Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Le vagyok döbbenve. Volt...

Le vagyok döbbenve. Volt férjem tabletet vett szülinapjára a 6 és 3 éves unokánknak. (? )

Figyelt kérdés

Lányom 30 éves, 18 éves korában elváltunk az apjától. Van egy 6 és egy 3 éves unokánk, akiknek ma tabletet vett ajándékba. Érettségire, vagy esetleg diplomára mivel kompenzálja, amit anno elrontott? Toronyórát kapnak majd láncostul? Évekig (más nő) miatt rá se nézett a lányunkra, egy ideje ismét jó a kapcsolatuk, viszont ez nekem túlzás. Csak én tartom baromságnak, hogy a 6 évesnek és a 3 évesnek is (!) tabletet vesz?

Nem, nem vagyok irigy (hogy ő bezzeg jobban áll anyagilag), de ez nálam eléggé abszurd. Szerintetek? Kíváncsi vagyok az objektív véleményetekre.



2018. jan. 3. 18:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ezt a lányodnak kell eldönteni.

Én a magam részéről 3 évesnek nagyon korainak tartom, nem szeretném, ha ezzel játszana ennyi idősen.

6 évesnek nem árt, ha tudja használni, csak ne lógjon mindig rajta.

2018. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy ,hogy csak anyagilag mutatja ,hogy foglalkozik az unokáival vagy érzelmileg is ... Ha mindkettő akkor felesleges a „felháborodásod”. Megvette a szülők meg majd kontrollálják a használatát ez ilyen egyszerű. Az egy percig sem baj ha nagypapaként helyt áll ha már apaként annak idején nem sikerült . mindenki változik..
2018. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Én sem vennék tabletet ennyi idős gyereknek, de nem az értéke miatt. Több kutatás bebizonyította már, hogy ilyen kis korban az ilyen kütyük túlzott használata kifejezetten károsan hat a gyerekre. A sok készen kapott faék egyszerű játék kiöli belőlük a kreativitást, mert nem kell maguknak felépíteni és kitalálni egy történetet, mint amikor pl babáznak a kislányok, vagy egyes mozgáskoordinációs és szocializációs fejlődési szakaszok is kimaradhatnak, ha nem labdáznak, bújócskáznak, fogócskáznak a játszótéren.
2018. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%
Miért érzem,h fáj neked h jobb a kapcsolatuk? Nem a lányát hagyte el,téged,nem ugyanaz. Azt vesz amit akar,Érdekes nem a lányod pattog rajta,a tablet csakurugy amin rugozhatsz. Amugy meg egy tablet msa már nem nagy szám.
2018. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%
Hát én se tartom jó ötletnek hogy ennyi idősen tabletet kapjanak a csemeték de szerintem ezzel próbálja bebizonyítani magának is meg a lányának is hogy azt az időt amit nem töltött a lányával majd ezzel tudja kárpótolni meg talán ezzel bizonyítani is szeretné hogy jó nagypapa
2018. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Maj az Anyuka szabályozza a használatát. Ezzel kompennzál valoszinu. Nem kell fujni rá,orulj h probál nagypapa lenni.
2018. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem izgatna mire költi a pénzét, lehet, hogy az unokákat nem is fogja érdekelni, ja és annyira azért nem drága a tablet.
2018. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

Az en lanyomnak is 3 eves korától tabletje van, nagyon sok fejlesztö jatek van rajta , iras - olvasas- szamolas , mesefilmek , amelyek barmikor elérhetök .

Semmi baja nem lett belöle , ma 10 éves es mindenhez ért ami technológia . El kell fogadni h valtozott a vilag es a technológia nem ellenseg, aki nem tudja kezelni, az lemarad a tarsaitól .

Kötve hiszem h te vagy a vérszerinti nagymama , mert akkor nem duhitene igy a dolog .

Te az új feleség vagy , aki most irigykedik

2018. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Lehet ledöbbenni,de sajnos mamár akinek nincs az bizony lemarad a társaihoz képest,ha megkérdeznéd az oviban szinte biztos,hogy az 50,de inkább a gyerkek 75%tudja mi az a tablet,és használják is.

Nekem is van ismerősöm ahol gyerek elött is voltmár tablet,és a gyerek ugyan nincs 2!éves, de a maga szintjén használja,azaz tud rajta játszani,és videót keresni.

És az a helyzet,hogy idővel,ha jobban szeretné használni akkor iskola előtt megttanul olvasni,és irni rajta.


Lehet te kompenzációnak érzed és ágálsz ellene,de bekell látni,ez ma nem egy túlzó ajándék. Esetleg korai lehet a 3évesnek,de a 6évesnek semmiképp.

2018. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem. A mai kölykök úgy nyomják a gépeket, mint egy profi. És hasznos is lehet, ha a szülő azzá teszi. Napi 1 óra memória vagy készség fejlesztő játék azon a ketyerén még építő jellegű.

Talán a nagypapi ezzel akar a lányának kedveskedni és visszanyerni a bizalmát, hogy az unokákat "elkényezteti". Nincs ezzel baj. Esetleg már bánja, hogy anno a 'másik_nő' miatt haragban voltak. Szimplán jóvá akarja tenni.

2018. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!