Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit mondhatnék neki? Mit tegyek?

Mit mondhatnék neki? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval 14/l vagyok és a nagyszüleimmel élek. Apám kiskoromban elhagyott, anyám pedig az élettársával él egy másik városban. Tartom vele a kapcsolatot, csak nem akarok hozzáköltözni az élettársa miatt. Nagyon szeretem a nagymamámat, ő jelent számomra mindent. Papámmal sokat veszekednek, de most olyan történt mint eddig soha. Mamám nagyon kiakadt, mert a papám elkezdett vele kiabálni. Mamám erre elkezdett sírni, és majdnem öngyilkos lett ha nem állítom le. Azt mondja neki már nincs senkije, és mindenki porba tiporja, én menjek az anyámhoz mert ő nem tud eltartani. Altatókat szedett be, és most alszik. Mivel én még nem keresek pénzt, így nehezen tudnám eltartani magam, mert azt mondta hogy ő már nem fogja befizetni a számlákat stb.

Nagyon félek most. Mit csináljak? Anyámhoz nem akarok elmenni.

+Mamám jár pszichológushoz is.

Köszönöm a válaszokat



2017. aug. 6. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudsz mit tenni. Az az élet rendje, hogy a felnőttek gondoskodnak a gyerekekről, nem fordítva. Végezd a dolgodat, tanulj szorgalmasan, mert eljöhet az idő, amikor csak magadra számíthatsz már.
2017. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukáddal sosem éltél együtt? Mi a gond az élettársával? Mennyi idősek a nagyszülők? Ha ne adj Isten velük bármi történik nagymamáddal vagy nagypapáddal, mivel te fiatalkorú vagy még kell hogy valaki gondoskodjon rólad és jelen esetben ez anyukád lehetne, ezért kérdezem.
2017. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1, köszönöm!

2, ha történne velük valami, akkor persze anyukámhoz mennék. Mamám 55 éves papám 60 éves. Csak pl.mamámnál sokkal jobban oda tudok figyelni mindenre. Tanulás, meg ilyenek

2017. aug. 6. 12:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Pszichológia kezelésre szorul,és mond neki hogy te ott vagy neki és hogy te szereted őt.Amúgy meg hivatalosan nem tudom hogy édeasnyád a gyámod e vagy a mamád/papád de ő úgy tudom hogy a kötelessége eltartani.
2017. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Anyukám a gyámom.
2017. aug. 6. 13:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Amiben tudsz, segítsd a nagymamádat, pl. háztartási munkák, vásárlás. De főleg lelkileg állj mellette.

Tanulj szorgalmasan.

A papa és a mama között meg fog oldódni a helyzet.

Négy év múlva nagykorú leszel. De két év múlva már nyári munkát is vállalhatsz, hogy hozzájárulj az eltartásodhoz.

Anyád fizeti az eltartásodat a nagyszüleidnek?

2017. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Próbálok segíteni mindenben neki köszönöm :) és néha ad, ha valami fontos dolog van.Mondjuk most már kicsit jobb, mert hozzám szól :D
2017. aug. 6. 17:25
 8/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Az én nagymamámmal is pont ugyanez a helyzet, bár nem eggyütt lakunk ő is prtóbált öngyilkos lenni amit kétszer is megakadályoztam :/

Próbálj vele "értelmesen" beszélni. P.: Mikor olyat mond hogy nem fizeti be a számlákat meg elege van mindenből, mindenkiből stb. Mondd neki hogy az öngyilkosság semmire sem megoldás, és hogy te ott vagy neki ne mondjomn olyanokat hogy senkije sincs mert te mellette állsz, és ha tudsz segíts neki mindenben amit mond mert sajnos ilyen állaptban elég "instabil" a lelkük és ha nincs ott mellette senki akkor valószínű hogy újra megpróbálja az öngyilkosságot... Valahogy próbáld rávenni a papát hogy kérjen bocsánatot mert különben nagyon el tud mérgesedni a kapcsolat, főleg hogy két tűz közé kerülsz...

Mindenképpen kell valami megoldást találni ha nem akarsz anyudékhoz költözni.

Remélem tudtam segíteni :)

2017. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:3 mondtam neki ehez hasonlóhat de úgy tesz mintha meg sem hallotta volna, levegőnek néz..
2017. aug. 7. 10:19
 10/12 anonim válasza:
fu
2017. aug. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!