Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit gondoltok mikor fogom...

Mit gondoltok mikor fogom tudni túltenni magamat mamám halálán? Veletek is előfordultak az ilyen rossz álmok? Illetve "képzelgések"?

Figyelt kérdés

Körülbelül 4 hete halt meg nagymamám. Alzheimeres volt, aki ismeri ezt a betegséget, tudja mennyire leamortizálja az embert, szörnyű volt látni is amíg úgy élt, hogy már csont és bőr lett, a szája mindig legörbült, és egy szót sem szólt, érdekes módon rám már nem is nézett, ha elmentem látogatóba hozzá.És ezt még mindig nem értem, miért lehetett. 2 idősek otthonába is volt, ahol embertelen "ápolást" kapott. Egy férfi gondozó az esti műszakban tisztázatlan körülmények miatt, eltörte mamám kezét, és az egész teste szinte tele volt lila-zöld-kék foltokkal. Mamám nem tudta elmondani mi történt, a férfi pedig nem nyilatkozott. Másnap apámnak kellett megküzdenie azért, hogy lássa már mégis őt egy orvos, elvitték a kórházba, ott pedig egy kerekesszékbe lekötözték PELENKÁVAL, és a sarokba tolták,arccal fal felé. Elvileg azért mert el akart menni. De én ezt embertelennek nevezem, hogy miért így kellett ezt megoldani, ráadásul senki sem tudta, hol van a mamám az elején így a kórházon belül. Aztán elkerült egy másik idősek otthonába, ahol annak örültek, ha egy néni fel sem kel, sajnos megtörtént pár hónap után, hogy már mamám sem kelt ki az ágyából, de a gondozók nem keltették fel, és legalább1- 2 napon keresztül sem élelmet, sem vizet nem adhattak neki, mert hát nem akarták zavarni....majd kihívták rá a mentőt, és végül kórházba került, ahol kapott orrszondát, katétert, és egyéb csövek lógtak még ki belőle. Persze így is kellett az idősek otthonába fizetnie, ha nem volt ott. A kórházban az orvos közölte, hogy ami neki úgymond életmentő gyógyszer azt nem szedte, már vagy x hónapja, pontosan onnantól mióta abba az idősek otthonába került, a gyógyszer kb 5 ezer forint lehetett egy hónapra, a pénzt természetesen megkapta az idősek otthona, hogy megvegye, de nem tették! Apám kezébe nyomtak egy lapot, hogy mutassák, hogy ők bizony kiváltották, de pont az ő példányukat adta oda, amiben nem szerepelt ez a gyógyszer, zavarba jött, majd kicserélte arra a példányra amit a hozzátartozóknak adna, azon persze szerepelt....itt apám rájött a turpisságra, de ravasz volt a vezető és elbizonytalanította, mert kitalált mindent...mindegy. És amikor legutoljára láttam mamámat, már csak aludt, a levegőt is nagyon nehezen vette, ő volt a legrosszabb állapotban a kórteremben, tisztába se tették, nem is foglalkoztak vele, pedig mindig csúsztattunk a kezelői zsebébe nem kis összeget. Mamám mindig mosolygós néni volt, igazi mesebeli nagymama, mindenkin segített, ezért kínzóan fájt ezt végig élni, látni. Sajnos magunkhoz nem hozhattuk mert a másik mamám már itt van nálunk, ezért nem volt más választásunk csak az otthon, édesapám minden nap ment be egyébként hozzá, de fel se ismerte egyébként őt sem, és az a napi 1-2 óra nem nagyon segített, a gondozók tudtak volna segíteni, de csak játszották előttünk a nagy segítséget, közbe meg.... a temetésére mamámnak nem tudtam elmenni mert 40 fokos lázam volt, és fertőző mandulagyulladásom, végig zokogtam 3 napot előtte és utána, hogy nem lehettem ott. Azóta viszont szinte minden este rémálmaim vannak méghozzá a mamámmal, olyan mintha minden este vagy mikor alszok visszatérne hozzám, két alakban bukkan fel, mikor még nem volt semmi baja, és amikor már csont és bőr volt, és félelmetesen nézett ki, általában az utóbbi alakban tart több ideig a rémálmom. Mostanában viszont akkor szoktam "álmodni" mikor már ugyan nem vagyok fent, de még nem is alszok teljesen, két állapot között mikor éppen vagyok, akkor jönnek fel ezek a dolgok, hogy konkrétan nekem beszél, az ő hangját hallom, ő lebeg előttem, és nem olyanokat mond már amiket eddig hallottam tőle, hanem új dolgokat. Ettől az egésztől kezdek nagyon félni, mikor lefekszem rettegve fekszek le, mert nem az a mama van aki kedves, hanem igen gonosz. Édesanyám pszichológus, és ő azt mondja, hogy ez addig fog tartani amíg el nem megyek a sírjához. Kb 3-4 hét múlva fogok tudni oda elmenni, mert elég messze van, 2 óra autó útnyira. Viszont addig még van idő, és nem tudom ez mennyire normális jelenség.Volt valaki akinek ugyanilyen vagy hasonló dolog történt? Mennyi idő múlva múltak el ezek? Kérlek benneteket normális válaszokat írjatok, mert ez nagyon érzékeny téma számomra, ráadásul erről egy barátommal sem beszéltem, csak édesanyámnak mondtam ezt el, mert másnak nem mertem erről beszélni.

