Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kikészít a családom! Hogy...

Kikészít a családom! Hogy értethetném meg velük, hogy nem az ő dolguk a gyerekünk nevelése?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves gyerekem, és van 3 nagyszülője és 4 dédi.

A nagyszülőkkel nem is lenne gond, imádják, néha néha finoman mondanak valami tanácsot esetleg, vagy rákérdeznek valamire, de tök jó a kapcsolat.

Na de a dédik. Kikészítenek!

Egyszerűen nem fogadják el, hogy ez a gyerek nem az övek, nem ők nevelik, nem úgy, ahogy ők szeretnék, nem 50 évvel ezelőtti elveket követünk, stb. Ha bármit mondok, hogy az orvos, védőnő, gyógytornász, stb. szerint is úgy van jól, ahogy van rátromfolnak, kétségbevonják, folyamatosan beleszólnak, a gyereket baromságokkal zaklatják és persze kérdezgetnek, ameddig nem csinál valamit (amit szerintük már rég kéne), addig kérdezgetik, és persze neki is mondogatják, hogy csinálja ezt, csinálja azt. (A gyerek koraszülőtt volt, és tök rendben van minden vele, csak a nagymozgások az átlagnál később indulnak be nála, amúgy nagy gyerek lett, hirtelen sokat nőtt piciként. Jártunk gyógytornára stb.)

A vita forrása általában az, hogy én ezt próbálom nem hagyni és rájuk szólok, igyekszem nem bunkón, de nem mindig sikerül, van, hogy észre se veszem. Igazából tök mindegy milyen hangnembe mondom, leszarják. Aztán jön a megsértődés, stb. Főleg az egyik dédimama, iszonyú makacs, erőszakos, igazi uralkodó típus, imádja az érzelmi zsarolást.

Komolyan nem tudom, hogy lehetne velük megértetni, hogy ez a gyerek a miénk, én szültem, mi és a gyerek döntünk az életünkről. Továbbá nem tűröm a baromságok szajkózását.


2018. okt. 11. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem értik meg, akkor szépen szedelőzködtök, és hazamentek. Ennyi.


Nem fogsz tudni megnevelni 7 idős embert, és nem is kell. Kerülheted a konfliktust velük.


Te meg túl érzékeny vagy a köraszülöttség miatt. Fölöslegesen. Szedj kis magnéziumot, és kezeld ott a dolgaikat, ahová valók: a lényegtelen dolgok polcán.


Az érzelmi zsarolást és az erőszakosságot pedig semmilyen témában nem szabad eltűrni. Nem kell belemenni, letromfolni, ki kell a játszmájából lépni, azaz otthagyni, reakció nélkül.

2018. okt. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Amit az 1-es tanácsolt, azon kívül még ezt javaslom: Próbálj beszélni a szülőkkel, hogy tegyék sínre a dédiket és ne avatkozzanak bele ilyen mértékben a dolgaidba/dolgaitokba.
2018. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Mi kb évente 5-6 alkalommal találkozunk a dédikkel. Nincsenek is ilyen bajok.


Nem kell mindent az orrukra kötni, akkor nem fognak foglalkozni vele.

2018. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egy településen élünk az egyik csapattal. Ha két hétig nem hívom őket, akkor már reklamálással veszik fel a telefont.

Az ominózus eset is, ami miatt most kiakadtam itt történt nálunk.

Kb. kéthetente-havonta jönnek vagy mi sétálunk arra a kicsivel.

2018. okt. 11. 14:28
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is a dédik tudnak alkotni.

Inkább a régi hülyeségeket mondják. Amit mindig kijavítok.

Versenyezzünk ki eszi meg gyorsabban. - Inkább versenyezzetek ki eszik szebben.

Addig nem állhatsz fel, amíg meg nem eszed. - Nyugodtan hagyd ott, ami már nem fér a pocakodba. (Jól eszik, szóval nem kell imátkozni, hogy egyen.)

Jajj de csúnya vagy, amikor így sírsz. - A hiszti a csúnya dolog, nem te.

Rossz vagy. - Abban igaza van a dédinek, hogy most csúnyán viselkedtél.


Talán ők már tényleg annyira idősek, hogy felesleges balhézni. Ha már sok belőlük eljövünk és egy ideig hanyagoljuk őket.

2018. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Uhh 5-ös nálunk is dettó ez megy.

Kijavítani? Ha 5x elmondom, akkor sem értik meg. Meg ők már nem egy gyereket láttak ám...

Egyébként is hülye minden szakember.

A gyereket vágassam le kopaszra és hasonlók.

Az én gyerekem, én szültem nem használ ellenük, valamiért totál úgy érzik, hogy van beleszólásuk.

Ja, a legjobb, amikor vigyázni akarnak a gyerekre, amikor a WC-ig alig tudnak kimenni, két bottal.

2018. okt. 11. 14:38
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem véletlenül mondják, hogy az öregek és a gyerek között már nincs nagy különbség.

Valószínűleg nincsennek tisztában a saját korlátaikkal.

A sok rossz beidegződésről már ne is beszéljünk.

A gyereknek is ezerszer mondok mindent. Innentől kezdve már megszoktam, hogy magamat ismételem.

És azért én, mert a Férjemre még annyira se figyelnek, mint rám. Mert úgye ő férfi. 😄

Szóval hazafelé viccesen mindig megjegyzi, hogy előző életemben papagáj lehettem. 😄

A gyerekeknek viszont jó, hogy öregekkel is találkoznak.

2018. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Még annyi, hogy én is csak a dédikkel vagyok elnéző. 75+ felett vannak.

A nagyszülőknél már azért vannak "elvárások". Ők 50+.

2018. okt. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem tudsz mást csinálni velük, mint a kapcsolatot ritkítani. Ilyen időseket megnevelni már nem fogsz tudni, hiába szólsz rájuk 10szer 20szor 100szor. Ha ennyire zavarnak nem kell találkozni velük annyiszor. Ha emiatt beszolnak, meg mondani szépen dolgotok, programotok volt. Ahhoz meg talán könnyebben hozzá tudnak szokni hogy nem két hetente találkoztok, hanem két havonta mondjuk. De az ő szokásaikat, felfogásukat azt bizony megváltoztatni nem fogod tudni. Érzelmi zsarolásnak ilyen téren nem engedni. Nem tudok mást tanácsolni, vagy hagyod és ugyanúgy mergelodsz miattuk, vagy ritkább találkozás, és annál több nyugodt időd lesz.
2018. okt. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
sehogy ,viszont nem kell ara sétálni amere ők laknak ,ha telefonon beszéltek és elkezdik a hülyeséget mondani szó nélkül ted le telefont.
2018. okt. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!