Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mamám 3 napja nem veszi fel a...

Mamám 3 napja nem veszi fel a telefont, lehet baj?

Figyelt kérdés

76 éves, egyedül él messze... Szüleim szerint szokásosan félre rakta a telefont...


Vasárnap hívott minket, de nem voltunk itthon. Utána próbáltam visszahívni, de nem veszi fel. Tegnap is, ma is kb. 2.óránként hívom, de semmi, ezt a szüleimnek nem momdtam meg.

Az igaz, hogy állandóan mellé rakja a telefont, olyankor kicseng, meg a postásnak, panel házban a szomszédoknak biztos feltűnt volna, ha baj van.


2019. febr. 12. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
igen lehet
2019. febr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Felhívom a szomszédot, hogy menjen át, de ne ijessze meg, hogy aggódunk.
2019. febr. 12. 19:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Rá kell telefonálni egy szomszédra, hogy nézzen át hozzá.
2019. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Karena26 ***** válasza:
88%
Hívd fel az egyik szomszédot, vagy valakit abból a városból, hogy kopogjon be hozzá! Lehet, hogy tényleg baj van.
2019. febr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Félrerakta a telefont....


Csak az a baj, hogy ha baj lesz is, áh "csak félrerakta a telefont". Jobb megnyugodni.

2019. febr. 12. 20:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek neki egy nagyimobilt,azt nem lehet félretenni és ha pl a lakás másik végében esik el akkor is tud segitséget hívni.
2019. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős korban, pláne eyedül, már jó lenne nem annyival elintézni a szüleid részéről, hogy "nincs semmi baja, csak biztos félrerakta". Legyen pótkulcs szomszédnál, ill. valami olyan megoldás, pl. nyakba akasztós mobil amivel ő maga is segítséget tud hívni, ha pl. elesik a fürdőben nem tud felkelni. Jobb félni, mint megijedni, nekem volt olyan nagyon aktív idős rokonom, aki disznóetetés közben esett el nagyon szerencsétlenül, pont télen, ha éppen nem lett volna a feleségénél vendég, aki el akart köszönni , mire megtalálják, lehet,meghalt volna, mert olyan rosszul esett, hogy totál összetörte magát, hónapokig volt kórházban utána. Pedig ő még nem si egyedül élt. Más ismerős 60 évesen meg szívrohamot kapott, és meghalt, nála is így kezdődött, hogy nem vette fel a telefont, és 3 nap után már aki bement, csak a holttestet találta meg. Vannak dolgok, amik elkerülhetetlenek, mint pl. az azonnali (remélhetőleg) halált okozó infarktus, embólia estb, akin már úgyse lehetne segíteni, de a lelkiismereteteknek is sokkal jobb lenne, ha lenne egy vészterv ilyen esetben, mert simán benne lehet a pakliban, hogy nem félreteszi, hanem tényleg segítségre szorul.
2019. febr. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Amikor az én mamám nem vette fel a telefont, akkor kiderült, hogy rosszul lett, be kellett törni az ajtót és két hétre rá meg is halt.
2019. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
biztató vagy utolsó
2019. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3 napja?

Én akkor tiszta ideg voltam, amikor már vagy ötször hívtam a 80 éves nagymamámat 1 óra alatt és nem vette fel.

2019. febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!