Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Családsegítő tud segíteni,...

Családsegítő tud segíteni, vagy hogy keressek állami otthont?

Figyelt kérdés
Mamám 87 éves,nehéz körülmények között él,se víz se gáz nincs. Kútról van hordva neki és palackot használ. Mama nem lát jól nem is hall. A baj h sok cicusa van és bent a házban,mindenhova piszkitanak meg a kajás tálkajuk is szanaszét van emellett óriási a retek. Anyámmal borzalmas a kapcsolata- egy kegyetlen perszóna,egyszer bevásárol neki a héten és ennyi a segítség. Oda nem akarja vinni lakni magához pedig egymaga lakik egy 2 szintes házban. Én ide nem tudom hozni mert másfél szobában lakunk ,albérletben és nincs hely. Nem tudok menni hozzá állandóan mert gyesen vagyok és nincs aki vigyázzon a gyerekre-párom meg állandóan dolgozik-vagy láthatáson vannak a gyerekei. Ma eljutottam hozza úgy ahogy takarítottam de egy álló hét kéne minimum. Nagyon nem lát és nem is hall szegény. Családsegítő valakit tud küldeni segíteni vagy hogy mehetne otthonba? Gyámot nem akar- a házának a fele a lányáé az meg nem akarja eladni.
2018. júl. 14. 18:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem költöztök hozza? Kötnétek eltartasiszerzodest, mindenkinékből lenne. A mama el lenne látva nektek meg nem kellene albérleti díjat fizetni
2018. júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mert sajnos az a ház konkrétan dózer alá való a felújítási költségéből már házat vehetnénk. És mint mondtam anyám is tulaj-ő pedig nem engedné hogy ott lakjunk. Plus sajnos a mama nem tud lemondani a cicákról és valamiért elég bizarrul tartja őket- ennek pedig nem tenném ki a babámat. A legjobb lenne egy otthont találni neki ahol ellátják egészségügyileg is rendszeresen. Nagyon nehéz ügy- ha rendezettebb lenne vinném a gyereket de sajnos kitakarít az ember pár nap múlva kb ugyanaz,sajnos még a bolha is megmarad nála. 😳
2018. júl. 14. 18:35
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cicákat nem engedi, akkor otthonba se fog bemenni. Saját döntése, nem kényszeríthetitek, ha nincs gondnokság alatt.

De egyébként igen, az otthonokba való jelentkezésben tudnak segíteni (számíts rá, hogy minimum(!) fél év várakozás), és ha van a településen házi segítségnyújtás, abban is tudnak segíteni. Tudj róla, hogy többnyire ez fizetős, és nem vállalnak mindent. Mifelénk pl nem hajlandóak takarítani.

2018. júl. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Ma azt mondta,otthonba menne,bár ha mondanám,h holnap mehet,szerintem nem menne. Nagyon elszomorító őt így látni. Amíg nem volt gyermekem rendszeresen mentem- de terhesen már ilyen körülmények közé nem. Akkora dzsuvát egy normális takarítónő nem vállalna,tesóm nézett olyat,hogy extrém takarítók,de ott alapelvárás a vezetékes víz. A macsekok miatt a szomszédok is mérgesek- konkrétan ma azt mesélte,h forró vizet/olajat öntöttek a macskájára. De ez a macska téma valamiért nálunk családi vonás- a lánya ugyanilyen,ezzel kapcsolatban írtam is már ki kérdést. Nagyon kevésnek érzem magam már ehhez. Sajnos szerintük nem gáz az ahogy a cicákat tartják. Nem lehet rájuk hatni.
2018. júl. 14. 18:58
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem meg te vagy a gáz,anyáddal egyetemben.Aki hagyja hogy víz meg gáz nélkül éljen valaki ilyen környezetben,az számomra egyenlő a nullával.
2018. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Megnézném ki aki a babáját a mocsokba vinné,sejtem mi a bizarr álattartás....
2018. júl. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Akik szerint költözz oda, kíáncsi vagyok, ŐK mennének-e.


Megsúgom: csak fotelszájhősök, eszük ágában nem lenne GYEREKKEL a mocsokba költözni :D De kioktatni AAAZT aztán nagyon tudnak :D

2018. júl. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi a megértő válaszokat. :)
2018. júl. 14. 19:17
 9/18 anonim ***** válasza:
Mi történik a mama nyugdíjával,mire költi ha nem magára és a lakásra?
2018. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Feléli. Villany van meg brikettet vesz. Meg a sok cicakaja...
2018. júl. 14. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!