Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A mamám demens de senki nem...

A mamám demens de senki nem tesz semmit?

Figyelt kérdés

Apai nagymama jóval 70 felett. Egy város külterületén élnek(mindketten nyugdíjasok) a nagyapámmal. A tesóm is és én is észrevettük hogy a mama sokszor elkezd vmit de nem fejezi be, főzésnél elfelejt/kihagy dolgokat vagy odaégeti... A mama szinte ki se mozdul a telekről, bevásárolni a papa jár. Vasárnap nálunk aludt(mi 70 km-re lakunk) mert orvoshoz ment hétfőn. Mikor hazajöttem épp apummal beszélt telefonon és panaszkodott h neki nincs senki akivel beszélgessen, teljesen elvadult ott kint a telken... Jól felhúzta magát rajta. Aztán apa letette és a mama betámadott engem(odaállt mellém és gesztikulálva magyarázott) hogy a laptopom miatt vagyok hülye(házidolgozatot írtam), meg hogy engem elhagyott az anyám stb stb( a szüleim elváltak). Erre mondtam neki h szerintem orvosra van szüksége. Olyanokat mondott pl h reméli nekem sosem lesz gyerekem mert az én borzasztó természetemet fogja örökölni. Úgy beszélt velem mintha én lennék az anyám, az ő nevén is hívott, bar utána kijavította magát. Undorító dolgokat vágott a fejemhez, pl h én meg bántottam az ő gyerekét(a saját apámat).

Mikor már nem bírtam kimentem a konyhába és ott sírtam amíg apa haza nem jött. úgy csinál mintha nem történt volna semmi

Soha többet nem akarom látni a mamámat.



2018. okt. 16. 16:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Sajnállak.. Csak tudnám miért kell a gyerek fiatal nyakára tenni demens pszichopatákat.. Az anyósom is ilyen volt,bár ő fiatalon még gonosz is volt hozzá sajnos szerette ha mindenkinek rossz,A férjem is akkor tett végre vmit mikor a közös gyereket megmérgezte Nutellával miközben szóltunk h allergiás az összetevőjére. Eljött hozzánk h majd ő vigyáz a gyerekre én utaltam ha a közelébe van okkal. Mire hazaértünk megtömte utána játszotta a bolondot. De a gyerek őszinte volt.. Akkor A férjem kitessékelte az anyját,pár évig nem beszéltünk,idős korára még rosszabb lett,odaköltöztünk mert felügyelni kellett bár ne tettük volna,pokoljárás volt,terrorizált minket ha nem voltunk otthon,kimosta a szemet és gonoszság is volt benne,élvezte is picit.. kollégiumba ment,nem bírtuk,vagy megöljük v magunkkal végzünk. Leléptünk Otthonba került de kitették mert verekedett csinálta a szokásos műsorát. Kapott házi ápolót de folyton ujjat kellett intézni mert bántalmazta őket is,és nem sokáig bírták,utálták a szomszédai mindenki a családból rajtunk kívül mindenki letojta él el hal jó okkal.. Megvert minket is h meglopjuk katonák vagyunk.. Stb. Nem vagyunk gonoszak,de férjem örült mikor végere meghalt az Anyja,engem se viselt meg.. Fellélegzett,mindenki fellélegzett. Sokkal könnyebb azóta,nem érez lelkifurdalást senki a családból az érzései miatt.
2018. okt. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
53%
Szemetet*
2018. okt. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
47%
A fiam kollégiumba ment.*
2018. okt. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
48%
Az idős emberek nem isznak elég folyadékot és így enyhe kiszáradás léphet fel, ami rontja a mentális működéseket. Próbáld rávenni nagyapádat, hogy itassa a nagyanyádat napközben többször, esetleg még kis bor vagy pálinka sem árthat, mert az alkohol is tágítja az agyereket.
2018. okt. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
32%

"Mikor már nem bírtam kimentem a konyhába és ott sírtam amíg apa haza nem jött. úgy csinál mintha nem történt volna semmi"


Mert mit kellett volna tennie? Mamád beteg, nem ordíthatja le a fejét, verhetje meg. :( Apád inkább sajnálja, nem haragszik rá. Te meg még gondolom gyerek vagy, de majd ha idősebb leszel te se tudsz ezekért haragudni. Inkább szánni fogod.


"Soha többet nem akarom látni a mamámat."


Ilyet meg ne mondj. Az életben is elrohansz majd egy veszekedés után mindenki mellől? Ez nem old meg semmit.

2018. okt. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Most már nincs itt de legszivesebben sirnék ha rágondolok miket vágott a fejemhez... annyira felidegesitett hogy hánytam tőle, apát meg nem érdekli.

Mikor megjött a mama már akkor kezdte, kinyitogatta a szekrényemet és mondogatta hogy minek nekem ennyi rongy. Meg nekiállt 'takaritani' vagyis mindenhova ecetet locsolt. Nem volt hajlandó lefürödni amig itt volt.

Ha felhozom apának akkor leolt hogy ne idegesitsem ilyennel

2018. okt. 16. 18:26
 7/29 A kérdező kommentje:
Mit kellett volna apának tenni? Mondjuk megölelhetett, megvigasztlhatott volna és próbálta volna megmagyarázni hogy a mama beteg és ne foglalkozzak vele attól én még ugyanúgy a családja vagyok... én nem kértem hogy bárki megverje a mamát, én beteg nem vagyok hogy ilyet kérjek... én is sajnálom de ezt sosem fogom tudni megbocsájtani neki
2018. okt. 16. 18:35
 8/29 anonim ***** válasza:
31%
Idős korodban te is lehetsz ilyen, mint most a mamád! Nincs miért haragudnod rá, mert ezt nem Ő mondta, hanem a betegsége.
2018. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Ez elég sz*r kifogás. A dédim is demens volt mégsem mondott ilyen ocsmányságokat soha
2018. okt. 16. 19:22
 10/29 anonim ***** válasza:
37%
Amint tudsz kollégium albérlet..
2018. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!