Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem érdekli a dédunokája?

Miért nem érdekli a dédunokája?

Figyelt kérdés

Édesanyám már idős, de ellátja magát, főz magára, kijárkál,korának megfelelően aktív még, szellemileg frissebb mint én.Lányomnak született babája, tehát nekem unokám 2 hónapja.Az eltelt 2 hónap alatt anyám egyszer sem hívta fel a lányomat, hogy gratulál neki, vagy jól vannak.e, stb.Előtte kb.havonta 2-3 alkalommal hívta, lányomék gyakran mentek hozzá.

A lányomat ez most nagyon bántja, de engem is.

Mégcsak azt se tervezi, elmegy megnézni, nem kéri hogy vigyem el, mert kocsival én szoktam vinni mindenhová.

Nem értjük mi van vele.

Én ma rátértem a dologra, röviden elmondtam neki, bánt engem is, unokáját is hogy ennyire közömbös.

Azt mondta, mikor született a pici, ő beteg volt, nem tudta hívni.Már nem emlékeztem rá, megkérdeztem mi volt a baja, azt mondta feküdt mert fájt a lába.

Amikor mondtam, azóta 2 hónap telt el, egyszer se jutott oda hogy felhívja, meg fájó lábtól beszélni még tudott volna, azt mondta, én csak veszekedni akarok, és még én voltam neki a gonosz, aki a szegény öreg anyját bántja.

Szerintetek túlreagáljuk a dolgot?

Valahogy most nincs kedvem beszélgetni se vele.



2018. febr. 1. 14:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
49%
Lányod hívta, hogy megszületett a gyerek és elvinnék hozzá látogatóba? ...
2018. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem kell ezen gondolkodni, rágódni.

Ha úgy is te viszed mindenhova, akkor mondd neki, hogy elviszed a lányodékhoz, hogy megnézhesse a dédunokáját.

2018. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
60%
Te/ti elvárjátok tőle, de te meg arra sem emlékszel miért feküdt otthon betegen. Hát gratulálok nektek.
2018. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
53%
Kicsit olyan mintha az lenne itt a probléma amit az első írt....
2018. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
48%
nehogy már a lánynak kelljen a dédi után futni, szegény azt se tudja hol áll a feje, a dédi meg teljesen jó szellemi állapotban van, és nyugdíjas
2018. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Vejem szólt persze, meg én is még aznap este mikor megszületett.Amúgy a lábfájást azért mondta, hogy mentséget találjon arra, miért nem vette fel a telefont.De inkább szájfájást kellett volna mondani.A lába tényleg fájt pár hete 1-2 napig, de volt már ilyen máskor is.Ettől még telefonálni lehet.

Amúgy abban a hónapban 7500Ft volt a telefonszámlája, mert ünnepek előtt mindenkit hívogatott. Én fizetem be a csekkjeit, feltűnt a nagy számla. Az unokája már nem fért bele, de ha elvinné a gyereket hozzá, akkora ovációval fogadná, úgy csinálna, mintha már majd megőrülne érte.Holott egy telefont se ér neki.

De most tényleg, kinek lenne kedve a gyereket mutogatni valakinek, aki nem kíváncsi rá?

Amúgy nem gondolom hogy újszülöttet annyira vinni kellene rokonlátogatóba, főleg télen. Fertőzések miatt. Csak a közvetlen család jár hozzájuk, rokonok telefonáltak, jelezték hogy később jönnek, mindenhol akad náthás, köhögős ember, nem akarják rájuk vinni a fertőzést.De szerintem ezzel mindenki így van, ha gyereke születik.

2018. febr. 1. 15:13
 7/40 anonim ***** válasza:
56%
Már bocsánat, de mièrt is kellene a kèrdező lányának egy újszülött gyerekkel a dèdi elè járulnia, mikor a kèrdező is leírta, hogy nem elesett a nèni ès ő, ahogy máshova is, a dèdunokájához is nyilván elvitte volna. Az meg, hogy valaki a fájós lába miatt ne tudjon telefonálni, nevetsèges.
2018. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
41%
Hát nézd, amikor az én lányom született, csütörtökön haza jöttünk a kórházból, pénteken elvittem a nagymamamhoz.... Az én szememben így volt illő, hogy a dedunoka mwglatogatja a dednagyszulot
2018. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet, hogy depressziós vagy életunt? Korábban jó volt a kapcsolat köztük? Egyébként meg, van ilyen. Egyszerűen vannak emberek, akik nem érzelmesek, a családjuk iránt is közömbösek.
2018. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
77%
Biztos emlékszel rá, véletlenül amikor unokája született, nem viselkedett akkor is furán? Szerintem inkább próbál nem tudomást venni róla, mert azt már elfogadta, hogy nagymama, de dédnagymama korúnak nem tartja önmagát.
2018. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!