Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha ilyet mond a lányotok az...

Ha ilyet mond a lányotok az anyátoknak, kinek az oldalán állnál? Jogosan háborodott fel a nagymamám?

Figyelt kérdés

A nagymamám nagyon vallásos és elég régimódi, szeret mindenbe beleszólni. 18 éves lány vagyok, a párom ugyanennyi idős, és mikor ezt megtudta a mamám, azonnal erősködni kezdett, hogy a fiú már fizethetne gyerektartást, úgyhogy akár lehetne is gyerekem.


Emellé még rengeteg miatt folyamatosan piszkált, mindenben hibát talált, és én egyszer sem szóltam egy rossz szót sem, nehogy balhé legyen.

Aztán tegnap perceken keresztül traktált azzal, hogy épp itt az ideje, hogy gyerekem legyen, és lezajlott ez a párbeszéd:

"- Mit csinálnál, ha most teherbe esnél?

- Elvetetném.

- Micsoda, az elsőszülött gyerekedet?!

- Nem lehet elsőszülött, ha nem születik meg."


Erre ő összepakolt és hazament, egyikünknek sem veszi fel a telefont azóta.

A szüleim nem hibáztatnak, viszont lelkiismeret furdalásom van (a megjegyzést nem bántam meg, csak félek, hogy miattam anyumat is megutálja). Szerintetek? Jogos a felháborodása, és nekem kéne bocsánatot kérnem?



2018. márc. 10. 12:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell bocsánatot kérned. A magánügyeidet nem kell kibeszélned a nagymamádnak és akkor nem lesz min megsértődnie.
2018. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%
Ó a nagy vallásos! A szent ember, aki a tartásdíj miatt gondolja időszerűnek a gyereket és az agya annyira sincs nyitva, hogy legalább azt belássa, hogy néhány dologhoz nincs köze. Ne kérj bocsánatot, nem tettél semmi rosszat. Ha nem akar erről hallani, akkor ne kérdezzen! Úgyis elül a sértődöttség, mert hiányozni fog neki az okoskodás, azt meg egyedül otthon nem lehet.
2018. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Semmi rosszat nem tettél, és nincs okod rá, hogy bocsánatot kérj. Itt nagymami volt egyrészt teljesen eltájolva (ép eszű ember a 21. században nem 18 évesen szül gyereket a semmire), másrészt rendkívül tapintatlan dolog a másik ember alsóneműjében kotorászni (= senkitől nem kérjük számon, hogy akar-e gyereket, mikor, hogyan és miért, és főleg nem kezdünk el hisztériázni, ha nem tetszik a válasz). Hagyd a fenébe!
2018. márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
11%
Nagymamad szeretne mar unokat. A nagyszulok valamiert mindig jobb szulok az unokakkal, mint amilyenek a sajat gyerekeikkel voltak. Szerintem ezt amolyan masodik eselynek latjak, mert tudjak hogy rossz szulok voltak, es az unokaval szeretnek ezt karpotolni. Pl. en nagyapam rendszeresen verte apamekat, de velunk teljesen maskepp viselkedett, a vilag legjobb nagypapaja volt. Hat eleg bunko voltal szerintem, foleg a masodik beszolasoddal.
2018. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
75%
Hagyjad nem tudsz mit tenni,ő ebben élt, és szocializálódott. Nem jogos,de már őreg,nem fogja elfogadni az uj koncepciókat,h a nő 18 felett nem feltétlen csak egy sima keltető, minimalizálni kell a kumunikációt. Nálunk senki se vallásos szerencsére,de volt ilyen exem,26 évesen bigott Anyukája hazaparncsolta a közös ágyunkból. Miután hazament, kidobtam,nem férfi az ilyen,a vallás mellékes,ő azóta is anyukájával él,én meg már házassagban, igaz nem volt templomi... A gyerekeinket vallásmentesen neveljük,de választhanak önnálóan bármilyen vallást,nem erőszakoljuk rájuk se az ateizmust se a jehovát,se semmit,nem csak vallás kérdésben, mert önnáló lények.
2018. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
85%
Aha, tehát kérdeznek tőle egy bizalmasat, őszintén válaszol, nem tetszik a válasz, és ő a bunkó. Érdekes emberek vannak itt is...
2018. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%
Már bocs, de a nagyanyád egy elmeháborodott vén boszorkány! Mi az, hogy 18 évesen szülnöd kéne? Normális az ilyen, hogy azt kívánja az unokájának, h már 18 évesen tegye tönkre az életét???? Ráérsz még később is tönkretenni, legalább legyen már pár jó éved...Meg mi az, hogy a fiú már fizethetné a gyerektartást? Egyrészt 18 évesen miből, másrészt meg a drága vallásos nagymama eleve nem házasságba és jól működő kapcsolatba akarja a gyereket? Hanem egyből menjetek is szét, a pasi meg tejeljen? Örülj, hogy lelépett a vén banya, én többet ugyan szóba nem állnék vele!
2018. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 banánherefőzelék válasza:
22%

Szerintem nem kell bocsánatot kérned. Más világban nőtt fel a mamád, más világban Te.

Ellenben az előttem szólókkal nem értek egyet abban, hogy ellenzik a fiatalon szülést. Biológiai okból abszolút szerencsésebb minél előbb túl lenni a gyerekek születésén. Az meg üres duma, hogy a semmire. A mai emberek ostobasága, hogy a pénzt előbbre helyezik. Márpedig az később is csak annak lesz, aki tesz érte, gyerek ide vagy oda. ;)

2018. márc. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
77%
Igen 18 évesen szül,majd mehet gyárba kb,és sir fuj arra aki huszas 30 as korban szül biztos háttérel, biztos apának,és nem a gyerek melett ül a négy fal közt v épp melettük jár diszkoba. Fiatlon élni kell,utazni dolgozni szerelmeskedni nem pelenkázni.. De akik 18 körül szülnek 30 évesen járnak a fiatal korukat bepotolni.. A gyerek meg nem életcél,ahol az,ott nem engedik leválni magukrol időbe. 15 évesen is lehetne már szülni,meg 10 évesen is,sőt már az ovodában kelteni kéne..
2018. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
80%
Jó nagy baromságot írtál kedves előző. Persze, potyogtasson csak a semmire, utána meg lehet a szerencsétlen szülőkön élősködni, meg koldulni a Facebook csoportokban, mint amit a kedves anyukák jó része csinál. Én meg sajnáljam őket, mert csupasz s...ggre vállalt gyereket. Hát felőlem felfordulhat gyerekestül...
2018. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!