Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A rokonok mindig a babával...

A rokonok mindig a babával akarnak lenni! Probléma vagy sem?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik az első kisbabánk, és egész terhességem alatt arról beszéltek a leendő nagyszülők és párom testvérei, hogy de jó lesz, majd mindig mindenki nálunk lesz. Akik messzebb laknak testvér és párja majd minden hétvégén jönnek pénteken már a babához, hogy minden hétvégét vele töltsenek. Ha nem nálunk leszünk majd a nagyszülőknél, illetve mindenben segítenek majd és ha kell nálunk is alszik a nagymama.

Nagyon hálás vagyok, hogy mindenki így várja a picit, de aggodalmaskodom is egy picit emiatt. Szeretném a férjemmel megélni a csodát, hogy gyermekünk lesz, és családi hangulatban, 3-an hozzászokni a kicsihez. Nyilván sokat lehetne a családdal is, szeretem is őket, de zavar, hogy a család babájaként van kezelve, nem pedig úgy, hogy a férjem és az én gyerekem lesz, nem pedig közös tulajdon.

Másoknál volt abból probléma, hogy nem akarták a friss szülőket a babával hármasban hagyni? Vagy hogyan alakult ez a baba érkezése után?


2018. márc. 26. 17:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindenki mondta, hogy majd milyen jó lesz babázni, majd mindig jönnek. Nemcsak család, de barátnők is.

Nem lett belőle semmi :)

Nyilván ők is élik az életüket, nem is értek volna rá mindig hozzánk jönni. Annyit találkozunk most is kb., mint régebben. Szóval szerintem nem kell erre előre parázni.

2018. márc. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is mindenki szeretett volna a babával lenni, de azért tudták, hogy hol a határ.

A férjed és te is már most közöljétek mindenkivel finoman, de lényegre törően, hogy ti habár szívesen láttok mindenkit és köszönitek a segítségeket, de szeretnétek ti megélni, és majd szóltok, ha jöhetnek látogatóba, és hogy ki mikor aludhat ott, illetve a ti döntéseiteket és szabályaitokat tartsák tisztelettel, ha nem, akkor sajnos babamegvonás addig, amíg nem tanulnak meg határt tartani.

2018. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
2-3 hét alatt lecseng az újdonság varázsa, ritkulnak a látogatók. Lesz még olyan is 2-3 hónap múlva, hogy lasszóval kell fogni valakit, aki átjön és vigyáz rá, hogy te pihenhess. Mondani mindenki szokott mindent, de hogy nem fog a messze lakó tesód a párjával együtt miden hétvégén hozzátok utazgatni, az hétszentség. Ezek csak olyan nagy szavak, de valójában eszükbe nem jut majd a kevéske szabadidejüket rendszeresen rátok áldozni, szóval ne riadozz.
2018. márc. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg, hogy mi lesz. Én is izgultam, hogy milyen fura lesz, ha anyósom itt fog babázni nálunk. Ehhez képest még Karácsonykor sem kíváncsi az unokájára.
2018. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Én nem szerettem amikor valaki egész nap ott volt,arról szó sem lehetett,hogy nálunk aludjanak.Pár óra hosszára nagyon szívesen fogadtunk bárkit.Mindegy,hogy milyen rokon valahol akkor is vendég. Nem tudsz akkor pihenni amikor szeretnél,mert valahogy az embernek nincs bőr a képén lefeküdni,ha ott vannak. Nem tudsz nyugodtan szoptatni,mert közben hárman néznek. Szerintem ha valaki segiteni akar akkor inkább főzzön valami finomat,vigye el a babát sétálni amíg porszívózol,vasalsz vagy hajat mosol.Ha pedig olyanok akik mindenbe bele is szólnak...Hatalmas konfliktusok lehetnek.
2018. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Nagy segítség, ha az első hetekben van valaki, aki ellátja a háztartást és segít a kisbaba gondozásának fizikai részében. Gyenge lehetsz a vérveszteségtől, fájhat a gátsebed, valószínűleg éjszaka is szoptatsz, jó ha annyit tudsz pihenni, amennyit szükségesnek érzel. Ha a férjed otthon tud maradni, az nagyon jó, de ez 3-4 hétig ritkán megoldható. Olyan rokon alkalmas csak, akivel bizalmas és kiegyensúlyozott a kapcsolat, akinek meg tudod/mered mondani mit szeretnél és aki nem sértődik meg, ha bizonyos dolgokat másképp kérsz, mint ahogy ő szokta.

A segítő bevásárol, főz, mos, vasal, takarít, amire éppen szükség van. Eleinte még az is jól eshet, ha odaviszi a babát a szopáshoz, nem neked kell kikászálódni az ágyból, esetleg cseveg a kedves látogatókkal... vagy ringatja, vigasztalja a kisbabát, ha már mindent kipróbáltatok, de a kicsi csak sírdogál.

Nálunk anyukám volt két hetet és utána még a nagymamám is eljött két hétre a szüléseim után. Igaz, a férjem nagyon keveset volt itthon, lehet azért is mert megtehette, hiszen volt segítségem. Összességében úri dolgom volt.

2018. márc. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

Örülj, hogy ilyenek. :)


"zavar, hogy a család babájaként van kezelve, nem pedig úgy, hogy a férjem és az én gyerekem lesz, nem pedig közös tulajdon"


Kettőtöknek sem lesz a tulajdonotok...


Jó a viszony velük, majd szóltok, amikor inkább hármasban lennétek, nem fognak megsértődni. Megoldjátok. Jól fog jönni a segítség is, meg hát ne akarjátok megfosztani a babát a rokonaitól. :)

2018. márc. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Felesleges aggodalmaskodni, ez a te házad, azt engedsz be s annyi időre, akit és amennyi időre akarsz.

Ha nekem valaki kijelentené, hogy majd mindig mindenki ott lesz, az nem tenné zsebre a válaszomat, az biztos :D

Rendes, belevaló férj intézi az ütközést, amikor az ember frissen szült és ő ebben ideiglenesen nincs topon és kész.


De ahogy olvashatod, a gyakorlat eleve nem mindig ilyen. De van, aki tényleg mindig jön. Légy határozott s ne hagyd, hogy átjáróház legyen a házad, amikor neked pihenés kell.

2018. márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk a rokon leány kerek perec kivágott mindenkit, az első 4 hétben SENKI (még az anyjáék sem, és az anyósáék sem mehettek). Testvér se, senki, de értsd úgy, hogy 4 hétig 5 percre SEM, SENKI.

(Utána pedig csodálkoztak, hogy szarik rájuk anyós-após, lány anyja mondjuk megy néha segíteni.)

2018. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%

Én nevetve közölném velük, hogy majd jönnek, ha MI azt mondjuk.


Pont, NEM vagyunk átjáróház, és nekem szülés után NINCS szükségem ottalvós vendégseregre minden hétvégén.

2018. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!