Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülő halála után mennyi...

A§Vi kérdése:

Nagyszülő halála után mennyi ideig szokás feketében járni?

Figyelt kérdés
Ma halt meg nagytatám.Elég rossz a helyzet mivel,hogy édesanyám egyke(neki az édesapja halt meg),a testvérem tegnap utazott el külföldre, apum szintén messze van. Én is kellene elutazzak világbajnokságra. Hogyan és mit segítgetek neki?(nem vagyok 18 úgyhogy a papirokat nem tudom intézni)

2018. aug. 14. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem is kell.


Anyukád intézi a dolgokat, mert az az ő feladata.


Te csak állj mellette és nem kell feketében járnod. Én anya halála után sem viseltem feketét, mert gyűlölöm.

2018. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Csak a temetésre vettem fel feketét.


Nem a ruhával gyászolunk.

2018. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Édesanyám halála után sem jártam feketében egy napot sem. Senkinek semmi köze hozzá, hogy gyászolok.
2018. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Januárban halt meg a drága nagymamám, aki rengeteget jelentett nekem, így felnőtt koromban, közel a 30-hoz is. Mindig ő állt közel hozzám, nem a szüleim. Óriási veszteség a halála, még mindig, nagyon hiányzik.

Mégsem jártam egy napig sem feketében, csak mert az a "szokás".

Nem szokásból gyászolok.

2018. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte mindig feketében járok. Ezen nem változtatok senki kedvéért. Ha meg valaki nem szereti, akkor ezen ne változtasson mások miatt. Úgy gyászolsz, ahogy akarsz.
2018. aug. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy a gyász abszolút nem a ruhán múlik, illetve mindenki úgy öltözik, és addig hord fekete ruhát, ha hord egyáltalán, amíg ő úgy érzi.

Mikor az imádott nagyapám meghalt, a temetésre vettem fel csak feketét, azon kívül csak annyit változott az öltözködésem, hogy nem hordtam nagyon élénk színeket a temetésig. Úgy gondoltam, csak rám tartozik, aki közelebb állt hozzám, az úgyis tudta, vadidegeneknek meg semmi köze hozzá.


Részvétem a nagyapád miatt.

2018. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Én is csak a temetésen hordtam feketét, városon már nemigen szokás gyászruhában járni, nem a külsejével gyászol az ember.
2018. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 3 órát hordtam a temetésen. Egyébként semennyit, leszámítva azt, hogy a fekete szín alapból szerves része a ruhatáramnak.
2018. aug. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!