Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rossz anya vagyok, mert a...

Rossz anya vagyok, mert a nagyszülei elviszik a 3 éves fiamat heti 1x pár napra?

Figyelt kérdés

Nekik is jót tesz, nekünk is párommal, a fiam imád ott lenni, sokat játszanak.

Mi a baj ezzel?

Megkaptam egy családtagomtól, hogy állandóan lepasszolom a gyereket és rossz anya vagyok.


2019. jan. 13. 15:22
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
34%
Nyugi, itt már az is rossz anyának számít, ha félre mer nézni a gyereke mellett, szóval nem kell adni a véleményükre. Itt mindenki tökéletes anya, akiknek nincs segítségük, szóval bántja őket, ha valaki heti 1x elviszi a nagyszülőkhöz. Undorító.
2019. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
37%
Meg tuti arra irigyek sokan h jo a viszony,mert átlagban a drága menyek csak köpködni tudnak a szülőkre anyósékra..
2019. jan. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
78%

Én autista kislányt nevelek. A városkában ahol laktunk, az autizmus miatt egyik óvoda sem fogadta. Ha nem tudtuk volna megoldani hogy áthordjuk egy másik városba, otthon maradt volna nálunk is. Szerintem ha állandóan otthon van, kell neki heti pár alkalom amikor kiszakad ebből a közegből, és ha a nagyszülők szívesen viszik, ez örömteli időtöltés nekik is és a gyerkőcnek is. Sajnos, nálunk nem volt nagyszülő aki vigye néha, és egyedül is maradtam vele, nagyon nehéz volt, még úgy is hogy járt oviba. Neki kellettek az új ingerek, unatkozott otthon velem.

Szóval ne hallgass senkire, éljetek úgy, ahogy nektek jó. A lényeg, hogy a gyerek boldog legyen. Ha szorong vagy veled akar maradni, ne vidd. Ha szívesen megy, engedd.

2019. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
74%

na ne vicceljetek.


Milió oka lehet annak, hogy a kisfiú nem jár óvodába. Szerintem a legkevésbé valószínű az, hogy "beteges", ha ez alatt az állandó orrfolyást és hasonló banális dolgokat értitek.


Ha ennél komolyabb a baj, és heti hat napban 24 órában az anyjával van a gyerek, akkor az bizony fárasztja az anyát. Nagyon. Ha emiatt kiírna egy kérdést az anya, minden normális válaszoló azt javasolná neki, hogy kérjen segítséget, hogy legalább heti egypár órát fel tudjon lélegezni.


Ha a kisgyerek nem jár óvodába, akkor abszolút nem sok heti egyszer a nagyszülőknél töltött éjszaka. Más kérdés, hogy nem mindenki olyan szerencsés, hogy van egyáltalán nagymama a közelben, vagy van olyan nagymama, aki szívesen foglalkozik az unokával vagy olyan fiatalos és energikus, hogy az unoka szeret vele lenni és játszani.


Szabad megpukkadni az irigységtől:) Attól még nem lesz rossza anya az, akinek megadatott a segítség:)

2019. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
46%

Bas.ki ! Nem minden nagyszülő egy szerencse csomag!

En lányom is sokat van anyameknak! Mi is sokat voltunk anno mamamnal. Szerettünk is ott és a lányom is szeret!

Sztm senkinek semmi köze hozzá!

A legtöbben csak azért fújnak mert ők nem számíthatnak a kutyára sem! Itt mindenki mindig a gyerekével van...aztán csodálkozik ha az ura máshoz megy meg befasul!

2019. jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
37%

Így tisztább a kép, akkor hasonló helyzetben lehettek, mint a tesómék voltak(?). Igaz, náluk két gyerek van és általános iskolából kellett kivenni a gyereket, utána jött a kivizsgálós, papírozós, intézménykeresős hercehurca, ketyegtek a hónapok. Őket elnézve jól jön ilyen esetben minden segítség, a végén már azt csodáltam, hogy a házasságuk még bírja, fáradtak és idegesek voltak mindketten. A lényeg, hogy ti is sokat törődjetek a fiatokkal, ne csak a nagyszülők!

Aki szerint milyen dolog már egy beteg/viselkedészavaros gyereket a nagyszülőre bízni: sok esetben az intézmény nem tud vagy nem akar mit kezdeni azzal a helyzettel, ha egy gyerek külön elbánást igényel (cukros, autista stb). Általában kevés nevelő van, akik kiégtek, leterheltek, míg a nagyszülő külön tud foglalkozni az unokával, ha van ereje. Gyerektársaságot általában nem tud nyújtani, ami a fejlődés szempontjából fontos lenne, de figyelmet, törődést, szeretetet igen. Az 5-ös válaszoló voltam.

2019. jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
49%

Remek anya vagy. A sokmirígy, rosszindulatú kommentelővel mag ne törődj.

Itt jegyzem meg, hogy a legtöbb óvoda nem fogad év közben. Tehát hiáby tölti be a gyerek a 3. évét pl januárbna, csak a következő szeptemberbtől veszik fel. A mi ovinkban is így volt. Az őszi lányomat csak azért vették fel, mert a testvére már oda járt. A nagy viszont csak 3.5 évesen kezde az ovit. Ezt csak azért írtam, hogy nem evindens, hogy egy 3 éves óvodás

2019. jan. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
37%

Úgyis mindenki le van pontozva aki nem játszik a tökéletes ősanyát!

Itt mindenki mindig a gyerekkel van...más megszünt.

2019. jan. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
42%

47es!

En is sokat voltam mamamnal! Megis hallgattam anyamra és imádom, jó a kapcsolatunk. Nem értem az összefüggést?

Lányom is sokat van anyamnal, igaz egyedül nevelem és dolgoznom is kell!

2019. jan. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
41%
A kérdező egy szóval sem mondta hogy autista vagy bármi ilyen jellegű problémája lenne a gyerekének. Vannak gyerekek, akiknek az immunrendszerük egyszerűen lerobban az ovis közösségben, és tényleg több időt vanbak otthon mint közösségben. Ilyen esetben lehet kérvényezni az ovi késleltetését. Vagy egyszerűen csak sokat pisil, kakil be, és eltanácsolják. Kérdező, így már teljesen más a kérdés hogy kijavítottad. Talán így már annyira nem tűnik soknak, de ezt itt kár volt megkérdezned. Itt csak véleményt írunk, az életét mindenki úgy alakítja ahogy neki jó. Tehát, ha nektek így megfelel, akkor ne foglalkozz mással. Az én ismerősöm a családjával, 3 gyerekkel lakik a szüleinél, és így is alig van a gyerekeivel. Dolgozni nem dolgozik, egész nap csavarog. Van mikor a mamával és a papával alszik a legkisebbik, ahelyett hogy a szüleivel aludna fent az emeleten. Nincs ezzel gond, csak vigyázni kell arra hogy azért ne essünk a ló túloldalára, mint ahogy az én ismerősöm.
2019. jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!