Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 2 tűz közé kerültem. Ti mit...

2 tűz közé kerültem. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most írok ide először, szóval nem tudom mit és mennyit illik itt elmondani a családi problémámról, de próbálok majd érthetően fogalmazni.

Én végzős gimis lány vagyok és Debrecen-Nyíregyháza között élek. Na most a szüleim anyaga helyzete annak ellenére, hogy diplomásak, nem valami fényes. Elvagyunk, nincs hiányom semmiből, de lehetne jobb is. Ebből adódóan a nagyszüleim fizették a magán angol tanárt, hogy nyelvvizsgázni tudjak. Ez fél éven keresztül minden héten 3800 forintot jelentett. Nekik ez mondhatni semmi, egész jó nyugdíjból élnek, más unokájuk meg nincs is, csak én.

Na most mivel végzős vagyok, már vannak terveim, mégpedig Debrecenben szeretnék majd tanulni. Tegnapelőtt pedig erről beszélgettünk a nagyszüleimmel, ami veszekedéssel végződött. Kiakadtak a terveimen konkrétan. Mondtam, hogy szeretnék majd kolis lenni, mellette néha diákmunkázni, hogy kicsit önállósodjak is. Mire megkaptam, hogy már azonnal felejtsem el hogy Debrecenbe megyek, meg a kolit is, Nyíregyháza közelebb van (busszal 10 perc), ott is van olyan szak amit kinéztem, meg amúgysem azért fizették az angol tanárt, hogy majd jól itt hagyjam és lesz.rjam őket. Meg ha oda jelentkezek, ők többet egy fillért nem fognak rám költeni, de még telefonon sem fognak keresni. Nagymamám az nagyon sírt. Nyilván valamilyen szinten megértem őket, mert senkijük sincs, a szüleim ritkán tudják őket meglátogatni mert sokáig dolgoznak, jóformán csak én vagyok nekik. De az hogy kicsit önállósodni akarok és egy kis változást is, nem jelenti azt hogy le fogom sz.rni őket meg hogy nem vagyok hálás nekik. Ezt el is mondtam, de szerintem elengedték a fülük mellett.

A szüleimnek nem akartam elmondani, de anyukám rákérdezett miért vagyok ideges, neki elmomdtam. Erre felhívta a nagyszüleimet, hogy b.sszák meg a pénzüket, mit gondolnak, nem ők a szüleim hogy megmondják nekem. Bár szerintem ez nem a legjobb megoldás volt, mert most áll a báll a családban, már bánom hogy elmondtam anyunak...

Nem tudom, ti mit tennétek a helyemben? Nagyom szeretem a nagyszüleimet, és nyilván nem akarom elveszíteni őket, viszont a saját céljaim is fontosak. Össze lehet ezt egyeztetni valahogy? Tudtok valami frappáns megoldást?


2018. okt. 27. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Igaza van anyukádnak, bsszák meg a pénzüket. Ez érzelmi zsarolás, aminek nem szabad engedni. Nagyon aljas dolog, főleg egy gyerekkel szemben. Nyugodtan menj el Debrecenbe. Pont azért csinálják ezt veled, mert nagyon fontos vagy számukra, és félnek, hogy elveszítenek vele, de ez nem igaz, és ezt te is tudod. Nehéz lehet nekik megérteni, hogy te hamarosan felnősz, és ez megnehezíti a számodra így is eléggé nehéz folyamatot...


Menj nyugodtan Debrecenbe, és hidd el, meg fognak vele békélni idővel.


>>A 'na most' kifejezés nem túl szép, és egyébként ismételted is. Csak írói meglátás<<

2018. okt. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Lesznek új kötelezettségeid az egyetem/főiskola miatt (nem írtad, melyik a cél, de a kérdés szempontjából mindegy), és dícséretes, hogy dolgozni szeretnél majd. A kollégium is okos döntés, megtanulod az önállóságot, a helyes időbeosztást és a forrásaiddal bánni. Szerintem ezt nagyon is okosan tervezed, és a szüleid is támogatnak,ami még jobb.

