Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyire általános, illetve...

Mennyire általános, illetve normális, hogy a nagyszülő lelkiismeret furdalást akar kelteni a gyerekeiben, unokáiban, mert azok szociális otthonban helyezték el?

Figyelt kérdés

Egyik nagyszülőmről van szó.

Jó pár éve agyinfarktust kapott, utána ideköltöztettük hozzánk és mi ápoltuk, önmaga nem lett volna meg, szellemileg is vannak gondjai.

Én levelezőn jártam egyetemre, így tudtam felügyelni egy darabig.


De, amikor már annyira leépült,hogy állandó felügyeletet igényelt, meg ketten alig bírtuk megmozdítani,ha elesett akkor kénytelenek voltunk keresni egy szociális otthont.

Természetesen a környék legjobb otthonában lett elhelyezve, az ápolók figyelnek az idősekre, figyelik,hogy isznak-e elég folyadékot....stb.Az étkeztetés sem hagy kivetnivalót maga után.Meg, ez egy felújított otthon.


Minden héten látogatjuk, viszont amikor ott vagyunk,azzal kezdi,hogy sajnáltatja magát , "látjátok itt vagyok", meg szegény ő.

A gond az vele,hogy ő fiatal korában "kiskirály" volt, ki ha nem én típus, az öregkorára még rosszabb lett.


Én szeretem, de amikor ott vagyok és elkezdi magát sajnáltatni, akkor legszívesebben otthagynám a fenébe és hazamennék.


Egy másik gond,hogy demenciának a jelét mutatja.

Tolószékkel közlekedik egyébként, volt amikor kést fogott egy lakótársára, de volt, amikor ütni kezdett egy másikat.

Aztán legutóbb felcserélte a nappalt az éjszakájával.


2017. dec. 31. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Csak képzeld magad az ő helyébe .. téged is bántana ha nem lennél többet önellátó ,másokra szorulnál és társai . Ez ilyen ezt el kell fogadni. Én bármit megtennék ha még hallhatnám a nagypapám,hogy milyen rossz neki ..
2017. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem én.

De, neki is meg kellene értenie,hogy egyikünk sem adja fel a munkahelyét miatta.A mai világban ez nem működik.

2017. dec. 31. 11:24
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Egyesre ne hallgass, észosztás megy, de szerintem az életében nem gondozott öreg demens embert.


Mi igen, én majdnem évet ismételtem (suli után lehetetlen volt nagyapám mellett tanulni, hisz folyamat felügyeletet igényelt) apám fogyott vagy 15 kilot, csont és bör volt feszült, munka után hazaért és papát gondozta.

Éjszaka rengetegszer nem aludtunk a randalirozo nagyapám miatt, néha nekiment apának, stb.


Más egy csecsemőt gondozni, mozgatni, mint egy esetleg ellenkezö 80-90 kilos embert.


Ha apa kerülne ilyesmi helyzetbe, szomoruan de intézménybe helyezném, mert a családom is rámenne az ö betegségére.

2017. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Munka mellett egyszerűen ezt nem lehet másképp megoldani. Vagy ez vagy 24 órás felügyelet, mindkettő borzasztó sok pénz, amit a szél sajnos nem hord össze.

Valószínű a szívem szakadna meg, de másképp nem megoldható. Sajnos ha demens kezd lenni, lehet nem érti már meg, hogy amit csinál, az érzelmi zsarolás és egy szakképzetlen ember abba tönkremegy, ha napi szinten kell forgasson-mozgasson egy felnőtt embert.

2017. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Igazából megértem, hogy miért gondolja így, lehet, hogy őt és a korosztályát még úgy nevelték, hogy az volt az általános, hogy saját maguk gondoskodnak az idős rokonokról. A nagyszüleim is így tették a szüleikkel. Lehet, hogy fiatalabb korában ő is úgy gondolta, hogy a gyerekei, unokái fognak gondoskodni róla.


