Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kérdezzem meg mamám, hogy mit...

Kérdezzem meg mamám, hogy mit súgdolózott a szomszéddal? Valószinüleg rólunk. Te megkérdeznéd?

Figyelt kérdés

Nem túl rózsás a viszony köztünk. Apum felőli mamám, itt lakik velünk, egy házban de külön részek vannak, az udvar meg a többi közös...

Mikor élt apukám, akkor is elég sokat veszekedtek, mindig ki akarta magának sajátitani őt és mindent vele csináltatott meg, anyukám meg nem nézte jó szemmel. Már pár éve meghalt, én még itt élek vele, anyukámnak van új társa de még többször jön haza.


Ma a konyhában voltam, valószinüleg nem hallották és a nyitott ablaknál hallottam, hogy súgdolózik a szomszéd asszonnyal mamám. Több mint valószinü, hogy rólunk pletykált vagy kibeszélt valamit, mivel anyumék a reggel jöttek ide, és 'a leány' kifejezést is hallottam ami rám utal. Mivel súgta, tuti nem valami jó dolgot mesélt.


Szerintetek van értelme megkérdeznem, hogy mit beszélt ki rólunk a szomszédnak, és hogy ha valami gondja van, azt nekem is lehet mondani, nem muszáj idegeneknek kiadni? Majd aztán szépen rajtunk fognak csámcsogni, ugyanis kis faluban élünk és hát itt megszokott. De azért rossz, hogy a saját mamám beszéli ki a család dolgait.


2018. jún. 12. 16:30
 1/9 A kérdező kommentje:

Ha valaki nem értené, miért feltételezem, hogy rosszat mondott rólunk: Volt rá példa, hogy más idegennek azzal sajnáltatta magát, hogy én, a drága unokája alig látogatom, nem megyek be hozzá és anyám meg a másik nagyim tanitott igy engem, és anyukám meg szóba se áll vele.

Az egy dolog, hogy anyukám már nem tart hozzá, azok után. Viszont én napi szinten kapcsolatban vagyok vele, többször találkozunk, elkerülhetetlen is lenne egy udvaron, néha benézek és ha beteg volt többször is. Az másik dolog, hogy tőlem sajnál 5 ft-ot ...

2018. jún. 12. 16:33
 2/9 anonim ***** válasza:
Ok és okozat. Eleve pocsék a kapcsolat,segiteni meg nem pénzért kell v h cserébe kapj vmit,azt önzetlenul kell mert a másik fontos,itt nincs szeretet egyik oldalrol se, max egy a telek ami összeköt,az idősek meg ilyen nagyrészük sz--r keverő mert unatkozik v irigykedik,ez van.
2018. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sose kaptam tőle szeretetet, csak a viaskodást láttam vele kapcsolatban, igy nőttem fel. S nem azért, mert valaha is mondták volna, hogy ne szeressem, sose mondta senki, de ő felőle sem jött egy kedves szó sem felém.


Ezért kérdezem, van értelme kicsit elbeszélgetni vele erről vagy nincs?

2018. jún. 12. 17:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen fölösleges megkérdezni, úgysem mondja el.

De nem is érdemes ezzel foglalkozni, mert úgysincs jelentösége.

Emellett neki joga van azzal beszélni, akivel akar (elvégre a szomszéd valószínülg a barátnöje), és azt mondani, amire kedve van. Gondolom, te is szoktál a barátnöddel beszélgetni, és sok esetben kettötökön kívüli személyekröl is.

2018. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

4.! Teljes mértékben igazad van, de szerintem sosem éltél még kis faluban.

A kérdező bármit csinál, elterjed a pletyka és hiába nem tesz semmi rosszat, mindenki azt hiszi el, amit hall. Az öregek körében biztosan.

A helyedben kérdező, öreganyámat azért megkérdezném, mi baja van velem, aztán vagy elmondja, vagy nem. Egy próbát megér.

2018. jún. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

A 4-es vagyok és éltem kis faluban.


Ha valakiröl pletykálni akarnak, akkor teljesen mindegy, hogy ki mit mond vagy mond-e egyátaltalán bármit, a pletyka elindul.

Erre vagy reagál az illetö - és akkor egyre jobban felduzzad a dolog, vagy nem foglalkozik vele és idöven abbahagyják, mert "nem éri meg" nekik olyan valakivel foglalkozni, aki nem reagál rá, és inkább keresnek mást.

2018. jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Ne kérdezd meg. Mindenki azzal beszélget akivel akar, és arról amiről akar. Nincs hozzá közöd.


Lehet, hogy rólatok beszélt, lehet, csak azt beszélték meg, mit főznek holnap.


Jól értem? Ő nevel téged? Anyukád meg néha meglátogat?

2018. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...


Nem hinném, hogy amúgy a normális hangsúlyú beszélgetésből azért kezdtek el pár percig nagyon halkan súgdolózni, hogy megbeszéljék a kaját, majd utána hirtelen random témánál megint normálisan beszéltek.


Szó sincs nevelésről, sem régen, sem most nem nevel, csak 'szerencsére' egy házban lakunk, mivel anyumék ideköltöztek annó. Csak időközben apukám meghalt, anyukámnak lett párja én meg hát muszáj itt lakjak. Felnőtt vagyok amúgy.

2018. jún. 12. 20:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Felesleges. Én anno hasonló helyzetben nőttem fel. Mamámék rendszeresen kipletykáltak minket a szomszédoknak, hogy milyen rooohadékok vagyunk, nem segítünk semmit stb. 10 éves voltam akkor kb és az összes szomszéd tudta, hogy semmirekellő vagyok, a gyerekeiket sem engedték át játszani. Jó érzés volt annyi idősen amikor minden kisgyerek összegyűlt a kertben én meg nem mehettem, mert a szomszéd anyukák tudták, hogy nem tanulok (3-as 4-es átlaggal), nem segítek és caak rossz irányba befolyásolnám a tökéletes gyerekeiket. Aztán amikor elkezdtem dolgozni akkor hallottam, hogy a szomszéd öreglány a teraszon pletykálja ki a férjével, hogy milyen sz@..r alak vagyok amiért semmit nem adok bele a háztartásba (ez sem volt igaz). Mi nem faluban élünk, de így is sokszor megkeserítette a gyerekkoromat.


Most már felnőtt fejjel nevetek az egészen, de akkor volt hogy sírtam is miatta. Mindenesetre én is úgy állok a dolgokhoz ahogy ők álltak hozzám egész életemben és pont úgy segítek most nekik, ahogy anno ők nekem. Legalább most rászolgálok arra, hogy mesélni tudják mindenkinek mekkora sz@..rarc vagyok.

2018. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!