Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyu ránktelepült. Nem akarom...

Anyu ránktelepült. Nem akarom megbántani, de ez így nagyon nem jó! Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Mióta nyugdíjba ment (2 éve) semmit se csinál csak nálunk ül. 2 gyerekünk van itthon vagyok a kicsivel, igazából még örültem is a társaságnak először, de már túl sok. Nem várnám el, hogy segítsen bármiben is, de, hogy csak a mocskot csinálja nekem maga után, pl eszik a konyha közepén állva és csupa morzsa minden, aztán mikor végzett csak leül, én meg takarítsak... Vagy kezet mos, de törölközőt nem használ csak lerázza a kezéről és minden csupa víz. De a trehányságánál ami jobban zavar, hogy mindenbe beleköt. Amit én csinálok az semmi nem jó, ő jobb anya volt nálam, jobb háziasszony, jobban csinált nálam mindent, sőt még jobb karácsonyi ajándékokat is vett nekünk, mint amit én veszek a gyerekeimnek ( ja meg többet is persze). Ezeket hallgatom egész nap, közben csak ül... Arra nem veszi a fáradtságot, hogy játszon az unokáival, ha már itt van, mert neki elege van már, játszott velünk eleget. De állítólag azért jön, mert imádja őket. Ha eljátszanak, hozzájuk se szól ( csak pletykál valakiről vagy engem kritizál), ha mondjuk rosszak ( nem annyira, de milyenek a gyerekek), akkor ordít velük. A nagyobbik gyerek nagyon fusztrált mikor itt a mamája. Pszichológusnál is voltam vele emiatt. A kicsi figyelmen kívül hagyja.

Közben mindenkinek meséli, hogy milyen jó mama, mert mindennap jön és segít (!) nekem.

És azon mesterkedik, hogy szétmenjünk a párommal és költözzünk hozzá a gyerekekkel, hogy ő soha ne legyen egyedül. Azért van mindig nálunk, mert nincs senkije, magányos, ezért sajnálom nagyon, nem akarom "kitiltani", de már bocsánat, de az agyamra megy!!!! A stílusa miatt. Gondolom ezért nincsenek barátai se, mert neki senki nem jó, mindenkit kritizál. De mégis az anyám.... Mit tanácsoltok?

Minden nap úgy kell neki mondani, hogy mostmár menjen el (amiért megkapom milyen hálátlan szemétláda vagyok), mire jön a párom nem szeretem ha itt van, mert ocsmányul elhordja őt is mindennek. Nem akarom szerencsétlent még a munka után anyámmal fárasztani.


2017. dec. 16. 16:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Le kell vele ülni és őszintén elmondani neki, hogy mi bánt téged és elmondani neki, hogy egészen pontosan mit vársz tőle.


Ha szét akar robbantani (te pedig nem akarsz válni), akkor azonnal meg kell neki mondani, hogy ezt nem csinálhatja és ha még egy szót szól akkor kitiltás. Persze csak akkor van értelme ha következetesen be is tudod tartani. Mondjuk anyámat és az anyósomat is kicsapnám a házból ha ezt venném észre

2017. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Én tanácsom nagyon egyszerű-

Ülj le anyáddal, és mond el neki a problémádat. Amit ide is leírtál. Mond el neki kulturáltan, hogy miért megy az agyadra, és ez így nagyon nem jó.

Két lehetőség történhet.

Az egyik, hogy megsértődik, és egy jó ideig nem fog menni. Neked és a családodnak kis nyugalom lesz.

A másik, hogy megérti, és változtatni fog.


Szóval mit veszítesz ha őszinte leszel?

2017. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
96%
Sógornőm dettó ugyan így érez kedves anyósom iránt.Engem kérdezett hogy mint kívülálló(?) mit tanácsoljak...hát szépen és finoman el lehet neki magyarázni hogy ez nem egészséges,először is ő ássa saját magának a gödröt szóval el fog jönni az az alkalom mikor betelik vele a pohár és úgy össze vesztek hogy az életben rá nem nézel-ezt te sem akarod és ő sem.Viselkedjen rendes nagyiként,anyaként és hagyjon nektek nyugalmat.Ő is volt fiatal tudja hogy milyen az ha egy nem kívánatos személy ott nyaggat egész nap.Lássa be ha megharagszik az a saját ügye.Játssza le magában és kérjen tőletek bocsánatot.Hidd el nem túlzok.Sógornőm megtette és mindig megköszöni mert egyedül bíztatás nélkül soha nem szólt volna...a legdurvább az hogy ők majdnem el is váltak az anyós mizériáért.Erőt venni magadon,mély levegő és őszinteség.Az anyukád,meg fog érteni ha dúl-fúl is,akkor is belátja hogy igazad van.
2017. dec. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Ha valaki belém köt a saját házamban, azt máskor nem engedem be, egyszerű.

De engem nem érdekel, ki sértődik meg, ha megvédem a saját otthonom nyugalmát.

2017. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

Szóval 2 éve ez megy? 2 éve hallgatod ahogy nap mint nap kibeszéli a párod és ordit a gyerekeiddel? És még a különböző kritikák..Na szép.

Két dolgot tehetsz:

Megmondod neki, hogy a találkozások számát szeretnéd redukálni mondjuk het 1 alkalomra. Illetve a jövőben ne kritizáljon. Ha nem képes tiszteletben tartani a családod és a szokásaitokat stb, akkor ne jöjjön és kész.

A másik. Fogod magad és a gyerekekkel elcuccolsz hozzá ás tovább hallgatod a kiselőadásait az életről.

2017. dec. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Szinte minden héten egyszer kiakadok és elmondom neki, hogy mi a baj vele, akkor megsértődik, de másnap újra jön, csak elmondja, hogy szemétláda vagyok.

Ő nem érti, hogy ez bántó, amiket mond, hogy így nem viselkedünk még idegenekkel sem, nemhogy a családunkkal. Nem fogja fel, hogy nem normálisan viselkedik.

Nem vol ő ilyen 2 éve még, akkor kedves volt, szerette az unokáit, úgy 1 éve kezdett besavanyodni, azóta viszont egyre rosszabb.

Gondoltam arra is, lehet valami mentális baja van. :(

2017. dec. 16. 16:49
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Te is megéred a pénzed, kedves Kérdező. A gyereked pszichológushoz kellett vinni a mama miatt és mégsem tettél semmit. Drasztikusan változtatnod kellene a jelenlegi helyzeten, megmondani anyukádnak, hogy mit gondolsz és tovább ne tedd ki se magadat, se a gyerekeidet anyukád jelenlegi viselkedésének. Ha megérti, változni fog, ha bepukkad, nem jön egy ideig.
2017. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%
Egyik nap elmondod neki újra, mi a gond, ezentúl heti egy nap jöjjön, mondjuk keddenként. Reggel pedig amikor párod elmegy otthonról, bezárod az ajtót (vagy elmentek valahová), ha pedig telefonon keres, közlöd vele, hogy ma nem kedd van, elmentetek programra, kedden várod szeretettel.
2017. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ezt fogom tenni,amit a 9- es ír. Más választásom nincs. Hátha akkor majd jobban értékeli a velünk töltöttt időt.

De akkor meg minden nap egyedül lesz, mi van, ha még rosszabb lesz? Azért rosszat neki se akarok!

2017. dec. 16. 17:18
 10/21 anonim ***** válasza:
39%

Minek szültél gyereket, ha ennyire életképtelen kis nyámnyila vagy?!


Megmondod, hogy nem jöhet át ezért és ezért és pont. Ha megsértődik, kit érdekel? Majd megbékél...

2017. dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!