Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szenteste, december 24-én hol...

Nemet peti kérdése:

Szenteste, december 24-én hol kell ünnepelni?

Figyelt kérdés
Mi a férjemmel, gyermekemmel itthon szeretnénk ünnepelni, a testvérem és a családja viszont mindig édesanyámnál tölti a szentestét. Ezért minden évben megsértődik ránk, amiért csak 25-én megyünk hozzá. Kértem hogy legyen együtt a család 25-én, mire azt mondta:Akkor majd csak maradékot ehetsz! Kinek van igaza?

2018. dec. 18. 17:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Mindenki ott tölti a szentestét, ahol akarja, így senkinek nincs igaza. Az emberek általában szűk családban ünnepelnek, és a következő napokon mennek a szülőkhöz.
2018. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Nincs ilyen, hogy kinek van igaza és nincs ilyen, hogy kell! Ki lenne az a nagyfőnök, aki megmondja, hogy mit "kell"? Mindenkinek megvan a maga igaza. Minden dologhoz két ember kell. Ha az egyiknek nem felel meg, akkor az a dolog vagy nem fog megtörténni, vagy az alulmaradt fél rosszul fogja magát érezni. Mindenki a saját életéért, boldogságáért felel. Ha neked kifejezetten rossz, hogy elmenj 24-én, mert neked már a saját szűk családod az intim belső kör, akkor ne menj, akkor kapnak belőled 25-én. Majd megbékélnek. Ha pedig nem, akkor az nem is egy szerető család, és nem is kell erőltetni a kapcsolatot.
2018. dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Ahol szeretnétek,én elsősorban a saját családommal töltöm,a volt család háttérbe szorult.
2018. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Engem úgy neveltek, hogy a 24-e szenteste az a szűk családé. Mindenki otthon a saját kis családjával. 25-26 pedig a családlátogatások, vagy fogadások napja. Amióta családom van, én is így csinálom.
2018. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%

Komolyan kezd elegem lenni! Már 10-ből 8 kérdés a gyakorin kamu. Ezt is "nemet peti"-nek hívják, férjével ünnepli a karácsonyt.


Wut?

2018. dec. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonymousreview60 ***** válasza:
33%
#2: +1
2018. dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Nincs ilyen, hogy kell, elmehetsz telelni is vagy hawaiira nyaralni, ha akarsz és tudsz.


Tipikusan ez egy családi ünnep. Van, aki otthon marad, van, aki szűk családi körben, szülőnél ünnepel. Mi nem maradunk itthon ketten, hanem elmegyünk egy 4 fős meghitt családi vacsorára. Amikor a párom dolgozott karácsonykor, akkor itthon voltam egyedül és nem volt benne semmi ünnepi. Régen pedig anyámhoz mentem haza.


Nem tudom, hogyan mondja a maradékot, de ha beszólósan, akkor lehet, hogy nem mennék egész karácsonykor, de akár újévig sem. Mert amúgy a maradékok szuperek, mi azzal a baj?

Jogod van hozzá, hogy a saját kis családoddal legyél, ott, ahol laksz. Gyermek születésekor nagyon gyakori, hogy onnantól csak másnap mennek a szülőkhöz, de persze olyan is van, hogy aznap mennek a szülőkhöz vagy a szülők mennek a gyermekükhöz, mert ott több a hely vagy ő a középpont, aki sokaknak főz vagy a kisgyermek még apró s jobb neki otthon. Ez is OK. A testvéred mehet, de ettől még neked nem kötelező.

2018. dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

Elöször is sehol nem KELL ünnepelni, ez teljesen önkéntes dolog!

Másodszor normál esetben a szentestét mindenki a szük családjával szokta tölteni (párja meg a gyerekek), ez addig érvényes, amíg a gyereknek nincs saját párja.

HArmadszor ha anyádék 25-ére nem látnak szivesen, akkor nem menj hozzájuk.

NEgyedszer, felnött emberként nem kellene foglalkozni anyád játszmázásával, ha megsértödik, majd megbékül.

2018. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
35%
Szenteste a szűk család. Ebbe beletartoznak az esetlegesen egyedül élő szülők is.
2018. dec. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%
A német Peti néven kiakadóknak szólok, hogy ez egy névtelen oldal, nem úgy hívják az embereket, mint ahogy itt megjelenik. ...
2018. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!