Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Mi van a nagyszülőkkel manapság?

Figyelt kérdés

Anno nagyim minden reggel átjött, hogy anyu hatra dolgozni tudjon menni. Nyáron egymást taposták a nagyik, hogy kinél legyenek az unokák.

Sok szülővel beszélgetek, és azt látom, hogy ez ma már a fehér holló kategória.

Pl egy koleginám azért hagyta ott a munkahelyét, mert ötig tartott a munkaidő, pont ameddig az ovi, és a nagyi, aki két házra lakott az ovitól, nem ment el az unokáért, mert akkor neki sorozata van.

Nekem a nyáron kellett segítség, mert vetélésem volt, de művi befejezés kellett. Délután műtöttek, bentfogtak éjszakára, de este hívott anyu, hogy nem megyek-e haza saját felelősségre, mert ő nem tudja lefektetni az unokáit. (Hely van, és a gyerekekek is normálisak)

Végül bátyámnál aludtak.

De ezer ilyen sztori van az ismerősi körben.

Hol vannak a nagymamák??


2018. szept. 5. 06:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
62%
Gyerekellenes a társadalom, nem szeretik az emberek a gyerekeket, a társaságuk terhükre van.
2018. szept. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
84%

Sajna mi nagyon messze vagyunk mindenkitől. Szerencsére a nagyik rendszeresen jönnek néhány napra, szinte kérés nélkül.


Nyáron ők is hívtak minket 1-1 hétre.

2018. szept. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
93%
A nagyanyám 55, az anyukám 65 évesen lett nyugdíjas. Anyu meg aktívan dolgozott, mikor kicsi volt a lányom. Ez ma mindennapos.
2018. szept. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
90%

Régebben a nagyszülők 90%-a már nyugdíjas 55 éves korára, volt mire unokájuk született, vagy háztartásbeli.


Ma már egy 55 éves sőt egy 62 éves embernek is dolgoznia kell a legtöbb esetben, utána meg már fáradt, mivel nem olyan az állóképessége mint egy fiatalabbnak.

2018. szept. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
94%
Nagyrészt én is ebben látom a problémát, hogy mikor születik az unoka a nagyszülők még aktív dolgozók.Vagy ha már nem, akkor már tényleg fáradtak, idősek.
2018. szept. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
53%
Regen összetartóbbak is voltak a családok. Ma már a gyerek úgy van vele, hogy az ő élete, azt csinál amíg akar, nehogy már valaki beleszóljon. Csak elvárásai vannak, adni nem akar. Így aztán a nagymama is hasonlóképp áll hozzá. Az ő véleményét nem kértek a gyerekvallalasrol, ők ugye mindent jobban tudnak, segiteni nem hajlandóak a fiatalom, meg csak be se lehet ugrani hozzájuk bejelentkezes nélkül, hát akkor oldják akkor meg a problémákat is egyedul.
2018. szept. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyok olyan öreg, csak 37 éves. De ennyi idősen a férjem anyja bizony már nagymama volt! Az én nagyim 42 éves volt, amikor én születtem. (Ő 19 évesen, anyum 23 évesen szült először.) Ma ennyi idős nők csak az első gyereket szülik. És régen se mindenki lett 55 felett nagyszülő.

Két véglet van felénk. Az egyik, aki 45 évesen csitrinek érzi magát, és eszébe sincs unokàzni, mint nagymama. Pichafarmerban tolja egész nyáron, frissen elvált, pasizik ezerrel. Esetleg ő maga is nevelget még 1-2 ovis korú gyereket.

A másik, aki elmúlt ugyan 60, és az utolsó 20 évben rokkantnyugdijas, tehát ráérne, de nem akar. Inkább sorozatot néz. Ha unokázni kell, akkor halálos beteg, ő öreg hozzá.

2018. szept. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek élik az életüket, és most már fel merik vállalni, hogy a gyerek/unoka nemcsak tündibündi álom, ami az élet természetes velejárója, hanem legalább akkora teher is, amit magadnak vállalsz, ha vállalsz egyáltalán. Gyerekként én is többet voltam a mamáéknál, mint otthon, ahogy ma már tényleg ritka, inkább kivételes a "régi típusú" nagyszülő akkor is, ha már esetleg nem is dolgoznak. Megváltozott a világ, de remélem, ezzel számolnak akkor is, amikor majd segítség kell nekik az út végén, és a dolgozó, gyerekkel (az unokájukkal) és minden mással zsonglőrködő gyerekük is hasonló hozzáállással passzolja le a a "régi típusú" gyerek szerepet.
2018. szept. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
68%

45 évesen még nagyon nem nagymama korú valaki, utolsó. Miért ne pasizhatna, ha nincs partnere? A "pichafarmer" nem tudom mit jelent, de ha valakinek jó alakja van, kb bármit felvehet, a korától függetlenül. Nézz rá pl Jennifer Lopezre - 49 éves.

Én 43 vagyok, 15 éves lányom van, remélhetőleg még jónodéig nem "fenyeget" a nagymamasag, de hanoda jutok se leszek ingyen pes nonstop bébiszitter. Segítek majd, az nyilvánvaló, de elsődlegesen nem az én feladatom kell higy legyen se az unoka nevelése, se a felugyelete

2018. szept. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalabbak voltak a nagyik. Az én nagyszüleim 50 évesen mentek nyugdíjba és ekkor lettek nagyszülők. A szüleim 60 felé húznak és még mindig több évet le kell dolgozniuk. Régebben meg teljesen normális volt az, hogy 18-19 évesen már szültél. Manapság már a 30 is elfogadott, de ekkor már a nagyszülők is nagyon idősek és elhiszem, hogy semmi energiájuk ilyenkor kisgyerekekre vigyázni. Ez itt a probléma.
2018. szept. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!