Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért próbálja mindig megakadá...

Miért próbálja mindig megakadályozni, hogy fogyókúrázzak?

Figyelt kérdés

Nagymamám folyton 2 szatyor édességet hoz, ha meglátogat, hiába kértem már háromszor, hogy ne hozzon. Amit legutóbb hozott, már fogtam, és elvittem egy hajléktalan bácsinak.

Soha nem akarta tudomásul venni, ha fogyókúráztam, mindig erőszakoskodott, és tömte belém a kaját.

Egyszer már ebédnél úgy jóllaktam, hogy a vacsora nem fért belém, rosszul is voltam, és mondtam, hogy nem kérek, nem vagyok éhes. Erre veszekedni kezdett velem, közben elkezdett megteríteni, és mindent kirakott az asztalra, addig nem hagyott békén, míg nem ettem pár falatot, már tiszta nevetséges volt az egész!

Közben állítólag a hátam mögött meg mondja, hogy milyen nagyon meghíztam. Hát elég rosszul esett ez is. Én állandóan próbálkozom, de így nagyon nehéz, hogy állandóan édességgel halmoz el! Ő mindig is kövér volt, miért csinálja ezt velem? Hogyan értessem meg vele, hogy hagyja ezt abba?


2018. jún. 1. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Sose értettem miért kell,tömni,az ilyet 90 % nagy vérig sértődéses hiszti paradé val jár együtt. Nemet kell mondani határozottan.. V ott hagyni. Más megoldás nincs.
2018. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Sajna vannak ilyen emberek. Következetesen mondj nemet és ne hagyd, hogy tömjön. Ha veszekszik, hát veszekszik, velem is veszekedtek egyszer, amikor pici kislányként csak 1 nagy tányér paprikás csirkét ettem galuskával a leves és a süti között, nem kettőt. Rengeteget tudtam enni, de azért megvoltak a határaim, no.

Fel nem fogom, hogy miért nem értik, hogy elég és SZENVEDÉS és egészségtelen... De ez az ő nyomoruk, nem az enyém, én csak azt és akkor és annyit eszem, amit és amikor és amennyit én akarok. Egészségtudatos hedonista vagyok, aki nem fél ütközni, szóval lehet próbálkozni, abból max. üvöltözés lesz, de hogy evésen minek???

2018. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

"Hogyan értessem meg vele, hogy hagyja ezt abba?"


Egyszerüen annyit és azt eszel, amit TE akarsz, olyan nincs, hogy"kell" enni, amikor nem vagy éhes. A hiba BENNED van.

2018. jún. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Következetesen ne egyél, ha csak azért is megterít. Hadd cirkuszoljon, te csak tárd szét a kezed, mint aki nem érti, mire a nagy ordítozás.
2018. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Egyszerűen ne egyél és kész. Csak nem fog lefogni és megtömni, mint egy libát. Ha pedig nem hagyja abba a hisztit, akkor megmondod neki, hogy nem fogsz jönni hozzá és kész.


Én mondjuk már alapból nem mennék, ha megtudnám, hogy kibeszél a hátam mögött! Hát milyen dolog már ez? A saját nagyanyám kibeszél a hátam mögött????

2018. jún. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

A te hibád, hogy hagyod, hogy tömjön.


Ha én nem vagyok éhes, NEM eszek és mindenki a feje tetejére állhat vagy épp sértődhet, akkor SEM fogo enni.

2018. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a kérdésem csak az, hogy MIÉRT csinálja ezt? Mire jó ez neki?
2018. jún. 1. 17:55
 8/13 anonim ***** válasza:
19%

"MIÉRT csinálja ezt"

Mert mindenki úgy szeret, ahogy tud!

Csak magadnak válaszolj:

nagyanyádéknak gyerek/fiatal korában volt mindig elég és minőségi kaja?

.

Mondd meg neki:

"Tudom, hogy szeretetből csinálod, de ha igazán szeretsz, kérlek, ne erőltesd, hogy egyek!"

2018. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

Mert csak így tudja kifejezni a szeretetét, törődését.

Ha nem szokik le a arról, hogy sok édességet vigyen, akkor csináld azt, amit már írtál, elfogadod és odaadod másnak.

2018. jún. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
Ő mindigis kövér volt, te mondtad. Egyszerűen nem akarja, hogy te lefogyj, irigy lenne rá.
2018. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!