Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csinálnátok a magányos,...

Mit csinálnátok a magányos, (valószínűleg depressziós), beteges, de önmagát ellátni képes nagymamátokkal?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szép, de nem szoktuk látogatni. Régen gyakran mentünk, de akkor mást se hallgattunk, minthogy minket szapul (mire költötök? miért költötök annyit? miért mész egyetemre, hisze lány vagy? önző vagy, mer nem szülsz, nekem így sosem lesz dédunokám.), az összes unokatestvéremet szidja, mert elköltöztek otthonról, és mindegyikőnkek ajánlgatja, hogy költözzön hozzá, akkor megörökölheti a házat. Amióta ritkán járunk, csak azért panaszkodik, hogy miért nem járunk gyakrabban, de amikor jártunk, akkor meg minden másért belénkötött. Nagyapám meghalt, rá marad a munka. Szívesen segítenék rajta, de akkor meg én lennék a "balek", akire kivetítheti a keserűségét.
2018. jún. 19. 10:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Régen (gyerekként) én voltam a kedvenc, mert én voltam a kislány, akit ritkábban látott, most a legidősebb unokatesóm a kedvenc, mert amikor csak tud, munka után segít. Amikor én ugyanezt csináltam, lányként, csak kaptam a kiosztást, hogy "miértnemmentélférjhezmiértnemszültélmég"?
2018. jún. 19. 11:00
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
hagyd a francba. ő egy más korban nőtt fel, nem fogja megérteni a mai világot
2018. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát, ez nehéz, mert te elsősorban saját magadért vagy felelős (őérte is felelős lennél, ha ő nevelt volna), és nem várható el tőled, hogy a saját hangulatodat rontsd. Neki egy hosszú pszichoterápia, komoly lelki munka kellene ahhoz, hogy megváltoztassa a stílusát. Persze ő szenved, segítséget kér, de ehhez olyan rossz módszert választott, nyilván tudattalanul, ami pont ellentétes hatást vált ki. Ha kinéz belőle, hogy képes változtatni, akkor beszéljetek vele, de az az érzésem, hogy ő nem, akkor pedig el kell engedni. Neki ettől rosszabb lesz, nektek pedig jobb. Még az is elképzelhető, hogy a teljes elhagyatottság állapotában egyszercsak rájön, hogy másképp kell hozzátok szólnia, és akkor megkapja azt a figyelmet, amire vágyik.
2018. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mit csináljak? Menjek hozzá gyakrabban és nyeljek? Segítsek neki a ház körül? Költöztessük be a városba, hogy legalább a szüleim közelében legyen? Csak azért kedves velem, mert ritkán megyek.
2018. jún. 19. 11:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Másképpen is szól hozzánk, mert egyedül van és ritkán látjuk. De ha gyakrabban mennénk, csak kötekedne meg zsörtölődne. Ezt csinálta, amióta az eszemet tudom: nem rossz ember, bajban mindig lehetett rá számítani, csak beteg, és nehéz élete volt, és mindig azokra vetítette ki, akik a közelében voltak (gyerekeire, közelben lévő unokáira).
2018. jún. 19. 11:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, a te lelki nagyságodról szól, hogy mit csinálj. Ha képes vagy függetleníteni magad (a kommentedből úgy néz ki) a gorombaságaitól, számonkéréseitől, tudni azt, hogy az belőle fakad, nem belőletek, akkor jól is ki lehet jönni a látogatásokból. Fontos, hogy titeket ne romboljon, peregjen le rólatok a stílusa. Ha megtapasztalja, hogy rendszeresen látogatjátok, ott vagytok mellette, biztonságba van, akkor lehet, hogy feladja ezt a védekekezést szolgáló tüskés stílust. Kivéve, ha menthetetlenül rossz természete van, de ezt nektek kell tudni. Szóval konklúzió: magatoknak ne ártsatok, ne áldozzátok fel magatokat. Ha áldozatok nélkül sikerül egy jó viszonyt kimunkálni, mindenki nyer.

Az elköltöztetést nem javaslom, ő se egyezne bele az otthona feladásába, amíg képes ellátni magát.

2018. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
ha szívesen mennél, menj. ha nem, ne menj
2018. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!