Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymama meghalt. Nagypapa...

Nagymama meghalt. Nagypapa nagyon maga alatt van. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Nem az én nagyszüleimről van szó, hanem egy barátoméról. Sokan azt mondhatnák, hogy nem az én dolgom, de szerintem igen. Elmesélem, hogy én hogyan csöppentem bele ebbe a történetbe.

Az egyik barátnőmmel elmentünk a helyi kocsmába, ahol éppen beszélgettünk, biliárdoztunk. Éppen akkor pillantottam meg a bácsit, aki mint említettem az egyik barátom papája. (még soha sem láttam se inni, se kocsmázni). Elkezdtünk beszélgetni, és elmesélte, hogy nagyon magányos, és jó lenne, ha ameddig otthon vagyok addig átmennék hozzá, mert túl nagy otthon a csend. Aznap este haza is kísértem őt, és majdnem éjfélig beszélgettünk. A felesége csak pár hónapja halt meg.


Szeretnék neki segíteni, de nem tudom, hogy mi lenne a legmegfelelőbb erre. Gondoltam arra is, hogy néha napján felhívnám (nem ott élek) vagy ha meglátogatom a szüleimet, akkor hozzá is benéznék. Ti mit csináltatok/csinálnátok hasonló helyzetben?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. szept. 10. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen segítség csak annyi lehet, hogy beszélgetsz/beszélgettek vele, Eltöltesz/eltöltötök vele annyi idöt, amennyit rá tudtok szánni, és meghallgatod/meghallgatjátok öt.

Ezen túljutni csak hosszabb idö múlva tud, az egy gyászév nem véletlen ennyi - ez a legrövidebb idötartam, ami alatt valaki túl juthat a nehezén.

Ha meg belegondolsz, hogy több évtizedet éltek együtt, akkor böven el lehet kézpzelni, hogy mennyire nehéz most neki.

Nagyon rendes töled, hogy törödni akarsz vele, de ez nem csak a te feladatod, hanem föleg a barátodé meg a családjáé, de ha te szivesen vagy a bácsival idönként meg szivesen beszélgetsz vele, akkor ezzel tényleg sokat tudsz rajta segíteni!

2018. szept. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak annyit tudsz segíteni, hogy meghallgatod.

Környéken kellene keresni valami közösséget, nyugdíjas klubot, vagy csoportot, bármit, ahova el tud járni (nem azt mondom, hogy a gyász elől meneküljön el, meg ilyenkor nem is vágyik nagyon sehova az ember, de a négy fal közé begubozni se jó hosszabb távon, ha valaki hónapokig nem beszél emberekkel).

2018. szept. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a segítséget! :)
2018. szept. 10. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A párom nagypapája 2 éve veszítette el a feleségét.

Konkrétan ezen segíteni nem lehet, hagyni kell, hogy kigyászolja magát. Emellett mi finoman noszogattuk, hogy mozduljon ki, ne üljön otthon egyedül begubózva.

Sikerült rávenni, hogy eljárjon egy "nyugger klubba" (nem leszólás, ő maga hívja így :D ), volt hogy áthívta a régi munkatársait és bográcsoztak, egy idő után külföldi utakra is benevezett (volt már Csehországban, Montenegróban, Angliában, Németországban, Erdélyben azóta), egy fél éve körül be is csajozott, most le se lehet lőni, mindig mennek valahova a párjával (strand, pincebuli, kirándulás, városnézés, belföldi utazások), egészen megfiatalodott. :D

Eleinte persze morgott velünk, amiért nem hagyjuk békén, és folyton piszkáljuk hogy menjen már valahova, de úgy voltunk vele, hogy inkább morogjon, minthogy elengedje magát és lepukkanjon. Meglett az eredménye, jól néz ki, és jól érzi magát szerencsére. :) Már nem morog velünk, amiért rávettük, hogy mozduljon ki :D


A legfontosabb, hogy ne legyen egyedül, és ne gubbasszon! Keressetek neki valami társaságot, valami programot!

2018. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjasklubbot/edzést/utazást/ismerkedést én is támogatom
2018. szept. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valamelyik gyereke nem tudná magához venni? Vagy ha nagy a lakása, ő nem tudna odavenni magához egy családtagot? Utazgasson a bácsi, ne a kocsmában üljön, akár egyedül is, felszáll egy buszra, és elmegy valahova, megnézni egy várost, amit még nem látott - ebben talán segíthetsz neki, interneten - ha neki nincs - megnézni, mikor indul busz pl. Egerbe v. valamilyen szép helyre, mikor jön vissza, hogy még aznap haza is érjen. Ilyesmivel lefoglalhatná magát.
2018. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy vigyél neki könnyű olasmányokat olvasásra.
2018. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
olvasmányokat
2018. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!