Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyósomék kihasználják a...

Anyósomék kihasználják a férjemet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdés kissé túlzás is,de valóban nem jó a helyzet.

Anyósom+apósom egyébként kedves ,jó a kapcsolat,de az utóbbi hónapokban megváltozott vmi..

Mindketten betegeskedne..3-an vannak a férjemék testvérek ,két másik testvére is 15-20 percre lakik anyósoméktól,mi még kicsit közelebb..

És minden ránk szakad..

Anyósom továbbra is elvárja,hogy hétvégén náluk családi ebéd legyen,elég nagy a ház kerttel,amit nem bírnak(de takarítónőt is felvehetnének hetente egyszer,ki tudnák fizetni),azt mi takarítjuk,rendezzük..Orvoshozhordás stb stb..Persze,amit csinálunk,szinte semmi nem elég jó..


Közben férjem+én is dolgozunk,van egy 6 éves kislányunk..A saját lakásam takarítását nem tudom megcsinálni,de anyósoméknál mindennek élen kell lennie..Férjemnek olyan a munkája,hogy havonta pár napot vidéken kell töltenie,már azt is szóvátették,hogy itthagyja,otthagyja őket..Mostanában a hangnem,a stílus is kissé érdekes lett irányunkban,úgy érzem próbálnak lelkiismeret furdalást kelteni..Látom,hogy már férjem munkájában is problémát okoz,hogy előbb el kell jönnie néha stb..Pedig nagyon jól dolgozik,előléptetés várna rá szerintem a közeljövőben..

Másik két testvére nagyon passzív,hetente-két hetente egy órára benéznek hozzájuk..


kb 7 éve apósomnak már volt egy súlyosabb betegsége,amikor közel egy évet így csináltunk végig,én akkor már terhesen,most egyszerűen nem bírom ezt mégegyszer,pláne tartósan..Így még a férjemmel is rámegyünk erre,hiszen a kis szabadidőben is a logisztika,ez a téma.

Nem hálátlan akarok lenni,szeretjük őket,szívesen segítünk is,de van egy határ..


Mit tegyek szerintetek?


2018. ápr. 16. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
A férjeddel beszéld meg ezt, és neki kell szólnia a szüleinek.
2018. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Beszéltünk,próbáltunk diplomatikus együtt hétvégén szólni.Semmi foganatja úgy látom

Most arra gondoltam,hogy a testvérekkel kellene leülni,de a 7 évvel ezelőttiekből kiindulva,ott sem remélek sokat..

2018. ápr. 16. 20:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
"Kedves anyuka, nagyon sajnáljuk, a hétvégén nem tudunk menni, a férjem dolgozik, a lakásunk szalad. Most kérje meg kérem egy másik fiát."
2018. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Utazzatok el hétvégén, csináljatok saját programot, bármit, a családi ebéd elég három hetente a többit oldják meg a tesókkal. Apropó nekik miért nem szólnak soha? Talán, mert elmennek a legkisebb ellenállás irányába.

Csak igazságosan!

2018. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Mindig azt a lovat ütik, amelyik húz. Ez sajnos ez az életben is így van, én elköltöznék vagy egy másik kerületbe, vagy másik városba. Hosszútávon kifizetődne.
2018. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez konfliktus nélkül, nem fog menni, ha a másik két gyerek, ennyire szrik rájuk.
2018. ápr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébkent, valóban nemet kell mondani néhányszor, majd többször, amíg eszükbe nem jut, hogy van még ket gyerekük. Az meg vicc, hogy még beléd is kötnek, ha nincs minden az élén. Ha nem tetszik a munkád, "rúgjanak ki".
2018. ápr. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem fogom megérteni miért nem lehet azt mondani egy anyós-apósnak hogy "sajnálon, de most nem."

Ugyanolyan emberek mint te! Miért fosol tőlük ennyire, hogy az ő kecójukat takarítod a sajátod helyet?! Elképesztő ez az önállótlanság. Miért csicskulsz nekik? Félsz tőlük? Mit tesznek veletek ha azt mondod hogy "sajnálom Irénke néni de a héten nem érek rá, tessék szólni a másik gyerekeinek". És ezt így több alkalommal. Nektek nem lehet programotok soha?

2018. ápr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"elvárja hogy családi ebéd legyen"

Húú..nem megyek el. Megmondom, hogy bocsánat de én szeretnék otthon most főzni. Pont. Vagy kirándulunk. Vagy barátokat hívtunk. Stb.


Én mindig azt mondom, aki ilyen mártírkodó hogy anyósék rángathatják az meg is érdemli.

2018. ápr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, lehet, hogy írta már valaki:

Férjed üljön le a két testvérével, mert ez egy olyan helyzet, amit a három testvérnek kell megoldani, és meg kell beszélni.

Persze, hogy benneteket ugráltatnak mindenért, ha csináljátok zokszó nélkül. A másik két testvér pedig elsunnyogja a dolgot, bemennek kéthetente egy órára jópofizni. Ez nem így működik.

Értem én, hogy Ti vagytok közelebb, de azért 15-20 perc autóval nem a világ vége nekik sem.

(Nem mellesleg akkor sem csak a Ti dolgotok lenne, ha a férjed tesói mondjuk Kanadában élnének. Akkor is valami módon be kellene szállniuk, akár fizetni egy takarítónőt heti egyszer, vagy valami módon részt venni a feladat megoldásban, ha másképp nem, anyagilag).

Szerintem hülyeség, hogy csináljatok magatoknak családi programokat a hét végékre, meg ilyenek. TI meneküljetek azért, hogy ne legyetek folyton kihasználva?

Kommunikálni kell, tisztázni a dolgokat.

2018. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!