Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Nagyszülők

A kérdés

Mamám 3 napja nem veszi fel a telefont, lehet baj?

76 éves, egyedül él messze... Szüleim szerint szokásosan félre rakta a telefont...

Vasárnap hívott minket, de nem voltunk itthon. Utána próbáltam visszahívni, de nem veszi fel. Tegnap is, ma is kb. 2.óránként hívom, de semmi, ezt a szüleimnek nem momdtam meg.

Az igaz, hogy állandóan mellé rakja a telefont, olyankor kicseng, meg a postásnak, panel házban a szomszédoknak biztos feltűnt volna, ha baj van.

febr. 12. 18:55  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
igen lehet

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont febr. 12. 18:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Felhívom a szomszédot, hogy menjen át, de ne ijessze meg, hogy aggódunk.

# 2/11Időpont febr. 12. 19:02 Privát üzenet
Lehet. Rá kell telefonálni egy szomszédra, hogy nézzen át hozzá.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont febr. 12. 19:03 Privát üzenet
Karena26 nevű felhasználó válasza:

Hívd fel az egyik szomszédot, vagy valakit abból a városból, hogy kopogjon be hozzá! Lehet, hogy tényleg baj van.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont febr. 12. 19:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Félrerakta a telefont....

Csak az a baj, hogy ha baj lesz is, áh "csak félrerakta a telefont". Jobb megnyugodni.

# 5/11Időpont febr. 12. 20:02 Privát üzenet
Vegyetek neki egy nagyimobilt,azt nem lehet félretenni és ha pl a lakás másik végében esik el akkor is tud segitséget hívni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont febr. 12. 20:44 Privát üzenet
Ilyen idős korban, pláne eyedül, már jó lenne nem annyival elintézni a szüleid részéről, hogy "nincs semmi baja, csak biztos félrerakta". Legyen pótkulcs szomszédnál, ill. valami olyan megoldás, pl. nyakba akasztós mobil amivel ő maga is segítséget tud hívni, ha pl. elesik a fürdőben nem tud felkelni. Jobb félni, mint megijedni, nekem volt olyan nagyon aktív idős rokonom, aki disznóetetés közben esett el nagyon szerencsétlenül, pont télen, ha éppen nem lett volna a feleségénél vendég, aki el akart köszönni , mire megtalálják, lehet,meghalt volna, mert olyan rosszul esett, hogy totál összetörte magát, hónapokig volt kórházban utána. Pedig ő még nem si egyedül élt. Más ismerős 60 évesen meg szívrohamot kapott, és meghalt, nála is így kezdődött, hogy nem vette fel a telefont, és 3 nap után már aki bement, csak a holttestet találta meg. Vannak dolgok, amik elkerülhetetlenek, mint pl. az azonnali (remélhetőleg) halált okozó infarktus, embólia estb, akin már úgyse lehetne segíteni, de a lelkiismereteteknek is sokkal jobb lenne, ha lenne egy vészterv ilyen esetben, mert simán benne lehet a pakliban, hogy nem félreteszi, hanem tényleg segítségre szorul.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont febr. 13. 05:04 Privát üzenet
Amikor az én mamám nem vette fel a telefont, akkor kiderült, hogy rosszul lett, be kellett törni az ajtót és két hétre rá meg is halt.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont febr. 13. 11:40 Privát üzenet
biztató vagy utolsó

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont febr. 13. 12:50 Privát üzenet

3 napja?

Én akkor tiszta ideg voltam, amikor már vagy ötször hívtam a 80 éves nagymamámat 1 óra alatt és nem vette fel.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont febr. 13. 16:35 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Vettem két hónapja egy telefont ami használt volt, és eddig jó volt de néhány napja nem tudok telefonálni vele és azt írja hogy a telefon le van tiltva, pedig nincs is tartozásom mit tegyek?
Telekom garancia. Mi számít? A vásárlás napja amikor megrendeltem? Amikor kiállították a garancia jegyet? Vagy amikor megkaptam a telefont?
Hahoo. A problémám az lenne hogy pár napja vettünk egy Hom Tom HT 16 telefont, és a mobil internetet nem tudjuk beállítani. Valaki?
Édesapám egy új fajta Nokia 5310 telefont használ és eddig működött rajta a Youtube de most két napja egy kis lakat jelenik meg a bal sarokban. Mi lehet a gond?
Huawei P9 Lite 2017-es telefonom van. Egy kártyával használtam a telefont és a 2-es foglaltban. Egy pár napja tettem bele SD kártyát. Azóta ebbe a foglalatba nem látja a SIM...
Férjem 5 napja nem beszél velem, mert megsértődött, hogy néha piszkáltam amiért vett egy (nekünk) drága telefont, és egyik nap összetörte a pár napos készüléket?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Nagyszülők rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!