Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha nagyszülő vigyáz a gyerekre...

Ha nagyszülő vigyáz a gyerekre, mennyi idővel előtte vagy hogyan kéritek meg?

Figyelt kérdés
Nálunk teljesen más anyukám és az anyósom. Kíváncsi lennék, melyikük viselkedése vagy szokásai az általánosabbak.

2018. jún. 14. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

En igyekszem egyből szólni, ahogy tudom, hogy szukseg lenne a segitsegukre.

Egyreszt azert, mert ha esetleg mar van mas programja es le tudja/akarja mondani legyen ra lehetosege, masreszt ha lemondhatatlan (vagy nemszeretne lemondani) pogramja van, akkor en at tudjam szervezni a sajat dolgaim ugy, hogy megis tudjak vigyazni a gyerekemre vagy mas tudjon ra vigyazni.

Ezert valtozo, hogy mennyire elore szolok. Igyekeztem rendszert vinni bele heti fix nappal, hogy en is tudjam melyik estem szabad, a mindenfele szunezeket lehet elore tervezni a nagy hirtelen kozbejon valami eseteben meg bocsanatkeresek kozepette igyekszem megkerni, hogy ne haragudjon, hohy ilyen keson szolok. (Legdruvabb a delelott szolok, hogy delutan kellene vigyaznia a gyerkocre volt. Minimum egy vagy ket nappal elotte illik szolni.)

2018. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Anyósom nem vigyáz a gyerekekre,csak ha előre kb fél évvel fix program van,olyankor aposom is szabit vesz ki és áthivja a saját anyukáját is... egyedül nem tud velük mit kezdeni.


Ha nálunk kellene vigyázni rájuk akkor pedig ugy jön,ha jön anyukám is.

Viszont ha anyu jön ő elég igy általába az én oldalamról van megoldva.


Anyuékhoz odavihetem öket ugyis,hogy utközben szolunk jövünk...


Hazamegyek oda,meg a gyerekek is. Persze igyekszem megtervezni,de volt már,hogy reggel 6-kor lázas lett valamelyik én nem tudtam itthon maradni,hétre már anyuéknál voltunk.


A nyári szünetet(az enyémek már nyaralnak) elöre megtervezzük, egy hetet vállalt anyosom,aposom julius végén a maradékban anyuéknál vannak,illetve anyukám jön hozzánk.


Most születik a 3. Babánk,ugyhogy most többet jön majd.


5 és 2 éves csajszik ...

2018. jún. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Anya nem él, mostohaanyám egy percig nem lehet vele kettesben, apám kb. szarik ránk, úgyhogy az az oldal kilőve.


Anyósom meg távol lakik, de egy héttel előre azért szólunk.

2018. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom még soha nem vigyázott a fiamra 4,5 év alatt, nincs is rá igénye, fárasztja és idegesíti a gyerek, kapkodja a xanaxot ha csak látogatóba is megyünk, így nem is kértem rá soha.

Anyukám bármikor vigyázna rá, általában azért egy hétre előre le szoktuk fixálni. De ha úgy van, akár azonnal is vihetem, eldob mindent ha unokázni kell ;)


Mind egy városban élünk, mindketten nyugdíjasok már, 65 évesek.

2018. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak anyukám van. Én akkor szólok, mikor felmerül valami program, akkor azonnal. Ő beírja a naptárjába (akár hetekre előre)

Az előtte napokban szoktam emlékeztetni.

De ha bármi van, akár aznap is vigyáz, ha tud (értsd épp nem ment dolgozni-kötetlen a munkaideje)


Hosszú távra előre ha szólok, akkor úgy tervezi a munkáját, hogy beleférjen az unoka és nekem a program. Ha pár nappal vagyunk csak előtte, akkor ha dolgozik épp, én elfogadom, hogy átszervezem a programot, vagy nézek távolabbi segítség után (bébiszitter és egy bnő)

2018. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikünk a saját szüleivel beszél, nekünk így egyszerűbb.

Szóval a saját szüleimmel egyszerűen közlöm, hogy mit tervezünk, és megkérdezem, tudnának-e azon a napon ettől eddig vigyázni a gyerekre.

Pl. tegnap du. 5 órakor felhívtam őket. Anyu vette fel a telefont, akinek mondtam, hogy kisfiunk belázasodott, másnap reggel 8-10 óra között rendel a gyerekorvos, tudnának-e jönni, hogy addig vigyázzanak a kislányunkra. És a válaszuk a megszokott volt: "Természetesen!"

Nálunk ez így működik. :-)

2018. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!