A nagyszüleid viszont maguk mellett szeretnének tudni, és félnek, hogy elszakadsz tőlük. Most tervezed, hogy ugyanúgy keresed majd őket, de sok dolgod lesz, új társaság, akikkel sok időt töltesz majd, így természetes, hogy meglazul majd ez a kapcsolat. Valószínűleg ritkábban, de tartalmasan tudtok majd beszélgetni. Nekik így fogsz hiányozni, ahogy most vagy, de idővel megszokják és büszkén mesélnek majd az egyetemista unokáról! Addig is fogadd el, hogy megijeszti őket az idő múlása és nem feltétlen a rosszindulat beszél belőlük.

2018. okt. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 szántóvető ***** válasza:
95%
heti 3800 forint??ez nagyon karcsú ahhoz hogy beleszóljanak az életedbe.talán azt hitték hogy majd hozzájuk költözöl és velük élsz évtizedekig?megoldás nem kell mert nincs itt semmi amit meg kéne oldani.
2018. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Még ha Londonba mennél, kicsit megérteném őket, na de Debrecen???


Mindent jól csináltál, előbb-utóbb kiborult volna a bili, jobb ezen túlesni.

2018. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Igaza van anyukádnak, ez érzelmi és pénzi zsarolás. Egy jó szülő /nagyszülő elfogadni hogy ez az élet része mindenkinek előbb utóbb meg lesz a saját élete.
2018. okt. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Meg lehet őket is érteni, elvégre már nem lesznek itt sokáig, te meg elköltözöl a világ másik felére.


Ja, várj csak, nem is! Nagyon jól tudod, hogy mi a helyes, ezért fölösleges kérdést kiírni. Ha önállósodni akarsz (ahogy írtad), akkor ne torpanj meg az első akadálynál, mert lesz még bőven.

2018. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Az én nagyanyám felől két lépést nem tehetnék sehova, volt sírás, toporzékolás, anyámmal össze veszett. Pénzügyileg nekem is segített, de ez nem ok arra, hogy úgy éljem az életem ahogy ő szeretné. Néha még a halálával is fenyeget. DE bárhogy imádod a nagyszüleidet, ilyenkor eljön az ideje hogy megmondd nekik, akármit tehettek, én akkor is Debrecenbe fogok egyetemre menni és hasonló egyéb példák. :D Te nem vagy a tulajdonuk, ezzel a viselkedéssel pedig csak mérgeznek téged. Sok nagyszülőből kibújik sajnos az ilyesmi.
2018. okt. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen egyetértek anyukáddal és az eddigi válaszolókkal.

Kb. én is ezt mondtam volna nekik, ha anyukád helyében lettem volna.

És igen, igaza van 3. válaszolónak (szántóvető). Heti 3800 Ft, az kb. havi 16e Ft. Nem nagy összeg.

Más oldalról viszont eléggé érthetetlen, hogy szüleid ennyi pénzt se tudnak gyerekük egy fontos céljára előteremteni.

Elképzelhető, hogy valójában nagyszüleid és szüleid között emiatt van feszültség, mert szüleidet élhetetlennek tartják, és ez a feszültség robbant ki belőlük, mikor beszéltél a terveidről.

2018. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magadat zsarolni. Mások jogtalan igényeit visszautasítani teljesen normális dolog, ezért nem kell magadat rosszul érezni. Jobb, ha fiatalon megtnaulod, hogy vannak emberek, akik ilyen módon igyekeznek az akaratukat rákényszeríteni a másikra. Legközelebb már fel fogod ismerni ezt a viselkedést, és hamarabb le tudod szerelni a próbálkozást. Ebben az életszakaszban, amiben vagy, az a legfontosabb feladatod, hogy kibontakoztasd a benned lévő potenciált, és nem az, hogy a nagyszüleidnek valamilyen pótszer legyél. Menj csak oda egyetemre, ahová szeretnél. Élj, tanulj, tapasztalj! A nagyszüleidnek meg adj annyit, amennyi belefér emellett.
2018. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kovpet ***** válasza:
100%

"amúgysem azért fizették az angol tanárt, hogy majd jól itt hagyjam és lesz.rjam őket"


Én ezt mondanám erre:

"Ja, hogy AZ nem is segítség volt, hanem üzlet, ugyanis majd kértek érte cserébe valamit? Ezt illett volna előre tisztázni, nem gondoljátok?"

2018. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!