20/L


2017. nov. 10. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen meghatározó élmények az ember életében. Jók és rosszak is. Anyudnak valószínűleg igaza lesz, első körben tényleg a temetőbe menj el, addig már valahogy vészeld át a dolgot. Ott maradj egyedül, sírd ki magad, idézd fel az emlékeket, amit szeretnél, és ha úgy érzed, hogy elég időt ott voltál, akkor gyere el onnan. Akár 1-2 órát is, ha neked ez kell.

Nekem mai napig eszembe jutnak dédszüleim, 4-et ismertem közülük. Ez hasonló egy szakításhoz, idővel szinte teljesen eltűnik. Az emlékek nem fognak, csak nem tesznek annyira padlóra.

23/F

2017. nov. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális, még nagyon friss az élmény. Azért álmodsz róla, hogy feldolgozd. Előbb-utóbb leülepedik. Már azzal is elsegítetted ezt a folyamatot, hogy jó hosszan leírtad nekünk. Újra és újra végig kell gondolni, ki kell beszélni, akár anyukáddal is, ha már pszichológus, és előbb-utóbb már nem fog annyira felzaklatni. Nem kell siettetni, a gyásznak megvan az ideje.
2017. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a pozitív válaszokat! Nagyon örülök, hogy akkor nem vagyok flúgos, vagy hasonló, mert akkor mással is megesett. Egyébként mamámnak írtam egy több oldalas búcsúüzenetet, már ha nem tudtam elmenni a temetésére, és a koporsóba helyezték ezt el, ezzel is próbáltam segíteni a magam helyzetén, hogy feldolgozzam, de ő volt a kedvenc mamám, imádtam őt, és ő is engem, utálom a világon az igazságtalanságot, az erőszakot, főleg olyan emberekkel akik nem tudják még vagy már megvédeni magukat, és mamám már nem tudta, mi pedig még most is csak feltételezni tudunk dolgokat, de ez alapján nem támadhatjuk le ezeket az embereket, pedig úgy érzem az esne a legjobban, ha megmondhatnám a magamét ezeknek a pocsék ápolóknak/gondozóknak.
2017. nov. 10. 19:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jézus szegénykém ez melyik otthon lehetett...:(

Nagyon sajnálom, a gyászidőszakon végig kell menned- gyászmunka..!- ezt sajnos nem úszod meg..

ezek a hallucinácik is teljesen normálisak én apukámat láttam! fényes nappal, többször is, ment az utcán..hivatalban..odament egy ablakhoz de már nem jött vissza..van ilyen!!! Én viszont nyugtatót szedtem pont emiatt mert már reggel sírva ébredtem!! neked is javaslom, vedd elő nagyid régi képeit és nézegesd vagy beszéljetek róla hogy a jó rögzüljön!

mellesleg a a roh..ék otthon megérne egy feljelentést az önkormányzat felé....!!!!!!!!!!


részvétem és mielőbbi megnyugvást..

pár hét, pár hónap és visszatér minden a régi kerékvágásba ..az Élet tényleg megy tovább!!:)

2017. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Fú, egy édesapát elveszteni még rosszabb, nagyon sajnálom, és őszinte részvétet kívánok neked! :(

Nem akarom a pontos nevét leírni az otthonnak, mert édesapámék nem azok a bosszúálló típusok,és megkértek rá, hogy ne híreszteljem, bár nekik ez még nehezebb. De annyit mondhatok, hogy Debrecenben volt mind a két otthon ahol mamámat ilyen borzasztó, és embertelen körülmények között "ápolták".

2017. nov. 10. 19:12
 6/7 anonim válasza:

Velem is előfordult ez, két éve veszítettem el nagyapámat akivel szoros kapcsolatot ápoltunk. A temetésén ott voltam, de egyszerűen bírtam az arcát megnézni. Engem is gyötörtek rémálmok arról, hogy milyen lehetett, és teljesen eltorzult képeket láttam magam előtt.Szerintem személytől függ milyen hamar teszi túl magát ezen az ember, de én egy pár hónap múlva már nem álmodtam róla, már csak az együtt töltött idők élénkültek fel álmomban.


Fogadd őszinte részvétem! 15/F

2017. nov. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Én is őszinte részvétet kívánok neked, és egész családodnak.
2017. nov. 12. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!