Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek bűn az, ha nem...

Szerintetek bűn az, ha nem megyek el a nagyapám temetésére?

Figyelt kérdés
Felemás volt vele a kapcsolatom, a rokonsággal pedig kifejezetten rossz. A temetésektől rosszul vagyok, nem bírom azt a légkört, temetőkbe sem járok. A rokonságom ennek pont az ellentéte, ők nagyon szeretnek gyászolni, temetésekre ők úgy járnak, mint más a színházba. Bámészkodni, csámcsogni, pletykálkodni. Mit gondoltok, tiszteletlenség lesz ha távol maradok egy olyan ember temetésétől, aki amúgy kérte, hogy csak hamvasszák el, de temetést nem akar?
2017. okt. 22. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem menj el, megis csak a nagypapad volt. Az enyem egy onfeju, irigy ember volt, de elmentem ugyanugy. Voltak rossz pillanataink, de azt sosem felejtem el hogy amikor naluk voltam folyton kivitt a jatszoterre es jatszott velem.

Rosszakaro, pletykalkodos rokonokkal ne torodj, allj toluk minnel messzebb, es amint vege a temetesnek tavozz el. En se szeretem ezeket, sirok mint az allat, de vegigallom es ott vagyok, mert ez korulbelul egy alap tisztelet a halottnak. Neked nem esne rosszul, ha az unokad otthon ulne par hlye rokon miatt a temeteseden? Ennyit szerintem megerdemelne papad, hiaba ha kerte a hamvasztast meg felemas volt a kapcsolatotok.

2017. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Én biztosan elmennék. A szertartásra elég lenne odamenni, "jópofizni" sem előtte, sem utána nem kell a rokonokkal.
2017. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem kért temetést és mégis temetik? :o Én is hamvasztást kértem végrendeletben, temetés nélkül, ha nem tartják be és tényleg van szellemvilág, tuti rájuk ülök...

Amúgy ez esetben lehet, nem mennék el, csak otthon emlékeznék csendesen.

2017. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Engem sokszor bántott szavakkal, meg alkoholista , de amúgy rendes tisztességes ember volt. Én elmentem a temetésére, és van hogy néha beszélek hozzá pedig nem volt vele a legjobb a kapcsolatom. De ha úgy érzed hogy nem, akkor nem. De azért meglátogatni meglátogatnám a temetőben.
2017. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

Azt kell eldöntened, hogy ki/mi számít jobban. Ha fontosabb az, hogy a nagypapád akarata érvényesüljön, akkor ne menj el. Sokkal nagyobb bűn nem tiszteletben tartani az ő akaratát és úgy puccoskodni a temetésen, hogy ő ezt nem akarta. Én is hányok a temetői légkörtől és nagyon remélem, hogy a férjem megteszi azt, amire kértem, és semmi sírhelyet nem fog nekem kialakítani, csak elszórja a hamvaimat valahol, bárhol...


Ha fontosabb a család véleménye, akkor menj el, nem kell jópofizni, csak jelenj meg. De én biztos nem tenném, nem a saját kellemetlenség, hanem a nagypapa akarata miatt.

2017. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

Elmennék.

Egyébként meg ez nem egy amerikai film, hogy elhamvasztják és hazaviszik és felteszik a kandalló párkányára.

2017. okt. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
A rokonság és az, hogy bírod-e a temetéseket (ha extrém rosszul bírod, az más, de gondolom, pánikrohamokat azért nem kapsz), az kevésbé számít, de ha annyira rossz volt a kapcsolatotok, hogy úgy ítéled meg, nincs értelme elmenned, ne menj. Ezt neked kell tudnod. Plusz nem akart temetést, ez megváltoztatja a dolgokat (bár nem tudom, hogyan kezelném, sosem voltam ilyen helyzetben, de én a halott akaratát szeretem tiszteletben tartani, amennyiben lehetséges). Emiatt főleg nem gond, ha nem mész el, szerintem. De ezt neked kell eldöntened.
2017. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Gyerekkoromban évente egyszer-kétszer találkoztam nagyapámmal, egyértelmű volt, hogy nem szeret, nem akarta, hogy a szüleim összeházasodjanak, velük sem volt jó a kapcsola. Már legalább 10 éve nem is láttam, igazából olyan volt mindig is, mint egy idegen, pedig a közelben él, hallok felőle ismerősöktől. Ha eljönne az ideje ennek ellenére elmennék, így lenne tiszta a lelkiismeretem.
2017. okt. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem bűn, de gondolj bele, hogy kibírsz a temetőben fél órát aztán hazamész, nem kell szólni senkihez, a végtisztességet meg megadtad.
2017. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Én elmennék. Egyrészt az én kellemetlenségem semmi azokéhoz képest, akik közel álltak hozzá. Nem keresnék kifogásokat. Másrészt én már csak azért is tartózkodó lennék a temetésen, mert nem a végakarata szerint történtek a dolgok. Ha megkérdeznék, hogy mi a baj, akkor nem titkolnám előlük a véleményem. Persze nem csinálnék jelenetet, tisztelettel, de elmondanám nekik, mit gondolok erről. Szégyeljék magukat!
2017. okt. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!