Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám pikkel rám, mit tegyek?

Nagymamám pikkel rám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok és engem a nagyszülők neveltek jobbára. Nagypapám nem is annyira, de nagymamám irtó konzervatív. Nála az alkohol az tabu. Cigizik, kávézik nem is keveset, de ha én kicsit alkoholos befolyásoltsága alatt jövök haza alig beszél velem. Mit tegyek? Nem vagyok hulla részeg max. a beszédem akadozik egy picit és már így se akar szóba állni velem. Akkor így picit ittasan rákérdeztem, hogy a "cigi és a kávé jobb?". Erre azt felelte, "hogy ezek nem tudatmódosítók." Engem nagyon zavar, hogy nem tudja lazábbra venni. Mihamarabb szeretnék albérletbe menni, ahol úgy megyek haza, ahogy akarok. Szeretjük egymást meg minden, de ha picit pityókásan megyek haza, érezni azt a fura feszültséget. Mit csináljak? 20 éves fiú vagyok, azt ne várja el szerintem, hogy ennyi idősen ne menjek el hétvégenként bulizni, ahol persze lecsúszik 6-7 sör kb. Tanácstalan vagyok, mit tegyek???

2018. okt. 4. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Ne igyál.
2018. okt. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy azert neveltek a nagyszulok, mert a szuloknek is alkohol problemajuk volt?
2018. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...nem szülőknek, de volt a családba alkohol problémás arc, távolibb rokonok közül. De egy 20 évesnek szerintem simán belefér hétvégenként, ha nekem lenne egy ennyi idős fiam én biztos nem lennék álszent vele. Most fiatal, élje ki magát. "Mi is ezt csináltuk" szöveggel.
2018. okt. 4. 21:32
 4/16 A kérdező kommentje:
Amúgy engem azért neveltek ők, mert anyámék elváltak és kicsit nehéz volt ez a folyamat, amúgy anyám itt lakik egy utcával arrébb és naponta járok hozzá, de ő is csak buliba ivott mikor fiatalabb volt.
2018. okt. 4. 21:37
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

"a beszédem akadozik egy picit és már így se akar szóba állni velem"


Bocsi, de józan ember nem szívesen beszél olyannal, akinek akadozik a beszéde. Kivülről rettentő szánalmas az ilyen.

2018. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, de ezekre nem tudok mit mondani. Mondom, ha nekem lenne gyerekem én tuti nem szúrnám le ezért. Nem vagyok álszent. Én is ezt csináltam. A fiatalok 80%-a eljár bulizni. Még egyszer mondom nem vagyok hulla részeg, csak belekezdek egy mondatba és néha félre mondok valamit. Ennyi az egész, de úgy látszik itt mindenki konzervatív. :D
2018. okt. 4. 21:53
 7/16 anonim válasza:
85%

Szakadj ki ebből a környezetből.

Alakítsál ki saját családot magadnak.

Azt nem írtad meg magadról,hogy ittasan jó kedvű és barátságos ember maradsz,vagy agresszív,és kötekedő ember vagy.

2018. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Semmilyen formában nem vagyok agresszív, azt leírtam volna. Kenyérre lehet kenni józanul, kicsit ittasan meg pláne.
2018. okt. 4. 21:59
 9/16 anonim válasza:
85%
Rendben.Ha a válaszod őszinte akkor elismerésem.Jó éjt !
2018. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell mindig mindennel egyetérteni. Ha nem szereti, nem szereti, nem fogsz rajta tudni változtatni. Vagy ne igyál, és akkor nincs ez a probléma, vagy igyál, és fogadd el a következményeket. Majd te máshogy csinálod.
2018. okt. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!