Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám nagyon erőlteti a...

A nagymamám nagyon erőlteti a férjhezmenést. Hogy lehet leállítani? 19/N

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi van a nagyszülőkkel, de nem egy olyan kérdést láttam itt, ahol a nagyszülők már a húszéves unokáikat férjhez akarják adni. Szerinte nekem nincs szavam, amíg férjhez nem mentem, ha van véleményem vagy kérdésem vagy egy számára kínosnak tartott kérdésem, az a válasza, hogy "majd beszélhetünk róla, ha férjhez mentél" "na és, mikor mész férjhez"?

A feministák az elmúlt 150 évben azért harcoltak, hogy egy nő ne csak akkor legyen értékes ember, ha Frau/Xy-né/Senora/Mrs, illetve nem kelljen bárkihez, válogatás nélkül férjhez menni, csakhogy elmondhasd, hogy feleség vagy, a nagymamám mégis így gondolkodik.


2018. márc. 8. 07:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Kérdezd meg tőle, hogy mi volt a tollfosztóban.


Idős ember mesélte, hogy a fiatal lányok az ő idejében ott vesztették el a szüzességüket. :-)

2018. márc. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van-e szavad, azt nem az fogja meghatározni, hogy nagymami mit gondol erről. Hagyd a fenébe. Ő ebben nőtt fel, nem ismer mást, nem fog másképp gondolkodni. Ha nagyon az idegeidre megy, akkor udvariasan háríts.
2018. márc. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet leállítani, hogy fel kell nőni: egyik füleden be, a másikon ki.


Mondta valaki, hogy vége a 150 éves harcnak? Isten hozott a harcmezőn! ;-)

2018. márc. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De azért legalább 30 éve nem ott tartunk, hogy egy nő csak akkor teljes értékű állampolgár, ha férjnél van
2018. márc. 8. 08:03
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Nagymamád még a régi mentalitást szeretné eröltetni, ha férjnél lennél és nézeteltérésed lenne férjeddel, amit neki mondanál akkor az lenne, hogy "az "Uradnak" (igen, régen így mondták) van igaza...

Szerintem a figyelmenkívül és bármiféle reakció nélkül hagyás is egy opció lehet.

Az ő gondolkodását megváltoztatni nem tudod.

2018. márc. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem 30-50 éve akkor sem vették úgymond emberszámba a nöt, ha férjhez ment. Nem azon múlt, gyerekkoruk óta a lányokat arra nevelték, hogy az "urát" szolgálja. Csak kötelességük volt, joguk nem nagyon. Nagymamád még ebben lehet a mai napig, én ismerek olyan 60 éves házaspárt, ahol még mindig szinte ez van.

Mondd meg a nagyidnak, szépen, nyugodtan, kedvesen, mosolyogva, hogy már más világ van, ma már nem áldozzák fel a lányok az életüket valakinek, aki semmibe veszi öket. És majd ha itt lesz az ideje és lesz valaki, akivel kölcsönösen szeretitek és tisztelitek egymást, majd akkor. És attól hogy Te nem vagy férjnél, még ember vagy és van véleményed.

2018. márc. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

"legalább 30 éve nem ott tartunk, hogy egy nő csak akkor teljes értékű állampolgár, ha férjnél van"


Így látod? Akkor mi a gond?


Én úgy látom, hogy vannak ma is kultúrák, generációk, bizonyos emberek, akik másképp látják. És úgy látom, pont ezen vagy kiakadva. Pedig nem kéne kiakadnod rajta. A véleményszabadságot is kiharcoltuk, nem? Akkor hadd legyen nekik más a véleményük.

2018. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

6-ra:

"Szerintem 30-50 éve akkor sem vették úgymond emberszámba a nöt, ha férjhez ment."


Amit te mondasz, az 100 éve volt, vagy még régebben.


Kérdező, nagymamád egyszerűen le akart ugatni, és kész. Ha lenne férjed, akkor azt mondaná, hogy "majd ha lesz gyereked", ha lenne gyereked, akkor meg közölné, hogy ő akkor is ötven évvel idősebb nálad és ezért mindent jobban tud nálad és mindig igaza van veled szemben.

Régen, ha együtt laktak a nagyszülőkkel, és a nagyszülők olyan mentalitásúak voltak (mert akkor sem mindenki volt ilyen), akkor a 40-50 éves meglett, családos lányukat/fiukat/menyüket/vejüket is leugatták, csicskáztatták, merthogy ők a legidősebbek.

2018. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Én egyszer egy ilyen leugatásra azt válaszoltam, hogy nagyi, van 2 nyelvvizsgám, 2 diplomám, jó állásom, és saját lakásom, szerintem az én véleményem is ér annyit, mint a tied.


Nagyinak érettségi sincs, de tipikusan azt hiszi, hogy szült 2 gyereket, meg talált egy jobb férjet, és ő letett vmit az asztalra.


Csak kamillázott, azóta nem hozza fel.

2018. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván nem vágtam a képébe, hogy te hozzám képest tanulatlan, buta vagy és nem kéne okoskodnod, de azért érezte a hangomból, hogy mire gondolok...


3s nem szégyellem emiatt magam, hiába öreg, nem hagyhattam hogy az évekig tartó ócsárlást, lealacsonyítást és kioktatást folytassa.


Persze szüleim jöttek, hogy azonnal esedezzek a nagyi bocsánatáért, hát jót mosolyogtam és hazamentem (amíg otthon laktam 20 éves koromig, addig a lakással, pénzzel tudtam zsarolni)

2018. márc. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!