszélő unokának? Maradnak ez ilyen proli kötekedések, hogy így porszívózz, úgy biciklizz etc.

2017. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kicsit állj a sarkadra.


Nekem még 3 nagyszülőm él. Az egyik nagymamám dettó ilyen volt mint a kérdésben, ezért csak ünnepekkor találkozom vele, akkor is igyekszem minél hamarabb lelépni. Most már kenyérre lehet kenni, mert érzékeli a változást, de már késő. A többiek dolgába egyébként még mindig ugyanúgy beleszól. Ő már sajnos özvegy, kicsi voltam mikor nagyapám meghalt, ezért róla nem tudok nyilatkozni.


A másik nagymamám egy főnyeremény a számomra. A sors iróniája, hogy vele egyik unokája se áll szóba, csak én. (A másik nagymamámnál pontosan fordított a helyzet.) Én azért szeretem, mert a szemembe mindig azt mondja, amit hallani akarok. Nekem ennyi elég. Hidegen hagy, hogy a hátam mögött kibeszél. A többi unokája ezért nem szereti. Pedig százszor inkább ez, mint hogy a szemembe mondja, mert azzal én úgyse tudok mit kezdeni, csak a konfliktust generálná. A világért nem szólna bele semmibe. Egyébként csak velem ilyen, mert tudja, hogy az én szemembe nem lehet akármit mondani. Az ő férje, nagyapám papucs mellette. Ő beleszólna a dolgaimba, de nagyanyám nem hagyja neki, így nem mer okoskodni.


Az előző válaszoló durván fogalmaz a hozzászólása végén, de teljesen igaza van, és ezt amúgysem nagyon lehet szebben megfogalmazni.


22/L (Tudom nem valami hasznos válasz, de gondoltam leírom, hátha hasznát veszed.)

2017. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!