Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy bírjak ki még 3 hetet vele?

Hogy bírjak ki még 3 hetet vele?

Figyelt kérdés

anyám anyja (nem írom, h. nagyanyám, mert nem tekintem annak!) hosszú évek óta elcseszi a karácsonyaimat azzal, hogy 1 hónapra hozzán jön.


ma kellett volna hazamennie, de közölték, h. még 3 hetet marad.


azt hittem, felrobbanok!!!!!!!!!


kicsi a lakás, és egy szobában vok vele.


-horkol

-éjjelente többször befingik

-nem győzök szellőztetni, emiatt meg vok fázva most is

- nagyon vallásos, nem beszélhetek szabadon, ha itt van, a szüleim rám szólnak.

- rohadt képmutató, megjátssza az ájtatatos szentet, közben meg mohó, ránk telepszik stb.


a számítógép mellett sem tudok úgy dolgozni, lenne csomó ember kikkel munka kapcsán is beszélnem kell skype-on, de este 8 után nem lehet, van olyan ismerősöm, aki csak később érne rá, nem tudom rendesen végezni a dolgaimat.


egyszerűen utálom, még huszonéves koromban is kezet emelt rám, beleszólt a dolgaimba.


anyámon kívül már nincs más gyereke, és ezért mindig ránk telepszik.


80 elmúlt.



körülötte csomó ember meghalt, köztük a másik gyereke, de ő él és virul.


esélytelennek látom, h. kikerüljön egyhmar a képből.


mikor itt van, a stressz-szintem mindig megugrik, nyugtalan, frusztrált vok.


nem bírok ki még 3 hetet.



ja, szólni nem lehet semmit rá, mert anyám ordít velem.



kényszer, h. itthon kell élnem.


nyilván, ha tudnék, lelépnék.

máskülönben meg azt gondolom, nem nekem kéne eltakarodnom, hnem neki.


én több mint 10 éve nem mentem az ő házába, annyira nem bírom elviselni.


amúgy a meghalt gyereke felesége is utálja, nem ok nélkül.



2019. jan. 19. 11:51
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
86%

Ezt így elmondod nagyanyádnak és tuti úgy megsértődik, hogy nem megy arra többet.


"Huszonéves korodban", akkor most 30as lehetsz....azért elég gáz, hogy még mindig otthon kell laknod, szóval ne lepődj meg ha téged tesznek ki. :D

2019. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
22%

Szegény, ha nekem ilyen gyerekem lenne, nagyon szomorú lennék.

80, eltemette a gyerekét, a másik még egy tuskó :(


Nem tudnám azt írni a halott testvéremre, hogy az anyám másik gyereke.

2019. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

látom az ítélkezés az megy.


aki meg manapság Mo.-n beszól vkinek a lakáspiaci hrlyzet mellett, amiért még nincs saját kecója, az köpje szembe magát.


a másik gyereke egy alkoholista erőszakos vki volt.


nem véletlenül halt meg.


tudjátok mit, átküldöm az öreglány lakni hozzátok a fennmaradó 3 hétre.


hiszen ti hozzám képest olyan jó emberek vagytok, biztos befogadjátok.

2019. jan. 19. 12:23
 4/39 anonim ***** válasza:
90%
Kezdetnek ennyi idősen egy albérlet is megteszi.;)
2019. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk ezt, mint szülő mondom, szerintem tök proli dolog a felnőtt gyerekemhez, az ő szobájába beköltöztetni egy rokont. Tökmindegy, hogy 20 éves, vagy 30 éves a felnőtt gyerekem. Legyen már annyi magánszférája a szülői házban. (Mondom ezt úgy, hogy az enyém 20 évesen a majdani férjéhez költözött). Na de ha itthon lakna, a nyakára nem tennék be vendéget, pláne nem hetekre (jóformán két hónapra most), te jó ég:(((((
2019. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem anyád szobájában alszik, ha ő annyira odavan érte?!

Szó nélkül told át a nagyi ágyát a kedves mama szobájába, ha meg ordít, ordíts vissza és küldd el a francba. Te vagy az erősebb, nem? Nem kell eltűrnöd ezt a helyzetet. A szobádat meg zárd kulcsra.

2019. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
73%
Egyrészt érthető, hogy anyáddal akar még lenni egy kicsit, nehéz élete lehetett, most meg biztosan magányos. Abban viszont egyetértek veled, hogy a szobádba tenni két hónapra elég kemény:( Viszont akármilyen is, az anyád anyja, gusztustalan, ahogy beszélsz róla! Megérdemled anyádtól a kritikát érte!
2019. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

7-es, csak azért mert anyám anyja, nem fogom a semmire tisztelni.

ok?


látatlanban könnyen jár a szád, átküldöm hozzád, élj vele egy hétig, azt utána oktass ki.


ha nektek van egy jó nagyszülői kapcsolatotok, örüljetek neki, de az ég szerelmére, ne abból induljatok ki, ami nálatok van, mert nem mindenki olyan szerencsés.


ehhez kéne az empátia, belehelyezkedni abba, h. másnak szarabb jutott.

igen, anyámhoz kéne átpaterolni, de ő meg faterral van.


ez a szívás, h. én kapom a legnagyobb dózist belőle.


aki meg albérletről dumál, lehet, h. el sem tudod képzelni, de van, akiknek melóhely dacára sem futja albira, ha még hó végén enni is akarnak.

2019. jan. 19. 12:49
 9/39 A kérdező kommentje:

kulcsom nincs a szobámhoz, nem engedik.

magánszférám ennyi.


ha nem vok otthon, hozzányúlnak a cuccamhoz, vettek már el pénzt is tőlem, kérdezés nélkül átpakolják a szekrényem stb.


a családom rohadtul visszaél az anyagi rossz helyzetemmel, és mert otthon lakhato, cserébe azt gondolják, nekik ezt is lehet.

2019. jan. 19. 12:52
 10/39 anonim ***** válasza:
43%

7-es vagyok: csak, hogy tudd, a hátam közepére sem kívántam a nagyanyámat, SOHA, de rendszeres látogattam, nyaranta vele töltöttem egy hónapot amíg tanultam, és kulturáltan viselkedtem vele, APÁM miatt, mert EMPATIKUS voltam vele, mert tudtam, hogy Ő szereti...

De hát nem vagyunk egyformák.

2019. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!