Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek ha a mamám nem...

Mit tegyek ha a mamám nem tolerálja a zöld hajamat?

Figyelt kérdés

Tegnap befestettem a hajam zöldre és most megkaptam tőle, hogy mekkora szar vagyok.

Én így érzem magam teljes és nem akarom kimosni rögtön.



2017. nov. 11. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom tizenéves vagy. Az idősek nehezebben kezelik a változásokat, főleg az ilyen radikális dolgokat. A mamád generációja konzervatívabb, ezt meg kell értened, kevés nagymama örülne ha az unokája haja kék, vagy zöld lenne. Mondjuk elég hevesen fejezte ki magát.


28/F

2017. nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Barátomnak kék a haja, aztán 23 éves. Igaz ő egy fogadást vesztett, de tetszik neki :D
2017. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Én tetoválást csináltattam 20 évesen. Nem nagyon, egy 5-6 centiset. Mamám konkrétan ki akart tagadni. Pedig elég modern nagymama, számítógép, tablet, okostelefon... de ezt nem hirtelen tolerálni. azóta már megszokta.
2017. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
15%
Az idősek már nem változnak. Szégyenkeznie kell miattad, mert a legtöbb öreg (sajnos, vagy nem sajnos) konzervatív, és biztos, hogy kapni fogja a beszólásokat. Ha fontos a kapcsolatotok változtass, tőle már nem várható el. Én megértelek, de őt is.
2017. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Én mikor pirosra festettem ugyan így reagált, de idővel belenyugodott. A barátnői is letoltak, én pedig megmondtam hogy, ez már nem az a világ, mutattam nekik képeket szivárnyány színű hajról meg ilyenek, majd később hozzászoktak ahhoz hogy piros a hajam. Mikor visszafestettem barnára akkor meg mondták hogy a piros jobban állt, festessem vissza. Ki tud eligazodni rajtuk...
2017. nov. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Igaz, én már harmincas voltam, amikor végre valóra váltottam az álmom, a zöld hajat, de meglepően jó reakciók jöttek nagyszülőktől, pedig 80+ korosztályról beszélek, egyik mondta hogy milyen kis mókás mint egy vizitündér. Oké, lehet hogy a hátam mögött meg fejüket verték a falba, de előttem mindenkinek pozitív véleménye volt... amúgy őszinték szoktak lenni és kritikusak, szókimondóak, szerintem tényleg jópofának tartották. Hagyd, érezd jól marad zöld hajjal, idővel úgyis kikopik, és akkor már nem lesz miért morognia (akkor fessed már jó színűre :D )
2017. nov. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

"Mit tegyek ha a mamám nem tolerálja a zöld hajamat?"


Mond neki, hogy majd a napon beérik...

...és szép piros lesz.

2017. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
Majd megbékél. Mondd neki" Jó mama, én elhiszem neked, biztos igazad van", vagy ilyenek, vagy nem is tudom, kell-e rá neki valamit mondani. Mindegy, de ne harcolj, ne hadakozz vele, csak szépen, nyugodtan kezeld a helyzetet, már ha kezelni akarod. Hogyha valakinek problémája van veled, az nem a te problémád, hanem az övé. Ha akarod, nem kell ebben az esetben vele, a véleményével foglalkoznod, talán akár el is engedheted a füled mellett. De mindenesetre, ha visszaszólsz, kedvesen, nyugodtan higgadt stílusban válaszolj neki vissza.
2017. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Metionin ***** válasza:
65%
Hagyd rá. Nekem is szörnyülködtek már öregek a kék hajamon, bár épp a saját nagymamám mondta hogy tök jó. :D
2017. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Majd később a nagyi megtalálta a szemüvegét...

...és elájult.

2017. nov. 12. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!