Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hol tudom megjavíttatni a...

Hol tudom megjavíttatni a nagypapámtól örökölt hőmérőt?

Figyelt kérdés

Hosszasan nézegettem melyik kategóriába tudom kirakni ezt a kérdést, de nem találtam megfelelőt. Hátha tud valaki segíteni itt nekem.

Szóval nagypapám 9 éve elhunyt sajnos. A munkahelyén 40 évvel ezelőtt kitünetésből kapott egy egyedi hőmérőt. Ott díszítette neki az irodáját. Amikor nyugdíjba ment hazavitte. Az évek teltek, a hőmérő kopik. Sajnos pár szám nagyon halvány már, illetve foltok vannak benne. Nekem, mint nagyobbik unokája nagyon fontos tárgy ez a hőmérő. Amióta meghalt az én hálószobámban van a falon, de már sajnos nagyon ramatyul néz ki.

Hova tudnám vinni felújíttatni? Illetve létezik ilyen? Meg tudják csinálni?

Nagyon fontos nekem!

Nagyon hálás lennék pár tippnek.

Köszönöm.


2018. nov. 27. 01:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Kihagytam: Budapesten lakom, de az ország bármely részébe elvinném, ha arról van szó. Ennyire fontos nekem.
2018. nov. 27. 01:39
 2/7 dellfil ***** válasza:
85%

Milyen a hőmérő? Higanyos, borszeszes, bimetall spirálos számlappal... vagy más?

Küldj egy képet, és meglátom, hogy tudok-e segíteni.


dellfil


P.s.:Privátban is jó.

2018. nov. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudok tippet adni sajnos,de egyre vigyázz ne add ki a kezedből senki idegennek,se olyannak aki azt mondja majd az ismerösöm ismeröse megcsinálja,nehogy úgy járj mint az én sogorom,hogy ellopták tőle az értékes örökséget javitás cimén.
2018. nov. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Restaurátort kell keresni, sajnos ajánlani nem tudok ilyen szakembert.
2018. nov. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

4-re:

Ez jó ötlet!

Kérdező!

Én restaurátort múzeumban keresnék.

Ha Budapesten élsz, menj be az Iparművészeti Múzeumba. Keress ott valami titkárnő-féleséget és mondd el neki, hogy restaurátorra lenne szükséged. Szinte biztos, hogy dolgozik ott ilyen szakember, és megvannak a szükséges eszközei a szakszerű javításhoz. Aztán, hogy a múzeum alkalmazottjaként javítja ki, vagy maszekban, azt majd megmondja ő.

2018. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Könnyebb lenne segíteni, ha feltennél egy-két fotót.
2018. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A restaurátorokon kívül, lehet idősebb órás, v. műszerész is érthet hozzá.

Főleg esztétikai v. műszaki problémája van?

2018. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!