Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan emelkedjek felül ezen?...

Hogyan emelkedjek felül ezen? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak apai részről sz.r nagyszülei vannak. Bővebben: a másik unoka bármit megkap, a mi fiunk annak a kisfiúnak a 14 éves játékait (ezzel nem is lenne bajom, ha nem a születésnapjára kapja, míg a másik pénzt, új játékokat). Nem látogatják, pedig 2 percre laknak, ha találkozunk az utcán, akkor előadják mások előtt, hogy milyen jó nagyszülők, karácsonykor mi tartottuk a vacsorát, egy szelet csokit nem hoztak neki - nekünk sem, de az nem érdekel. Olyan rossz nézni, mikor a kicsi a vackokat kapja, ő boldog azzal is, de többnyire azt kell néznie, hogy a másik kap, most még nem érzékeli, de később mi lesz? Úgy sajnálom.
2018. aug. 2. 12:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
12%
Vegyél nekik te.
2018. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Veszek, a hangsúly nem ezen van, lehetőség szerint mindent megkap.
2018. aug. 2. 12:21
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Hidd el, valahogy ez nem tudatosul a gyerekekben jó sokáig. Én sem kaptam az egyik nagyszülőktől szinte semmit, viszont nem is hiányoltam.


Beszélgetésfoszlányokat hallottam, hogy a másik unokatesóm miket kapott, de nem hatott meg. Azt láttam, hogy máshonnan miket kaptam, és az jó volt. Tizenévesen "ébredtem öntudatra", de akkor sem hiányzott az, amiben sosem volt részem, és irigységet sem éreztem. A gyerekek valamiért másképpen látják a dolgokat.

2018. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Meséld el ugyanezt az összes közös ismerősnek. Amikor a kisfiú megkapja az ajándékát, azonnal fotózd le, és menjen a FB-ra: "használt ajándék a nagyitól"
2018. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, én 6 unoka egyikeként sosem tapasztaltam megkülönböztetést, de szinte sírni tudnék, mikor látom, hogy mit művelnek.
2018. aug. 2. 12:32
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

"Nem látogatják, pedig 2 percre laknak, ha találkozunk az utcán,..."


És ti milyen gyakran látogatjátok őket?


Úgy emelkedj felül rajta, hogy ne azzal foglalkozz, hogy ők mit adnak meg a gyerekednek meg mit nem, hanem azzal, hogy te mit adsz meg: márpedig te megadsz neki mindent, amit kell, a nagyszüleit is beleértve. És ez fontos. Ne szakítsd el a gyereket tőlük a hülyeségük miatt, mert még így is sokkal jobb apai nagyszülők, mint a nemlétező apai nagyszülők lennének.


"Olyan rossz nézni, mikor a kicsi a vackokat kapja, ő boldog azzal is"


Persze, mert ő a lényeget látja: nem a vackot, hanem a nagyszüleit. Ezt a szemléletmódot segíts neki megőrizni: nem az a lényeg, hogy mit hoznak a nagyszülők, hanem az, hogy jönnek, hogy itt vannak.

2018. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
4-es :D :D nincs bajom a használt cuccokkal amúgy, de ha már felhív minket, mit vegyen, akkor egy szülinapi partyra ne azt hozza, ami kukába menne. De ha anyagilag nem úgy állna, az sem érdekelne, ha semmit nem hozna. De tudom, hogy itt más az ok, és az a része fáj, hogy nem törődik a kicsivel, és nem értem, hogy nem lehet úgy szeretni, mint a többit.
2018. aug. 2. 12:36
 8/13 A kérdező kommentje:
Mentünk hozzájuk, sokat, de a lakásuk alkalmatlan...bármire. Ha mi nem megyünk, ők nem jönnek, max ha kell valami. A másik unokához mennek.
2018. aug. 2. 12:38
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Mondd meg, hogy nem kértek ajándékot. Vagy megindoklod, hogy pl. nincs hely, vagy megvan a gyereknek mindene, vagy nem indoklod meg.


Ha nagyon erősködik, hogy mit vegyen, mondd meg, hogy inkább adja oda az árát, nyitsz egy számlát a gyereknek, és rakják arra.

2018. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is jó ötlet, hogy pénzt adjon, akármennyit szán rá. Te majd veszel rajta a nevükben, és akkor nem használt cuccot kap. Nálunk is, a férjem szülei elég "bénák", biztos, hogy valami hülyeséget vesznek a gyereknek maguktól - természetesen túlozva: pl. fiúnak barbie házat :) - úgyhogy megkértük őket, mi had vegyük meg. Nem volt gond belőle. El is szoktuk vinni hozzájuk, és ők adják oda.
2018. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!