Viszont a te részedről szerintem felesleges időpazarlás ezen problémázni. Nem bántani akarlak, csak egyszerűen az idős emberek ilyenek, nem rugalmasak, nem igazán tudnak változni, ha ők valamit gondolnak a világról, akkor az úgy van, szerintük minden más hlyeség. Nehéz ezt megérteni és elfogadni egy fiatalnak. Ezzel nem lehet mit csinálni, hiába győzködnéd, veszekednél vele, nem értené meg, hogy már más világ van, mindenki dolgozik/iskolába jár, senki nem teheti meg, hogy mindig mellette van, gondját viseli. Egyedül azt teheted, hogy meghallgatod, elmondod neki, hogy szereted, mellette állsz, akár minden alkalommal, amikor meglátogatod.

2017. dec. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Normálisnak normális, hiszen szörnyű lehet, hogy már nem tud gondoskodni magáról, idős létére ki kellett szakadnia az otthonából, egy idegen helyre került, ami nyilván nem tud otthonos lenni és már kb. csak a halált várja.

DE! Amit leírtál, az már egyáltalán nem az a kategória, ami családban megoldható, ezért ne érezd rosszul magad. Viszont látogasd, csak ezeket a megjegyzéseket engedd el a füled mellett, ne is reagálj rájuk!

2017. dec. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes, ha valaki 'kiskirályként' élt. Az lenne a fura, ha csendben elfogadná. Nem kell vele törődni, ne vegyétek a szívetekre. Nyílván érthető, hogy meg van sértve az önbecsülése, hiszen egy ember mindig nehezen fogadja el, ha egy aktív életen át hirtelen bekerül egy "otthonba", ahol kb gyerekként bánnak vele. Mert hiába a legjobb a környéken, az ilyen helyeken az emberek már csak meghalni vannak és általában rá is segítenek, csak a család meg ne tudja, mert akkor oda a píz...
2017. dec. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlgondolnod. Ha demens ne várj tőle belátást, ez csak rosszabb lesz. Ti jól döntöttetek, helyette is, nem kell vitatkozni Próbáld másról beszéltetni, irányítsd te a beszélgetést. Néha a régi dolgoka még emlékeznek, meséltesd arról.
2018. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ez gyakori. Nem azért, mert kihaénnem. Gyenge embereket is megtörhet ez a fajtate tehetetlenség és kitaszítottság érzés.


Én mamám az otthonban nagyon hamar leépült és a halálos ágyán ezt mondta anyámnak: "Lányom, ez miattad van."


Anyám olyan rosszul érezte magát, hogy az apját (akit az árokból szedtek össze és vitték az otthonba a szocisok) 74-84 éves koráig úgy ápolta, hogy az a korábbi alkoholizmusa miatt azt sem tudta, hogy ő a lánya vagy hogy mi az unokái vagyunk... papám karmolta anyámat, üvöltözött vele és persze pelenkázni kellett minden nap. Ja, a beszédét már 60 évesen se lehetett érteni, mert verekedésben fejbeverték.


Anyám azt mondta, így vezekelt az anyja haláláért. Nem érdekelte, hogy totál demens, világát nem tudja, de nem akarta őt is bedugni az otthonba.

2018. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ápoltam két magatehetetlen szülőmet - nem sokáig, csak egy hosszabb szabadság idejéig - ez munka mellett nem ment volna. Úgy döntöttem, hogy a hivatásomat nem adom fel miattuk. A férjem anyja Alzheimeres volt. Mi nem akartuk otthonba dugni idős szüleinket. Ennek az volt az ára, hogy pluszmunkát vállaltunk, hogy az otthoni 24 órás ellátást ki tudjuk fizetni. De így legalább boldogok voltak a szüleink, hogy otthon maradhattak. Pont decemberben temettük el a négy közül az utolsót. Így - 11 kemény év után - nincs lelkiismeretfurdalásunk, hogy nem tettünk meg mindent. De biztos vagyok benne, hogy nem mindenki tudja így megoldani a dolgokat, nem mindenki talál így állást, pláne pluszmunkát.
2018. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!