Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális a tesóm? Hogy gondolt...

Normális a tesóm? Hogy gondolta ezt?

Figyelt kérdés
Ma délután halt meg a nagymamánk. Most láttam fb-n, hogy nővérem kiposztolt róla egy képet, idézettel. Rengetegen kommenteltek, részvétet kívántak. Olyanok is, akik se nagymamámat, se a családunkat, de jóformán tesómat sem ismerik! Nem értem ezt miért kellett. Miért nem kérdezett meg erről, kirakhatja-e? Mindig mindent posztol, de ez egy kicsit sok. Az pedig hogy idézetet ír és úgy állítja be az egészet mintha tökéletes lett volna a kapcsolatuk, álszent dolognak tartom.
2019. jan. 4. 21:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Megteheti, dobj be egy frontint
2019. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne tehetné meg? Mindenki azt posztol amit szeretne, már ha nem ütközik törvénybe. Az általad leírt dolog nem ilyen.
2019. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
A ti kapcsolatotok se lehet vmi jo...
2019. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Először is igy ismeretlenül, részvétem.


" Miért nem kérdezett meg erről, kirakhatja-e? "

Normális vagy? Miért kellett volna megkérdeznie?

Egyébként régen az újságban volt gyászhirek rovat, pedig azt szinte csak ismeretlenek olvasták.


Te megkérdezted tőle, hogy kirakhatom-e ezt a kérdést a gyk-ra?

2019. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Reszvetem!

Egyebkent ezt en sem ertem, de nem is konnyu eldonteni, hogy ezt most illik-e felrakni vagy sem. Mi egy regi ismerosunknrol csak a facebook miatt tudtuk meg, hogy elment az anyja.

Viszont mondok rosszabbat.

Egyik ismerosom kiposztolt egy kepet a halott nagymamarol. Na az durva volt, persze mondtak is, hogy ez nem igy megy. De nem is koporsoban, meg semmi. Csak az arca volt benne, meg talan a mellkasa. Elkepeszto, hogy milyen emberek vannak, szomoru.

2019. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Van aki verset ír az elhunyt hozzátartozójának, van aki dalt, könyvet.

Lehet, hogy tesód így akar valamilyen szinten elbúcsúzni tőle.

2019. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Az én tesóm is ilyen... Sajnos, nem érti meg, hogy nem kell kiteregetni a családi dolgokat. És szerintem sokszor álszent, mert nyilván én ismerem annyira a családon belüli viszonyokat. Na, nem illik, szerintem. Annyit tudok tenni, hogy nem nézem, miket posztol. Ennyi.


Részvétem!

2019. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk az is elég érdekes, hogy ma halt meg a nagymamád és te fészbúkozással múlatod az időt. Ez normális?
2019. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

Először is őszinte részvétem!


Szerintem nem illik ilyet kiposztolni. Akire tartozik az úgyis megtudja.

Én túlzásnak tartom!

8-as! Mit csináljon a kérdező? Sírjon egész nap? Az jobb lenne? És a tesója mit csinál? Fogadom ott lesi ki mit kommentel. Ez róla szól, hogy sajnálják! Képet keres, meg idézetet, ahogy meghalt a nagymama? Hogy posztolja? Na ez nem normális!

Az írott sajtót meg ne hasonlítgassuk a nethez.

Én a helyedben vagy hallgatnék, vagy elmondanám neki ezt nem kellett volna.

Ha híres emberről van szó pl akkor oké, megértem. De ez magánügy.

2019. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Részvétem!


Amúgy miért is kellene téged megkérdeznie erről? Te vagy a főnöke vagy mi? Az én nagyim tavaly halt meg, és a rokonaim szintén kiposztolták a közösségi oldalra. Nyilván nem kezdték el sorba válogatni a több száz ismerős között, hogy ki az aki megnézheti és ki az aki nem.

A temetésről is sokan onnan értesültek. Manapság a közösségi oldal nemcsak a selfiek posztolására lehet alkalmas, hanem pl. ilyen és egyéb hirek megosztására is.

Ahhoz, hogy a tesódnak milyen volt a kapcsolata a nagyiddal, pedig igazán senkinek semmi köze nincs.

2019. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!