Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Most mit kéne tennem a Nagymam...

Most mit kéne tennem a Nagymamámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az idén vagyok 8.-os és nyilván ezért továbbtanulás előtt állok. Már nagyon rég óta tudom, hogy mi szeretnék lenni, anyukám is támogat, nem is volt kérdés ,hogy hova menjek továbbtanulni. Nagymamám már az elejétől tett megjegyzéseket arra a bizonyos iskolára ,de elengedtem a fülem mellett ,mondván , mama már csak ilyen. De amit most tett már nem tudom csak ugy elengedni.. Keresztanyám (aki egyébként anyukám nővére) ment a nagyszüleimhez ebédre. Akkor mondta neki nagymamám ,hogy intézze már el,hogy ne vegyenek fel abba az iskolába..Nagynéném ezután egyből rohant anyához , megkérdezni,hogy ő tud e erről, de természetesen nem volt benne, és mondta keresztanyámnak ,hogy ne csináljon semmit.

Szerintetek mit csináljak most a mamámmal? Attól félek ,hogy a nagyapám is benne volt ebben az ügyben..

Hogyan deríthetném ki?

Most nem akarok egy ideig beszélni mamámmal ,de kb. 1-2 hét múlva mi legyen? Ne beszéljek vele , vagy szembesítsem? Mi a véleményetek?


2018. jan. 6. 08:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.Ha anyukád melletted áll majd ő intézi.A mamának nincs beleszólása.
2018. jan. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen iskola, hogy Ennyire ellene van?

Az első írta nagyszülők ne szóljanak bele.

Én most már tuti nem osztanék meg információt Velük.

2018. jan. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Jo.kis szarkavaro család a tiéd is, sajnállak :(
2018. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Legszívesebben azt mondanám neki, hogy írja meg a végrendeletét, aztán előtte kihúzgálnék mindent, amit szeretne....
2018. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

most hívd fel, és mond meg neki, hogy igazán nem vártál tőle hátba támadást, majd ne beszélj vele többet


ne legyél lúzer, nehogy már egy gonosz banya szivasson, és még te jópofizz

2018. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég undorító hátba támadó módszer ez egyébként. Milyen suliról van szó egyébként? Keresztanyád ebben hogy tudna segíteni vagy keresztbe tenni egyébként?

Lényeg hogy anyukád támogat, bár mamád gerinc problémákkal küzd rendesen az biztos. Helyedben tárgyilagosan véleményt nyilvánítanék neki, persze az s.k.h. lenne az utolsó mondatom neki. Mivel ugye azért lehetetlen megszüntetni vele a kapcsolattartást, min csak a legszükségesebb szavakat váltanék vele ezek után a helyedben

2018. jan. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Állj a mamád elé, és mondd meg neki hogy nagyot csalódtál benne, mert nem hitted volna hogy ilyen szemét módom hátbatámad. Szép kis példamutatás a fiataloknak.... ha valamit nem ér el, akkor alattomosan támad?
2018. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Milyen iskola, hogy ennyire ellenzi? Valami problémás dolog, vagy csak símán nem szimpatikus ötlet számára?


2. Olyan nincs, hogy csak úgy "elintézi" valaki, hogy ne vegyenek fel oda.


3. Ha a szüleid/anyád nem kifogásolja, akkor más nem szólhat bele.


4. Ettöl függetlenül - pontosabban éppen ezért - egyszerüen nem foglalkoznék vele, tudomásul veszem, hogy öreg és vannak hülyeségei, de mivel semmit sem számít a véleménye, nem érdemes ebböl veszekedést csinálni.

2018. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ez mennyire reális gondolat, milyen pozícióban dolgoznak a nagyszüleid és a nagynénéd, de ha elvileg tényleg el tudja intézni a családod, hogy ne vegyenek fel, akkor én a rendőrségre mennék.
2018. jan. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem ,nem tudják elintézni , mindössze van egy olyan ismerősünk aki segíteni tudott volna nekem felkészülni az alkalmasságira és mamám azt hitte , hogyha tud abban segíteni , hogy felvegyenek ,akkor talán azt is meg tudja oldani,hogy ne vegyenek fel. Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 6. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!