Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek gáz 20 évesen...

Szerintetek gáz 20 évesen otthon lakni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, nappalin tanulok, minden hónapban adok haza 20.000 Ft-ot. Mellette telefont, bérletet, reggelit, ruhát, tisztasági szereket magam veszem meg. Úgy érzem útban vagyok, mindenük probléma, volt olyan, hogy reggel 6-kor elindultam dolgozni, mire hazaértem fél 6 volt, vacsora közben telefonoztam és ezen kiakadtak. Költözzek el? Mit javasoltok? :(
2019. jan. 22. 11:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja meg mindíg hangoztatják, hogy ők már 18 évesen külön voltak.
2019. jan. 22. 11:36
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Hat kozos vacsora kozben nalunk se szokas telefonozni..

Egyebkent te mit latsz jonak? Ha tudsz menj.:) Sajat szabalyok,sajat eletritmus stb.:)

2019. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem gáz ennyi idősen otthon lakni. Szerintem 26-27 éves korig még belefér, legalább az ember össze tudja szedni kicsit magát anyagilag és könnyebben indul el az életben. Ha már otthon laksz, remélem raksz félre egy kis pénzt, hogy anyagilag is legyen értelme.

Azt pedig te tudod, hogy mennyire zavarjátok egymást a szüleiddel. Ha jól elvagytok, csak néha kaptok össze pár apróságon, akkor belefér. De ha minden nap beléd vesznek, és téged is irritálnak már, akkor szedd össze a 2 havi albérleti kauciót és menj isten hírével.

Egyébként le a kalappal, hogy dolgozol suli mellett. Én is elkezdtem 20-21 évesen dolgozni, de ennek ellenére 26 éves koromig otthon laktam. Addigra alakult ki komoly kapcsolatom egy lánnyal, akivel össze is költöztünk. Ezalatt az 5-6 év alatt félre tudtam rakni 4-5 millió Ft-ot, így sokkal könnyebben indultam el az életben.

2019. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Alapvetően 20 évesen, nappali tagozatosként nem lenne gáz, de ha otthon láthatóan útban vagy,akkor keress más megoldást, koleszt, diákszállót, haverokkal közös albi.

Hátrányod nem lesz belőle, ha önállósodsz.

2019. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem gáz, de vacsora közben ne telefonálj.
2019. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
87%

Ülj le velük és beszéld meg, mit kell ilyen dolgokon kiakadni? Az meg természetes, hogy rád szólnak, hogy vacsora közben ne telefonozz.


Le kell ülni és megbeszélni velük, mi merre hány méter, mit várnak el tőled stb. Így látatlanban teljesen felesleges okoskodás megy csak.

2019. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
Egy saját lakás vagy ház önerőből ma 10-20 millió, ha fővárosi vagy duplája. 20 évesen gondolom 2 év diákmunka van mögötted, mivel beleadsz otthon és állod a saját költségeid, a havi százezrednek jó ha a felét el tudod rakni. Ha nem jött volna közbe semmi extra kiadás, most van 1.2 millió forintod. Akárhogyan is számolom, ez nem elég elköltözni. Eladósítani magad meg nem hiszem, hogy akarod.
2019. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy gáz.

Tanulsz, és csak 20 éves vagy.

És még pénzt is adsz haza.

2019. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem közös vacsora volt :)
2019. jan. 22. 12:27
 10/18 Karena26 ***** válasza:

Alapesetben addig nem gáz otthon lakni, míg nappalin tanul az ember, s meg nem házasodik, ha a család szívesen látja, mivel még a családi pótlék is jár a tanuló után.


De nálad sajnos más a helyzet, mert mert nem veszik jó néven, hogy még otthon laksz. :( Hozzátenném, hogy szerintem a szüleidnek nem egészséges a hozzá(d)állása, de szívük joga, mivel tisztességgel felneveltek téged, és te nagykorú vagy már.


Költözz el minél hamarabb (ne nődhöz!!!)! Legyél teljesen önálló és független, éld az életed! Ez jót fog tenni az önbecsülésednek, nem úgy, mintha otthon megtűrt személyként hallgatod a megjegyzéseiket! :)

2019. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!