Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti jobban szerettétek azt a...

Ti jobban szerettétek azt a nagyszülöt, akí tehetösebb volt?

Figyelt kérdés
Apósom házat örökölt( egyre), amit eladtak és így most azzal hencegnek, hogy ök az igazi nagyszülòk, mivel ök támogatnak anyagilag. Ezt a fiam elött is mondták. Drágàbbnál drágább ajándèkokat vesznek és a szüleimen mulatnak, hiszen nem vehetik fel velük a versenyt, igaz nem is akarják. Csak a fiam miatt aggódom, félek, hogy anyagiassá teszik öt. Tapasztalatokat várok.

2018. febr. 28. 13:21
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Pontosítok: Egyke
2018. febr. 28. 13:22
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Nem,sőt.

Anyai nagyszüleimmel tartom a kapcsolatot,őket látogatom mai napig amikor tudom.

Pedig tőlük alkalmakra is ritkán kaptam bármi kézzel foghatót.

De ők foglalkoztam velem,megtanítottak sokmindenre,mai napig nagyim krumplistésztája a kedvencem,nagypapám ad nekem kertbe saját magokat,őket hívhatom fel bármi van.

Másik oldalról hiába támogatták pénzzel a szüleimet és kaptam mindenféle játékot,javarészt kirakat volt.

2018. febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Én azt szerettem jobban, akik kedvesebbek voltak velem.
2018. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Egy nagyszülőm volt és imádtam a víz és alap nélküli kis vályogházában nyaralni, no meg persze őt is, mert semmit nem tett, ami miatt ne szerettem volna.


Aztán elköltözött a tehetősebb lányához s onnantól ott látogattuk s a nagy, szép ház alagsori konyhájában főztünk s ettem boldogan nagy kedvencemet, a száraz kiflit... Gyerekként elképesztően nem érdekelt a pénz és a luxus, a nagy házban is a regényekre csaptam rá. Drága ajándékokkal pedig senki nem halmozott el, csak olyan normálisakkal, de ott is azt néztem, mennyire szórakoztat és míg a flancos játékok első nap elromlottak, a legóim még mindig megvannak.


Nem tudhatom, mi lesz a fiaddal, a mai világban rengeteg túl anyagias ember van, de ha rendesen nevelődik, remélhetőleg ő nem lesz az. Biztos poénosak a drága cuccok, de a legfontosabb dolgok többségét nem lehet pénzért megvenni, ezt egy normális ember tudja.

2018. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Igen... Én se felejtem el soha azokat az időket, amikor a nagyszüleimmel társasoztam, borsót ettünk a kertben, hóembert építettünk és a mai napig hálás vagyok, hogy megtanítottak biciklizni. Viszont nagyon kevés ajándéktárgyra tudok visszaemlékezni, amiket tőlük kaptam. Pedig tudom, hogy kaptam babákat, arra is emlékszem, hogy a papa bőrtáskájában mindig volt édesség és a mama gyakran hozott nekem Mókus Lucát. :) De hogy miket kaptam még ezenkívül, az egy nagy kérdőjel... De nem is bánom, mert nagyon sok emlékem van róluk. :)


A fent említett sztoriban amúgy megértem a nagyszülőket, gondolom örülnek, hogy végre többet megtudnak adni az unokájuknak és a gyerekeiknek, sőt, még maguknak is megengedhetnek egy kicsivel többet. A párodnak kéne beszélnie velük, hogy örültök a támogatásnak, de vegyenek egy kicsit vissza...

2018. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Pont fordítva. Az alföldről jött nagyszüleimnél a pici kertes házban jobban szerettem lenni az ezeréves bútorok között. Mindig nagyon finomakat főzött, és nem voltam túlféltve, mint a városi nagyiéknál, aki nem is főzött olyan jól, és néha túlzó elvárásai voltak felém. Utóbbinál nem is lehetett sok mindent csinálni, sokszor unatkoztam.
2018. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Ez érdekes, de én is pont fordítva voltam ezzel. Apai nagy szüleimet is szerettem(ők voltak a tehetősebbek), de sokkal szívesebben voltam nyáron, vagy bármikor, anyai nagyszüleimmel. Pedig, ha hülyeséget csináltam, hamar a kezemre csaptak, de valahogy mégis sokkal szívesebben voltam náluk.
2018. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Én azt szerettem jobban, amelyik foglalkozott velem. Míg az egyik mamámnál varrni tanultam, tésztát gyúrtam, tyúkokat etettem, addig a másiknál csak a tv-t néztem.
2018. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%
Én ugy helyrepattintanám a mamát hogy nem lenne benne köszönet. Sajnos minden gyerek életében can olyan periódus mikor a sok ajándék annyira elvarazsolja a gyereket hogy aztán felnőttként ráeszmél (ha szerencséje van) hogy nem a pénz boldogít igazán. Kár tagadni. Én is a bermaanyám az anyagiakkal elvarazsolt agyacskammal valasztottam ki. 2ev mulva rajottem hogy milyen szar ember.
2018. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Gyerekként igen, de ez csak részben köthető anyagi okokhoz. Sokkal közelebb laktak hozzánk, kényelmesebb volt átsétálni hozzájuk, mint a másik mamámhoz lebuszozni, de igazából több játék is volt, modernebbek voltak, többször tudtak sütit sütni nekünk, mint a másik nagyszülő. Nem lettem ugyan anyagias tőle, de ma már csak ritkán járok hozzájuk, mert rájöttem, hogy nagyon alamuszi, alakoskodó emberek. A másik mamámat ezerszer jobban kedvelem, aranyos, rengeteget lehet vele beszélgetni, isteni kajákat csinál, amiket nekem is megtanít. Hidd el, nem a pénzen fog múlni. :)
2018. febr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!