Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy bírjak ki még 3 hetet vele?

Hogy bírjak ki még 3 hetet vele?

Figyelt kérdés

anyám anyja (nem írom, h. nagyanyám, mert nem tekintem annak!) hosszú évek óta elcseszi a karácsonyaimat azzal, hogy 1 hónapra hozzán jön.


ma kellett volna hazamennie, de közölték, h. még 3 hetet marad.


azt hittem, felrobbanok!!!!!!!!!


kicsi a lakás, és egy szobában vok vele.


-horkol

-éjjelente többször befingik

-nem győzök szellőztetni, emiatt meg vok fázva most is

- nagyon vallásos, nem beszélhetek szabadon, ha itt van, a szüleim rám szólnak.

- rohadt képmutató, megjátssza az ájtatatos szentet, közben meg mohó, ránk telepszik stb.


a számítógép mellett sem tudok úgy dolgozni, lenne csomó ember kikkel munka kapcsán is beszélnem kell skype-on, de este 8 után nem lehet, van olyan ismerősöm, aki csak később érne rá, nem tudom rendesen végezni a dolgaimat.


egyszerűen utálom, még huszonéves koromban is kezet emelt rám, beleszólt a dolgaimba.


anyámon kívül már nincs más gyereke, és ezért mindig ránk telepszik.


80 elmúlt.



körülötte csomó ember meghalt, köztük a másik gyereke, de ő él és virul.


esélytelennek látom, h. kikerüljön egyhmar a képből.


mikor itt van, a stressz-szintem mindig megugrik, nyugtalan, frusztrált vok.


nem bírok ki még 3 hetet.



ja, szólni nem lehet semmit rá, mert anyám ordít velem.



kényszer, h. itthon kell élnem.


nyilván, ha tudnék, lelépnék.

máskülönben meg azt gondolom, nem nekem kéne eltakarodnom, hnem neki.


én több mint 10 éve nem mentem az ő házába, annyira nem bírom elviselni.


amúgy a meghalt gyereke felesége is utálja, nem ok nélkül.



2019. jan. 19. 11:51
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek. Neked kéne onnan takarodni.
2019. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
77%
Én is erre gondoltam ,de már írta itt valaki: Ha a nagyi odaköltözik végleg, akkor szépen adják Neked oda használatra a nagyi lakását. Probléma megoldva.
2019. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
94%
Úgy látom nem csak engem irritál rohadtul a kérdező undorító stílusa.
2019. jan. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
89%

Ettől a sok vok-tól rendesen megéheztem, lehet elmegyünk kínaizni :P


Egyik otthon lógatja a lőcst 30 évesen, másik beállt megélhetési gyerekgyárosnak, nem tudom eldönteni melyik gázabb.

2019. jan. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
89%
Nem beszélhetsz szabadon azt jelentené, hogy nem mondhatod, hogy "takarodj má vazze vén qr.va mer torkig vok veled már." kkor jogos, hogy rád szólnak, bár 25 évvel ezelőtt kellett volna jobban megnevelniük, akkor most nem lennél ilyen.
2019. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

ok, akkor felosztjátok egymás között a napokat, és befogadjátok?


látatlanban könnyű ítélkezni, nem ismeritek, nem éltetek vele.


aki meg azt mondja itt, h. lusta ok albiba menni, kívánom, h. mikor hasonlóan nehéz helyzetbe kerülsz, ugxanezt kapd vissza.


én dolgozom, nem mamahotelben kushadok.


és a fizum felét hazaadom, ami egy rendew bp.-i albira nem lenne elég.


de ti vagytok a bezzeg-emberek, igaz.


minden okés nálatok, aki meg nehézséggel küzd, pusztuljon meg, hisz bennetek semmi empátia.


képmutató bagázs!


könnyűá látatlan pálcát törni bárki felett.


1 hetet sem bírnátok ki vele!

2019. jan. 19. 18:26
 27/39 anonim ***** válasza:
41%

A gyakori népe megint esküdtszékké rendeződött, jajj, ne már!


Kérdező, én viszont nagyon is megértelek!


Magam is a 30-as éveimben járok, és még mindig anyuéknál lakok, mert nekem sincs tőkém külön menni.


Varrónői fizetésből (mellette most kezdtem egy fősulit, pedagógusi képesítést tervezek szerezni, de még legalább 2 és fél év) nem tudnám kigazdálkodni az utazást, kaját, bérleti díjat, tandíjat.


De ahogy látom itt minden válaszadó nálunk csak jobb anyagi helyzetben van, és feljogosítva érzik magukat, hogy rád pirítsanak.


A saját nagyimat én sem bírtam, és kövezzetek meg, de mióta meghalt, nyugisabb az életem.


Ő nálunk lakott 12 éves korom óta, 31 éves koromig.


Mi is kis lakásban, sok súrlódás, nem ragozom.


Ez hülyeség, hogy neked kéne "eltakarodnod"!


Te a szüleid gyereke vagy, és halálodig az is maradsz.


Ha egy anya előbbre helyezi a saját anyját, mint a gyereke érdekeit, az az én szememben annyit is ér!


Ha a nagyidnak van saját lakása, éljen ott, vagy menjen otthonba, vagy legyen fizetett segítsége, vagy a szüleid látogassák ott.


De nem pálya, hogy téged raknak ki otthonról, miközben anyagilag is beleteszel a közösbe, és még egyszer mondom, te vagy a gyerekekük, neked kéne a listán elől szerepelni.


A nagyid már élt eleget, előtted még ott a jövő, neked kéne segíteni, hogy előbbre juss.


Az nagyidtól meg pofátlanság, hogy nem kapcsol magától.


Vannak ilyen öregasszonyok.

Megvénülnek és szinte kitüntetést és nonstop figyelmet várnak érte.


Én saját öregkoromra nem szeretném majd megnyomorítani a családom.

És valóban jó ötlet itt a válaszadókhoz elpostázni a nagyidat, tutujgassák, szerezzenek tapasztalatokat róla, mert bele a vakvilágba nagyon egyszerűnek tűnik ledorongolni valakit.


Anyád is megéri a pénzét egyébként! Már bocs, hogy ezt írom, de amiket elmondtál azok alapján ő még mindig az anyukája szófogadó kislánya, nem nőtt fel, nem vált le róla, és úgy ugrál, ahogy a nagyid elvárja.

2019. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

köszi 27.

és akik a stílusom miatt cinkelnek: gondolhjatok bele, az egész jövő heti és azutáni napjaimat át kell szerveznem, mivel azt hittem, ma elutazik, jövő hétre másképp terveztem, emberekkel kötöttem le időpontokat stb.


de nem, marad még 1 hónapot, és most szervezhetem át.


én 1 hónapnyi masszív szenvedés után, újabb 1 hónapnyi megpróbáltatások előtt vok most ilyen állapotban, és akik itt gyaláznak, ebbe nem gondolnak bele.


tényleg azt kívánom, bármi gondotok lesz az életben, és beszéltek róla bárkinek, álljon úgy hozzátok, ahogy ti most velem beszéltetek!

2019. jan. 19. 18:55
 29/39 anonim ***** válasza:
76%
Óh, jaj te szegény mindjárt megsajnállak hogy ne élősködhetsz zavartalanul a szüleid nyakán.. brühühühüüüüüüüüüüüüüüüü
2019. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, mégis mit dolgozol hogy olyan "keveset" keresel hogy nem tudsz külön menni??

Én 20 évesen 150 000 ft keresek egy hónapban, mégis megélek albiban egy lakótárssal.

2019. jan. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!