Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek a nagyimmal?...

Mit kezdjek a nagyimmal? Szerintetek normális a viselkedése?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy a nagyszüleim nevelnek kicsi korom óta, (nem sok kell a nagykorúságig, és végre szabad leszek) illetve anyukám, de ő külföldön dolgozik. Úgy érzem, hogy rémes szülői háttérrel nőttem fel, és észrevettem, hogy kihatással volt a kapcsolatomra is. Azonnal szakítottam vele, mert hihetetlenül manipulált, érzéketlen és tiszteletlen volt velem. Félek, hogy további kapcsolataim is hasonlóak lesznek. (egocentrikus barmok hálójába keveredek vagy hasonlók)


Irtózatosan nagynak képzeli magát a nagymama. Ellenőrizget: csak úgy bejön a szobámba. Az iratait az én szekrényemben tartja az engedélyem nélkül. Előfordult már, hogy a ventilátort csak úgy kikapcsolta. Az én szobámban pokol van nyáron. Szó szerint.

Kiabál, üvölt: A férjét ott bántja, ott köt bele ahol csak tud. Semmi nem tetszik neki. A kritikát borzasztóan viseli. Nem hallgatja meg a másikat.


Amikor úgy érzem, hogy betelt a pohár, akkor anyámnak beszámolok, hogy miket szokott csinálni. Ő ezt tudja. Anyámat is még mindig kontrolálja. Anya is azt mondta, hogy csak én tudom megérteni őt. :)

(az érdekesség az, hogy miért nem vagyok olyan érzéketlen és dirigáló, akik felneveltek eddig? Mert ugye a gyerek azt tanulja, amit belé nevel a szülő. Valami ilyesmit olvastam.)

A nagymama hihetetlenül jól beállítja magát áldozatként.

Amikor megszeretném ölelni, akkor eltol magától és érezteti velem, hogy ez milyen rosszul esik neki. Van amikor a szemembe hazudik, illetve mással beszélget telefonon és hazugságokat mond rólam. Régebben igyekeztem neki segíteni, hogy legyen már egy nyugodt, kedves ember.


Nagyon piszkálódós. A furcsa az, hogy néha megváltozik. Van amikor dicsér, de van amikor megaláz. Példa: -minek neked karcsúsított szoknya, úgy sem néz téged senki. ->

Nem mintha kéretném magamat vagy valami. Megengedem magamnak a stílusos/szép öltözetet, de csak mértékkel.


Amit én valaha is elértem az életben ő azt magáénak érzi/tudja. Nagyon irritáló. A szemébe is alig merek nézni hosszabb ideig.

Sokat sajnáltatja magát, hogy de rossz lesz, ha meghal egyszer. Nem tudjuk magunkat elrendezni az életben. Azt mondta, hogy soha nem ad át anyám kezébe. Megfulladok itt.

Remélem elég sok információt tudtam mondani.

Azt tartom a legjobb megoldásnak, hogy MENEKÜLÖK. De nagyon messze. Mit gondolok? És ez valami személyiségzavar lehet?



2017. júl. 20. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem mész anyukádhoz külföldre?
2017. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tervezek, de most még nem akarok. Nem akarok éveket veszteni a nyelvtanulás miatt. Suli közben lerakom a német vizsgát :) Nekem így praktikusabb. Az iskola is kiváló számomra. Az álmom az volt, hogy abban az iskolában tanuljak.
2017. júl. 20. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Akkor meg lesz*rod. Tudomásul veszed, hogy ő ilyen. Frusztrált. Nem fogod tudni megváltoztatni, tölts minél kevesebb időt a közelében, és rá se ránts, bármit is mond. Nem veled van baj, hanem vele.
2017. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
💗 Ez jól esett. Köszi.
2017. júl. 20. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Nyelvtanulás miatt nem vesztesz "éveket", max egy évet, ha komolyan gondolod. Egy év alatt külföldön, az ottani nyelvi környezetben meg tudsz tanulni olyan szinten, hogy a következö tanévben már nem lenne gondod vele.

Ellenben ha MO-on akarod a nyelvet emgtanulni, akkor tényleg éveket vesztesz, de föleg lehetöségeket.

2017. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon élek. 😄
2017. júl. 20. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor ott, ahol élsz - ezt eddig nem közölted.


De mindenképpen a céloszgában lehet a leggyorsaban és legjobban elsajátítani egy nyelvet, mindenhol máshol nem az eredetit tanulod meg, azaz mindenképpen rosszabul fogod tudni, mint ha ott tanulod meg jól.

2017. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia, szerintem nárcisztikus a nagyanyád, igen, ez egy személyiségzavar. nekem anyukám ilyen, hát nagyon hasonlóak a dolgok, amiket csinál. Menekülésnél nincs jobb, ugyanis megváltozni nem fog. Ha kijártad azt az iskolát, ami neked olyan fontos, mindenképp menj ki anyukádhoz, vagy menj másik városba egyetemre. Nem értem amúgy, hogy anyukád miért hagyott együtt egy ilyen boszorkánnyal. ha lesz gyerekem, még órákra sem fogom az anyukámra hagyni, nem hogy egy életre.
2017. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!