Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gonosz vagyok az miatt, hogy...

Gonosz vagyok az miatt, hogy nem akarom hogy a nagymamám eljöjjön a szalagavatómra? Hogy mondjam el anyáéknak?

Figyelt kérdés
Novemberben lesz a szalagavatóm. A nagyi októberben kapott stroke-ot azóta sajnos sokat romlott az állapota, elég elviselhetetlen lett a természete, illetve sokszor megesik hogy bekakil ilyenek. A szalagavató egy többórás procedúra, ő pedig mindenhez mindig ilyen fancsali unott fejett vág, látszik hogy nem bírja a dolgokat de azért mindenhova el akar jönni,gondolom a szalagavatóm sem akarja kihagyni. Én viszont nem szeretnék miatta szégyenkezni, azt szeretném ha az a nap jól telne, anya se idegeskedne a mama miatt meg én is jól tudnám érezni magam nem a fancsali pofiját nézni. Enni sem igen tud így bele se tudok gondolni a bankett vacsora hogyan telne. Szerintetek nagyon nagy gonoszság ez tőlem, hogy nem akarom hogy ott legyen. Eléggé lelkiismeret furdalásom van.

2018. febr. 15. 18:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
Megértelek, de ez a nagyidnak meg akár más család tagoknak is rosszul fog esni. Itt érdemes inkább hazudni arról hogy miért nem jöhet mint megbántani főleg hogy strokeja volt. Mond meg hogy be van korlátozva hogy hányan jöhetnek vagy hogy sokat kell állni és nem bírná.
2018. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
De novemberig megváltozhat még egyébként.
2018. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha a szüleid tudják, hogy ez egy több órás dolog és nyilván azt is, hogy mamád bekakil, stb., akkor eleve nekik is tudniuk kellene, hogy nem kell a mamát oda elvinni. Tehát te nem vagy gonosz.
2018. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Eszemben nem lett volna a demens nagyapámat elhívni a szalagavatómra... akármennyire is szerettem.
2018. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
A szüleim valószínűleg megfogják érteni, csak ő nagyon akaratos, és félek hogy nem fogja megerteni hogy sajnos nem jöhet el. Én is arra gondoltam hogy azt mondom hogy 3 embert hívhatok meg összesen, és kész.
2018. febr. 15. 18:39
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen esetben az én szüleim nem engedték volna, hogy eljöjjön. Nem egy idős, beteg embernek való, hogy órákig egy helyben üljön. WC-re nem tud kimenni, akkor meg mi lesz? A legjobb, ha a korlátozott jegyszámra fogod.
2018. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
20%
Ha feléri ésszel és erősködik, hogy menne akkor túlzol. Egy demens idős nem képes ilyen tisztán gondolkodni, nem is éri fel ésszel, hogy neked szalagavatód lesz és ő nem megy. De nem ítéllek el ezért, biztosan szégyenled most az ilyen rokont mert fiatal vagy, majd jóval később jövünk rá sajnos arra, hogy mi is az életben ami szégyen és mi nem, és mennyire nem kellene hogy érdekeljen más emberek véleménye azzal szemben, hogy a "nem igazán tökéletes" nagyid ott legyen úgy is amilyen most. De hát ilyenek vagyunk, én is így éreztem volna a te korodban. Mikor meg rájössz a dolgokra meg már nem lehet az időt visszaforgatni :(
2018. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó gondolom neked nagyon közeli kapcsolatod volt a nagyiddal hogy így gondolod ezt irigylem! Ez kicsit önzően fog hangzani de nem mások véleménye érdekel hanem hogy az a nap rólam szól. Nem azt szeretném hogy anya akkor is tiszta ideg legyen meg csak a veszekedés menjen megint, mert a nagyi rosszul van esetleg ki kell menniük ilyenek és anya us lemaradna mindenről, esetleg bekakil és fele családnak haza kell mennie. Remélem megérted azt is ahogy én gondolom :)
2018. febr. 15. 18:49
 9/34 anonim ***** válasza:
23%

Én nem értem meg. Több évig volt a halála előtt nagyapám tolószékben, de szeretném, ha még élne és akármilyen eseményemen jelen lehetne szegény.

Szerintem ha amúgy el tudna menni, felfogja, hogy milyen fontos esemény és mégsem tud jelen lenni, mert te nem akarod. Van felnőtt pelenka, a besz.arástól annyira nem kell félni.

2018. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
35%
Igen, azért írtam mert volt ilyenre példa a családban és például ez a bekakil dolog is érthetetlen számomra, hisz mi is pelenkát használtunk, nagyon sok ilyen idős van, ez még nem jelenti azt, hogy az ilyen állapotot ki kell rekesztenünk magunk közül, ez nem kellene kihívást jelentsen. Sőt ugyanez igaz a pici gyerkekre is, akkor őket sem lehet sehová vinni? Dehogynem. Mi nem így viszonyultunk hozzá, de még így is értem mire gondolsz. Inkább anyukádékat nem, ők felnőtt módon kellene tudják ezt kezelni úgy, hogy te észre se vedd és ne is alakuljanak ki ilyen szituk.
2018. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!