Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meghalt a Papám, holnap lesz...

Meghalt a Papám, holnap lesz a temetés. Nem fogom kibírni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos a nagypapám már nincs közöttünk. Nagyon sokáig velünk volt,de az utsó félévét már teljes szenvedésben töltötte. Szépen csendben a kórházban ment el.Júliusban veszítettük el Őt. Holnap lesz a temetés. Ritkán sírok,de akkor nagyon. Üvöltök,csapkodok,hüppögök,nem kapok levegőt,pánikolok és nem bírok magammal. Tudom,hogy a temetést nem bírnám ki sírás nélkül. Még egyáltalán nem dolgoztam fel. Mondjuk szerintem nem is fogom tudni. Ő az első családtagom,aki elment. Eddig egy temetésen voltam, az egyik barátnőm apukájáén. Mivel nem ismertem az apukáját,nem annyira viselt meg. A legrosszabb egyébként,hogy egyáltalán nem számítottunk rá,hogy meghal. Ugyanis este 6-kor a nagybátyám bement hozzá,és teljesen jól volt. Evett,ivott nevetett,viccelődött,és 10 órakor jött a telefon... Illetve mégegy kérdés. A Mamám is ott lesz,és szerintem teljesen ki lesz,ugyanis 60 évig együtt éltek,és mostmár egyedül fog. És a Kérdésem,hogy Én is fel leszek zaklatva,de Őt szeretném megnyugtatni. :(

Normális válaszokat köszönöm,kioktató kommentekre nem vagyok kíváncsi,így is elég most ez nekem. Mennek a zöldmancsok a normálisoknak.



2017. aug. 13. 21:16
1 2
 1/15 anonim válasza:
70%
Ha úgy érzed, hogy ennyire nem fogod bírni,szerintem vegyél be nyugtatót. Biztos nagyon nehéz lesz a holnapod.:-(
2017. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A gond csak az,hogy 13 éves vagyok. Van olyan nyugtató,amit gyerekek is szedhetnek?
2017. aug. 13. 21:30
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Ki fogod bírni, legfeljebb vegyél be egy enyhe nyugtatót de csak egyet!Sírjál nyugodtan, ennek most van az ideje. A mamádnak most biztosan nehéz, de az idősek már nem irtóznak annyira a halál, az elmúlás gondolatától. Sok erőt nektek!
2017. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Vehetsz be nyugtatót 13 évesen is, és egy temetésen teljesen elfogadott, ha nagyon sírsz. Elvégre közel állt hozzád az elhunyt... Ne félj, ezért senki sem fog téged megszólni.

A Mamádnak egyelőre nem érdemes semmit sem mondani, ezt a fájdalmat sajnos a szavak nem tudják enyhíteni. Ebben az esetben a metakommunikációra koncentrálnék, például érintsd, öleld meg a Mamádat, érezze, hogy vele vagy ebben a nehéz időszakban. Hagyd, hogy kisírja magát, és egyáltalán nem baj, ha te is vele együtt sírsz.


Feldolgozni valóban nem lehet sohasem, de idővel enyhülni fog a fájdalom, és a szép emlékek maradnak meg neked. Megtanulod elfogadni, hogy már nincs veled.


Arra lehet gondolni ilyenkor, hogy boldog életet élt, mert sokan szerettétek.

2017. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Vannak természetes szerek, amiket vehetsz például DM-ben, Rossmannban is, amiket nyugodtan beszedhetsz te is. De egyetértek az előttem szólókkal, a temetés mindenkit felkavar, főként, hogy ennyire közel álltatok egymáshoz... Semmi baj azzal, ha nagyon sírsz, ki kell adni magadból. Te hál Istennek még nem tudod tapasztalatból, de a temetés után kezdődik el az a folyamat, amelynek a végén feldolgozod majd lassan a veszteséget. Nagyon nehéz lesz, de próbálj a szeretteidre koncentrálni és hidd el, hogy menni fog. Vigyázzatok egymásra.
2017. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, hogy ez most nagyon elvontnak tűnik elsőre, de igaz: Valódi vigaszt csak Isten adhat.
2017. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

Most komolyan... ne már, hogy nyugtatóval keljen elnyomni az érzéseket egy 13 éves gyerekben.


