Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Idősek otthona vagy napidíjas...

Idősek otthona vagy napidíjas gondozás? (Lent. )

Figyelt kérdés

Nagyimról lenne szó. Sajnos nem tudja magát ellátni és mi sem tudunk vigyázni rá egész nap.

Mindemellett eléggé túlsúlyos is és két ember kell hozzá, hogy felbírják emelni.

Ilyenkor mit lehet érdemes csinálni?

Sajnos az idősek otthonába fizetendő több millió Ft-ot most nem tudjuk rendezni. Esetleg otthoni gondozót lenne érdemes felvenni? Vagy valami kórházi osztályra be lehetne tenni fekvőbetegnek? Járni is nagyon nehezen tud.



2017. dec. 6. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

szerintem a napi gondozás jobb ötlet.

Sok olyan rossz idősek otthonáról hallottam, ahol nem foglalkoznak az öregekkel.

Ha pl az egyik gondozó nő nem alkalmas aki majd fog járni a nagyidhoz, le lehet cserélni, szerintem sokkal kedvesebbek :)

2017. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

A napidíjas is marha drága lesz, ha meg csak 1-2 órára menne, annak meg nincs sok értelme, ha járni sem tud szinte. A fennmaradó időben akkor is nektek kellene készenlétben állni.


A kórházba nem veszik be valószínűleg, egyébként is kevés a hely. Ha zsebbe perkáltok, akkor esetleg, de 1-2 hétnél tovább biztos nem.


Én nagy hitel-ellenes vagyok, de ez esetben még mindig azt mondanám, hogy ez az egyetlen megoldás, és tegyétek be idősek otthonába. Ha egyáltalán találtok szabad helyet, mert az sem szokott lenni. Vagy adja el a házát, aztán abból fizessétek be.

2017. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Idősek otthonába nem kell milliókat fizetni, csak a nyugdíjat, ami jó, ha 100 ezer forint felett van.

Tudom, mert a szomszéd néni is ebben a helyzetben van, de a várólista több hónap, fél év is lehet.

Persze van olyan idősek otthona is, ahol kapsz egy szobát 5 millióért, s a nyugdíjadat is oda kell adni.

2017. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A napidíjast sem úszod meg havi 100 ezer alatt (de Pesten 200 ezer alatt sem).

Az idősek otthona kb. az utolsó lehetőség, de ha nincs más, hát nincs más:(

2017. dec. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Naponta hány órára kell gondozó a nagyi mellé? 1000 forintkörüli óradijjal számolj. kórházi ápolási osztályon is fizetni kell, havi 100 ezer körül.
2017. dec. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!