Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti hogyan beszélnétek rá a...

Ti hogyan beszélnétek rá a szüleiteket, hogy ne hordjanak hozzátok hétről hétre nagyon sok ételt? Most így nyáron, nem tudom, mit csináljunk!

Figyelt kérdés

Mióta gyerekünk lett, a szüleim egy rakat ételt hordanak hozzánk, amikor eljönnek látogatóba. De úgy kell elképzelni, hogy háromféle leves, 5-6 féle főétel, 10 db joghurt.


Tuti, hogy kompenzálnak, amiért csak heti egyszer látják a távolság miatt az unokát. De: a gyerek ezekből alig eszik (még csak 2 éves) és mi sem sokat.


Hétköznap a munkahelyünkön eszünk, lefagyasztani ennyi mindent nem tudunk és nem is akarunk, és a legtöbb dolog, amit hoznak, nem is jó kimelegítve.


Semmit nem maguk termelnek, iszonyatos pénzeket ölnek az egészbe. Nem nálunk ebédelnek olyankor, mikor hoznak, hanem beülünk valahová.


2018. jún. 1. 15:08
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*Elküldte véletlenül...még azt szerettem volna, hogy próbáltunk mi már mindent, visszaküldtük, de nem viszik vissza, szép szóval, keményen, mindenhogy próbáltuk. Télen ki tudtuk tenni a környékbeli utcán élőknek, de így nyáron már ez sem opció, mert megrohadnak az ételek.
2018. jún. 1. 15:09
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

"Anyu, apu, kérlek ne hozzatok ennyi ételt, mert nem tudjuk megenni mindet, lefagyasztani sem tudjuk, és nem is jó felmelegítve. Nagyon rossz érzés, hogy a nagy része megy a kukába, pedig tudom, milyen sokat költötök rá." Nem olyan nehéz ez.


Egyébként ezt a kompenzálás dolgot nem is értem, miért, hányszor kéne látni az unokát? Nem évente egyszer látják...

2018. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Ők is nagyon jól tudják, hogy nem fogy el. Saját háztartásuk van, felneveltek legalább egy gyereket, ilyen szinten nem tudnak hülyék lenni az élethez. Ez egy játszma, amiben te akkor játszod a szereped, ha méltatlankodsz, de végül mindig engeded, hogy csinálják. A szemük előtt vágd ki a kukába és ne magyarázkodj. Abba fog maradni.
2018. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem inkább mást kompenzálnak? Valamit a gyerekkorodból?


Itt más nem fog segíteni, csak az, hogy ha amikor hozzák, akkor csak annyit fogadtok el, amennyire tényleg szükségetek van. A többi kaja meg megy a kukába, vagy visszaviszik, ami ilyen melegben megint nem jó...


Nekünk anyós hozott egyszer vadast. Nyáron, három órán át vonatozott vele...

2018. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Koszond meg, hogy milyen kedvesek hogy igy torodnek véletek es jol esik, de nektek ez tul sok, es nem esztek meg ennyit karba meg ne menjen. Ess tul rajta minel elobb :D

(halkan megjegyzem, mert nem az en dolgom, de heti egy az nem tunik kevesnek,sot!)

2018. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%
Vigyétek el munkába a kaját, az nem opció?
2018. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Vannak akik etetéssel mutatják ki a szeretetüket vagy a lelki szegénységüket.

Nem értem, hogyan lehetnek felnőtt emberek ilyen értetlenek.

És fogalmam sincs mit lehetne tenni ilyenekkel.

2018. jún. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Én is a szemük előtt dobnám ki. Vagy mindig csinálnék egy fotót, amikor az éppen megromlott kaját kidobom. Egyébként mi a válaszuk? Ha szt mondod, hogy nem tuddunk ennyit megenni, fele mindig a kukában landol, arra mit mondana? Egyetek többet? Ha elmondod, hogy pazarlás az egész? És ha ennyi fölös pénzük van, inkább dobják be az unoka malacperselyébe vagy nyissanak egy számlát. Vagy számold ki, hogy melyik héten mennyi pénzt dobtok így ki, amivel még plusz szemetet is termeltek. Én se értem az ilyen embereket, mamám hasonló, nem ennyire durván, de ő is úgy főz, hogy utána két napig se nekünk se az unokatesóknak ne kelljen. Csak sajnos a rántott hús iszonyatos melegítve.
2018. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Ha már mindennel próbálkoztam, én kidobnám/burítanam előttük a szemétbe, csak, hogy lássák, tényleg nem kell.
2018. jún. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9%

Ha nem értik meg, hogy nem kell azért szerintem túlzás kidobni.

Nincs idős néni \bácsi a közelben aki örülne neki? Vagy amikor munkába mentek aluljáró stb. ? Vagy bevinni a munkahelyedre és hátha valaki megkívánja?


Nem lehet, hogy azért viszi mert nem főzöl és azt gondolja kell nektek? Mivel azt írtad étterembe mentek. Főzz nekik és mond, hogy nézd mennyi maradt nekünk is. Vagy csomagolj be nekik abból. 😊

2018. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!