Figyelj csináld végig szerek nélkül. Ezek szép dolgok. Ez szép fájdalom, nem baj, ha felzaklat. Ez a búcsúzás a nagyapádtól. Az elszakadás. Ez az időszak különleges, ilyenkor nyitottak vagyunk nagyon érzésekre, a másik személyére, aki elment. Figyelj oda erre. Esetleg írd le magadnak, hogy mi történik benned. Mert később ez enyhülni fog és elfogod felejteni. Meg hallgass zenét. És ezek az alkalmak, amikor meghal valaki, aki közel van hozzánk arra is fókuszálnak, hogy a magunk létével is foglalkozzunk, úgy ahogy a hétköznapokban nincs lehetőség.


Hagyd a nyugtatót. Menj bele bátran és vállald azt, amit ez kivált belőled. Ne úszd meg.

2017. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Az hogy sirsz egy temetésen, az teljesen természetes. A családtagjaid is sirni fognak. A Mamád már idős, sokkal jobban fel van készülve a temetésre lelkileg, mint te. Ők tudták, hogy valamelyikük egyedül marad. A másik dolog teljesen gyakorlati kérdés: egy temetésen sok mindenre kell figyelni, hova ülsz vagy állsz, hova teszed a táskádat, a zsebkendődet, a virágodat, stb. Próbálj meg segiteni a mamádnak, ha kell neki, a leülésben, felállásban, vidd a kistáskáját, adj neki zsebkendőt, és igen, fogd meg a kezét, öleld meg a karját, legyél mellette, vagy anyukád mellett, stb. Ne üvölts, ne csapkodj, stb., mert ezzel csak megnehezited a családtagjaid dolgát. Hogyha 60 évig házas volt a papád, akkor ő idősen halt meg, nagyon idősen. Sajnos az élet véges. Ilyen idős embert szépen, csendesen, szomoruan kisérnek el a temetőben, sirdogálva természetesen, de semmi kiabálás, jajgatás.
2017. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
74%
Részvétem...hát figyelj...ha nagyon úgy érzed hogy sehogy se bírnád akkor ne menj és búcsúzz el másképp...ha elmész akkor próbálj abba kapaszkodnj minden értelemben aki ott van veled...azt tanácsolom hogy légy ott a nagymamád mellett mert biztos támaszt fogsz neki nyújtani mert érezni fogja hogy fontos neked és ez ilyenkor jól jön...ha van lehetőség akkor szerintem ülj le ha úgy érzed kezdessz rosszul lenni a bánat miatt...a sírás természetes ilyenkor...legyen együtt a család és nagymamád is legyen köztetek hogy érezze a szeretetet ami körül fogja venni...nem lehet senkit se pótolni de egymásba kapaszkodva valahogy kibírjátok majd...fontos hogy a temetés után is sokat törődjetek egymással és az érzelmekkel...nyugodjon békében a nagypapád :'(
2017. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

Ha valaki érzékeny típus, akkor az én vagyok. Tehát ne gondold, hogy valami troll, vagy unatkozó kötekedő vagyok. Közel 7 éve itt vagyok. De amikor nekem apum meghalt, nem is olyan régen, nem írtam ide, és ami főleg szembetűnik nekem: ha ennyire kivagy, és normális válaszokat vársz, (én is írtam volna egyébként, őszintén írom), miért bocsátod előre, hogy mennek a ZÖLD MANCSOK? Nekem a leírásod és a zöld mancs előre beígérése valahogy nem áll össze. Bocs. :/ Sokaknak írtam már vigasztaló szavakat itt, de ez most nem tud meghatni, mert ha érted/értitek, akkor nem a zöld mancs a lényeg. Ezt lehagyhattad volna, még együtt is éreznék. Így nem megy, mert a halál és a gyász nem játék.

Egyébként részvétem!

2017. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!