Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meg lehet szeretni a nagymamas...

Meg lehet szeretni a nagymamaságot, ha az ember a legkevésbé se vágyik rá?

Figyelt kérdés
Megfáradt, kiégett, energiavesztett vagyok, és nem tudok mit kezdeni a kisgyerekekkel. A sajátomat persze, hogy rendesen elláttam, de akkor jóval fiatalabb voltam, meg a saját gyerek különben is más.
2018. jún. 19. 19:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2018. jún. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell megszeretned, nem a te gyereked, de itt szét fognak szedni ezért.
2018. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%
neked csak jatszanod kell vele, a kellemetlen dolgokat bizd a szuleire:)
2018. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

3-as, pont ezaz, "csak" játszani az rohadt sok energia.


29 vagyok, életerős nő, de a kisgyerekek 2 óra alatt az életet kiszedik belőlem. Nem is vagyok hajlandó egyre sem vigyázni ennél tovább.

2018. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

A gyereket simán meg lehet szeretni, de a nagymamaságot...persze, attól függ.

Ha havonta egyszer (vagy adott esetben a távolság miatt még ritkábban) átmennek egy délutánra, csinálsz neki egy kis sütit, tutujgatod, aztán este mehet mindenki pihenni, akkor szerintem simán kibírható. Főleg, ha értelmes, normális gyerek.

Ha a közelben laknak, és napi szinten átszaladgálnak a gyerekkel, nekem kell etetni, itatni, fektetni, mesélni, játszani, odafigyelni rá, wc-re vinni, stb, mert anyuka szeretne leülni pár percre, akkor viszont már teher. Azt én sem csinálnám, ez van, lehet ezért lepontozni meg szidni, de akkor sem.

2018. jún. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Érdekes dolog ez. Én anno úgy kerültem egy 6 gyerekes családhoz bentlakásos bébiszitterként, hogy fogalmam sem volt, hogy fogom õket elviselni:) De így hozta a sors, belevágtam. Az elsõ pár hét nem volt egyszerǔ, de aztán nem csak megszoktam, meg is szerettem õket nagyon. 2 éve nem vagyok már náluk, de azóta is hiányoznak. Próbáld meg eleinte, hogy te mész látogatóba. Amikor sok, eljössz. Szerintem elõbb-utóbb belerázódsz:) De ha tényleg annyira nem akarod, kiráz még a gondolattól is a hideg, akkor inkább ne erõltesd.
2018. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem szabad erőltetni semmit, amivel szemben eleve berzenkedik az ember (mindegy, hogy miért). Ha a gyerek egyébként elég szeretetet és törődést kap másoktól, akkor neki nem fog hiányozni a "nagyanyai szeretet" és mindenki boldog lesz. Én is ismerek ilyen nagyanyát.
2018. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem kell megszeretned. Ha jön magától, akkor jön, de ha nem, az sem baj. Hülye, aki nem fogadja el. Mások vagyunk, ez van. :) Én gyereket sem akarok, amire persze az emberek azt hiszik, hogy nekik ehhez bármi közük van. :D A hülyék. :D
2018. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%

"Megfáradt, kiégett, energiavesztett vagyok,"

Itt van a kérdésed lényege. Ha nem javul az egészségi állapotod, akkor nem. Én is szeretem az unokáimat (két kislány), de sajnos nem vagyok igazi nagymama. Pont ezért, amit leírtál.

Nem járok velük sehová, idegesítenek, ha rosszalkodnak.

Ez a baromi nagy igazság! Nem mindenki alkalmas a nagymamaságra, ha belefáradt már magába az életbe is.

Egyébként mintha én írtam volna ki a kérdést. A saját két lányom tisztességgel, minden odaadással felneveltem. De most itt tartok, mint te.

2018. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

Nem hinném, hogy meg lehet szeretni. A gyereket magát nyilván meg lehet, de a mamaságot nem biztos. Vagy belerázódsz, vagy nem.

Mindenesetre rosszul ne érezd magad, ha nem is fognak örülni a fiatalok, ezt erőltetni nem lehet, és végtére is a gyermek sem a te örömödre készült. Mi legalábbis nem a nagyszülők véleményére alapoztunk.

2018. jún. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!