Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlreagálom? Vagy igazam van,...

Túlreagálom? Vagy igazam van, hogy rosszul esik?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a véleményetekre! Anyukámmal habár kb. havonta találkoztunk, de mindig jó volt a kapcsolatunk bármit megtudtunk beszélni. Közel lakik hozzánk (maximum 10 percre busszal). Nem dolgozik, mert a párja keres annyit, amiből elég jól elélnek. Napközben, hogy ne unatkozzon elmegy plázázni és ide-oda programokra. Van egy majdnem 10 évvel fiatalabb barátnője, aki egy szépségcég tanácsadója és adott neki katalógust, így ismerkedtek meg.

Mióta gyerekem született megváltozott minden. A problémám a következő: A barátnőjének is kislánya született 2 hónappal azelőtt, hogy nekem megszületett a kisfiam. A barátnőjéhez átment sokszor segíteni a baba körül, hozzánk 1 hónapos korában jött először, aztán 5 hónaposan és azóta is megy a kifogás, hogy miért nem tud jönni. Eltelt több mint 21 hónap. A fiam 21 hós, a barátnő kislánya 23. Nálunk 7-szer vagy 8-szor volt anyukám összesen, tehát nagyon ritkán. A barátnőnél (ahogy meséli) nagyon sokszor. Amikor telefonon beszélünk mindig Bettike (a kislány) így-úgy, milyen ügyes, milyen szép. Ezek mindig olyan rosszul esnek. Az unokájáról minimálisan kérdez, ha mesélek róla mindig eltereli a szót. Most viszont nagyon kiakadtam! Felhívtam telefonon, hogy remélem mikuláskor eljön, mert már régen volt nálunk (és keveset is), erre mondta, hogy nem tud, mert a barátnője visszament dolgozni és ő vigyáz Bettikére fél8-fél6-ig. Nekem is esedékes lenne visszamenni dolgozni és egy szóval nem mondta, hogy segítsen-e valamiben. Segítségem nincs, férjem szülei 300 km-re élnek. Anyukám egy szinte vadidegen gyerekét pesztrálja, az unokáját le se sz.rja. Kérdeztem, hogy mit tud ez a kislány, hogy így isteníti? Az volt a válasz rá, hogy olyan kis aranyos. Ha kérdezem, hogy az unokájára nem akar vigyázni, azt feleli, hogy "az anyja mellett a helye". Na és a kislánynak nincs az anyja mellett a helye?

Nagyon rosszul esik ez. Volt már mással is így, hogy az egyetlen nagyszülő, aki "elérhető közelségben" van, egy vadidegen gyerekkel többet törödik, mint a saját unokájával? Hogy léptetek túl ezen?


2018. nov. 8. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez nagyon durva! Első körben biztosan nem hallgatnám meg, hogy mi újság Bettikével (természetesen szerencsétlen kislány semmiről sem tehet), aztán kiderül, hogy észreveszi-e magát.
2018. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Én sokáig pitiztem,de szeretetet nem lehet kierőszakolni. Felnevelt téged jo volt szép volt élné az életet amibe nem illesz nem férsz ő tudja miért,de ez ennyi lépj tovább én egy jo ideje nem lihegem tul a rokoni kapcsolatokat főleg a szülő félét...
2018. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Én biztos nem hívnam egy jó ideig, hátha észreveszi magát. Ha megis beszéltek, elereszteném a fülem mellett a Bettike sztorikat, és másrol beszélnék neki. Egyszer csak feltűnik?!
2018. nov. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a háttérben az lehet, hogy anyukád nem tudja elfogadni, hogy nagymama lett, tehát korosodik. Sokkal egyszerübb elfogadni, hogy a barátnöjének van pici gyereke. Tehát magát is fiatalnak tekinti, nem pedig "öreg" nagymamának.
2018. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Lehet kislanyt szeretett volna.
2018. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Én még arra tudnék tippelni, hogy anyukád azért nem tud kötődést kialakítani a kisfiaddal, mert fiú. Téged felnevelt, lányos anyaként otthonosan mozgott, de nem tud (vagy nem gondolja, hogy tud) mit kezdeni a fiúkkal. A barátnője kislánya ismerős terep és ha benne is élnek sztereotípiák, akkor gondolhatja, hogy az egy tündéri kislány, míg a te kisfiad egy energiabomba ördögfióka és nincs kedve hozzá. Kisgyerekes anyukák szájából hallottam ugyanezt, tipikus kislány (=csendes, mosolygós, szófogadó, édes,...) és tipikus kisfiú (=pörög, rombol, erőszakos, kontrollálhatatlan,...). Nem értettem, mert a viselkedés nem nemfüggő, kislány is lehet hiperaktív és kisfiú is lehet introvertált könyvmoly.

Ha anyukád is így képzeli el a kisfiad, talán ezért nem akar foglalkozni vele.

2018. nov. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
Tehat vagy te, akivel laza a kapcsolata - mert a havonta egyszer találkoztok, ha 10 percre laktok egymastol az nagyon, de nagyon laza, illetve a legjobb barátnője, akivel bizalmas, jó kapcsolatban van. Ne haragudj, nincs itt semmi csodálkozni való és nincs minek rosszul esnie, te is tehetsz róla, hogy ilyen a kapcsolatotok
2018. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
A 4.#-nál a pont! Nekem is ez jött le!
2018. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Anyukáddal valami nem oké.

Az én anyám 42 évesen lett nagymama, sose volt kisfiú a családban, anyámnak is egyszem lánya vagyok, és mégis imádja a fiamat.

Rossz nagymama az anyukád, és ezt nem lehet annyival elintézni, hogy fiatal vagy lányt várt.

2018. nov. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Legkozelebb ha Bettikerol aradozik,koszones nelkul tedd le a telefont.Hatha eszreveszi magat.
2018. nov. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!