Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szenteste, december 24-én hol...

Nemet peti kérdése:

Szenteste, december 24-én hol kell ünnepelni?

Figyelt kérdés
Mi a férjemmel, gyermekemmel itthon szeretnénk ünnepelni, a testvérem és a családja viszont mindig édesanyámnál tölti a szentestét. Ezért minden évben megsértődik ránk, amiért csak 25-én megyünk hozzá. Kértem hogy legyen együtt a család 25-én, mire azt mondta:Akkor majd csak maradékot ehetsz! Kinek van igaza?

2018. dec. 18. 17:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
7%

Ahogy a többiek is írták, nincs olyan, hogy mikor kell. Csak szokások vannak, minden családban másfélék. de éppen így lehet új szokásokat is indítani.

Nálunk is az volt a természetes, hogy addig voltunk a szülőkkel szenteste - külön-külön, amíg össze nem házasodtunk. Onnantól már a kettőnké volt az az este és másnap, harmadnap mentünk a szülőkhöz, már együtt. Amikor meg már gyerek is volt, onnantól még inkább így éreztük helyesek - szerencsére a szüleink is.

Inkább beszélj az édesanyáddal és próbáld neki elmondani, hogy így mindkét nap vele lesz a családja, míg ha egyszerre mentek, akkor az egyik napot egyedül tölti. 24-e csak egy fél nap, a valóságban nem Szenteste ünnepeljük a karácsonyt, hanem 25-én. Ha ti ezen a napon vele vagytok, az sokkal több, mint csak beugrani hozzá este.

Ötletelj, pl. készítsetek ti úgy kaját 24-én, hogy maradjon érintetlen adag másnapra és ezzel lepjétek meg édesanyádat. Mond neki, hogy ti nem akartok neki fáradtságot okozni, csak hogy együtt legyetek, ezért visztek ebédet, hogy együtt ünnepelhessétek a karácsonyt. Persze ne teljes menüsort vigyetek, maradjon hely a "maradéknak" is és nagyon meg is kell dícsérni a főztjét. De nyugodtan tegyétek helyre a dolgot, amióta saját családotok van, már az az első. Mondom ezt úgy, hogy nemsokára bizonyára a saját gyerekem fog majd szenteste a párjával ünnepelni és nekem is nagyon fog hiányozni, mert hiszen most még az a természetes, hogy együtt vagyunk azon az estén. De ez az élet rendje.

2018. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%
És a kérdező válaszából látszik is , hogy kamu az egész
2018. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
De miert irna ki valaki egy ilyen kerdest kamunak? Nekem ez nem tunik logikusnak mert akkor miert nem valami durva vagy vicces kerdese kamu? Miert egy ilyen ami tenyleg eleg gyakori lehet? Bar szerintem is kamu de attol legalabb nem egy ilyen lenne..
2018. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%
Olyan, hogy KELL és hogy KINEK VAN IGAZA, nincs!
2018. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem figyeltem a kérdés írásakor, hogy kíírja-e férjem nevét vagy sem! Egy számítógép van itthon nem használunk a családban külön e-mail címet, ugyanazzal pedig nem lehet két nevet regisztrálni. Sajnálom ha ezen fennakadtak. A kérdésemre megkaptam a válaszokat. Köszönöm.
2018. dec. 18. 19:33
 16/23 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk eleve Nem 24 van karácsony,mert az fiam szülinapja ,így eleve 25 karácsonyozunk ,anyukámhoz meg megbeszélés szerint megyünk.
2018. dec. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy szeretnétek. Mi régen a mamámnál voltunk, unokatesókkal együtt vagy a másik mamánál másik unokatesókka, vagy otthon a mamákkal, ha úgy jött ki. Talán annyi “szabály” volt, hogy a mamák sose voltak egyedül, de egyébként egyik évben így, másik évben úgy (attól is függött, hogy a rokonk mikor értek rá). Most már csak egy mama van, egyik évben nálunk, másik évben az unokatesóméknál, 25-én összejön a két család, aa mama meg átköltözik. 26 másodunokatesókkal általában.
2018. dec. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
81%
Ki mit érez jónak. Én személy szerint itthon tudom csak elképzelni a Szentestét. Amióta saját családom van azóta ez a mi közös otthonunk. 24-én itthon vagyunk a gyerekekkel, 25-én az én szüleimhez, 26-án párom szüleihez megyünk. Soha nem volt ebből sértődés.
2018. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
2%
Azon gondolkodnék el hogy annyira nem bizik bennem a férjem h még külön email cimem se lehet. 5 perc email fiokot csinálni.. Itt pedig elég szigoriuan nézik h egy felhasználo az egy legyen...
2018. dec. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A csaladunkban gyerekkoromban az volt a szokas, hogy anyam anyjanal volt az osszes testver minden szenteste es az apai nagymamahoz mentunk 25 vagy 26-an. Apai nagymamanal sose vot gond, hogy a szentestet nem ott toltjuk, es nagy kozos karacsonyozas se volt csak az ottani gyerekei vagy megbeszeltek mikor mennek es osszefutottak vagy veletlenul, de osszefutottak.

Aztan egyszercsak sertodes miatt az uj felallas az lett szenteste mindenki a maga kis szukkoru csaladjaval van egyutt. Anyai nagymamamnal elore lebeszelten kozos ebed vagy vacsora lett a testverekkel szervezve. Elsore nem tetszett a nagymamanak, de belenyugodott idovel.


En azt gondolom, hogy a 24-e este a szuk csalade (igaz ozvegy nagyszulot nem hagynek egyedul karacsonyozni!), a 25-26 a nagy kozos ebedek vacsorak ideje vagy a gyorsan korbefutunk a rokonsagon.

Ne vedd foo az erzelmi zsarolasokat, csinald ahogy neked tetszik vagy egyik evben ugy masikban amugy.

Ha folvallalod a kezdemenyezest akkor legy hatarozott peldaul 25-e ebedre hivj meg akit akarsz. Ha nem mennek el akkor az eleg nagy parejsag, igy altalaban inkabb elmennek majd. Te meg nem maradekot szolgalsz fol:-), hanem azt amit ti is 3 napig esztek pl toltott kaposztat:-) :-).

2018. dec. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!