Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos ha 18 évesen otthon...

Jogos ha 18 évesen otthon lakok és 11. 000 ft a családi pótlék + 30. 000et le kell adnom?

Figyelt kérdés

Esti iskolába járok, mellette elmentem dolgozni (az most mellékes hogy 2 hete kirúgtak mert sokat kellett félév elött vizsgákra járnom és nem tudtam állandóan dolgozni járni)

Ugye tizedikén megkapom amit előző hónapban dolgoztam, alig fogja meghaladni a 30.000 forintot. Ez mellett jön minden hónapban családi pótlék ami 11.000 forint.

A felnőtt testvéreim ide járnak még hétvégente ebédelni. Két darab unoka is állandóan itt van nálunk. Óvodába, bölcsödébe is általában anyám jár értük.

December óta dolgozok, október óta járok esti iskolába. 20.000-et már leadtam decemberre, de én azért sokallom ezt a pénzt, hogy 40.000 forintjuk van abból, hogy én még itthon lakok.

Amikor dolgoztam ha minden nap 8 órában dolgoztam volna akkor kaptam volna hónap végén max 100.000 forintot ugye amiből rögtön 30.000 mínusz van.

Két szintes családi házunk van, annyira van fűtés hogy 3db takaróval alszok, napközben is vsatag pulóverben kell lenni. Teli a hűtő de teljesen márkátlan élelmiszerekkel. Testvéreim meg a gyerekeik állandóan ugye itt esznek, gyerekek minden hétvégén itt alszanak.

Anyu nem tudja megérteni, hogy így semmi pénzem nem marad. Elköltözni nem tudok.

Érdemes neki megemlíteni hogy ha a családi 10.000 akkor mi lenne ha csak 20.000et adnék le? Csak félek hogy ki fog akkor rakni a házból mert fel lesz rajta háborodva.

Barátom sokkal többet keres mint én, ők is nagy kétszintes családi házban laknak, mindenből márkás van otthon még a zsebkendőből is. Utána nem jár családi még is 20.000-et kell fizetnie.

Érdemes megemlítenem hogy 20.000et fizetnék én is? Vagy jogosnak tartjátok hogy 30.000 + 10.000-et kapnak azért mert 18 évesen itthon lakok?



2018. febr. 5. 10:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk egy fillért nem kellett leadni sosem.

Én nem tartom jogosnak ezt egyáltalán, főleg nem 18 évesen.

Nyilván ha 25-30 évesen otthon élsz, akkor egyértelmű, hogy adj bele a rezsibe, kajába stb.

De 18 évesen?Ne már..

Én megmondanám ,hogy nem tudok adni belőle, félreraktam amit kaptam. És tedd is félre, úgy tudsz csak előre lépni,ha lesz egy kis tartalékod.

Albérletbe is úgy tudsz majd elmenni,hogy legalább 2-3 havi kauciót felmutatsz.

2018. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
83%

A családi pótlék a szülőnek jár.

Ha 30.000. Ft-ot kapsz, akkor én biztosan nem kérném el az egészet, hogy legyen egy kis saját pénzed.

Ha elmész valahova, akkor a szüleidtől kérsz pénzt? Meg ők vesznek neked mindent? Ruhákat, tisztálkodási szereket?

Ha mindent ők fizetnek, plusz kaját is, akkor nem sok a 40 egyébként. De kérdés, hogy szükségük van-e rá.

2018. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
20%

Egy felnött ember havi kajája nagyon alaphangon is 30-40 ezer Ft, emellett a rezsi is van.


A családi pótlék mindenképpen erre való, és szerintem teljesen jogos, hogy elkérnek töled erre pénzt.


Az, hogy nem márkás ételek vannak, meg nincs 25 fok a lakásban, a szüleid dolga, feltehetöen ennyit tudnak fizetni.


Ha valahol máshol kellene lakni, akkor ennek minimum a dupláját kelleten fizetni de inkább a háromszorosát -és ott még nincs teli hütö sem!


Szerintem örülj, hogy lakhatsz otthon, ne pedig meg reklamálj, hogy nem ingyen teheted.

2018. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
50%

Nem onnan közelíteném meg a kérdést, hogy jogos-e vagy nem, hanem onnan, hogy ha elköltöznél, meg tudnál-e élni abból, amit keresel plusz a családiból. Havi 40 ezerből biztos, hogy nem, még saját lakásban sem.:-) Akkor döntsd el, megéri-e otthon laknod, és vajon mennyi támogatást kapsz így is a szüleidtől. A tesók, unokák jelenléte irreleváns, a te fenntartásodra is kevés a pénz, amit adsz, úgyhogy nem te fizeted az ő ebédjüket. Akár "márkás" kajáról van szó, akár nem.

Egyébként, ha sokallod, beszélj a szülőkkel, de a helyedben én mindenképp azt hangsúlyoznám ki, hogy gyűjtesz az önálló életre, és ehhez KÉRED a támogatásukat abban, hogy kevesebbel járulhass hozzá a közös kiadásokhoz.

2018. febr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
87%

Családipótlék nagykorú, nem nappali tagozaton tanuló gyerek után nem jár, úgyhogy nem tudom miről beszélsz.

Egy felnőtt ember havi étkezése se fér bele 30 ezerbe

2018. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:

Rezsi + kaja

A tisztálkodási szereket, azt hogy el akarok menni valahova azt én fizetem.

Lehet tudnék kölcsön kérni de nem szeretek.

Csak ugye anyum elég ingerült személyiség és alig merek ilyesmit szóba hozni mert félek hogy kirak itthonról

2018. febr. 5. 11:07
 7/67 anonim ***** válasza:
78%

Komolyan helyesnek tartjátok, hogy egy 18 évesnek be kell szállnia a kiadásokba?


Ha kiasásokról van szó akkor felnőtt, ha másról, akkor gyerek??

2018. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
76%
Utánad már nem jár családi pótlék! Milyen suliba jársz?
2018. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
96%

És apukád nincs? Ketten vagytok anyukáddal?

Ha igen, akkor azért annyira nem egyszerű egyedül nevelni egy gyereket. De nem ismerem az anyagi helyzeteteket.

Szerintem úgy hozd fel anyukádnak, hogy mivel van, amit magadnak kell megvásárolnod, ezért nem tudod az összes pénzedet neki adni. Ami tök logikus is.

2018. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
44%

8!

Dolgozik. A szülők is pemzbol élnek. Utána már családipótlék se jár, ergo 11e mínusszal indít a szulo

2018. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!