Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van 2 szépkisunokám, és nem...

Van 2 szépkisunokám, és nem szeretnek enni, csak az édességet ennék állandóan. Baj az, ha én azt mondom nekik, hogy annak leszek a barátja aki megeszi a levest, , és a másodikat?

Figyelt kérdés
Engem mint nagymamát ez nagyon bosszant. (Anyuka nem nagyon tud főzni) -és ő sem valami nagy evéős, van, hogy csak este eszik, , de csak nasizik inkább! Na most én azt találtam ki, hogy rávegyem a kicsiket az evésre, (ha apa főz! ), hogy annak leszek a barátja, , aki megeszi a leveskét, vagy a másodikat. Nos erre anyuka: ki ne találjak már ilyet! -egy gyereknek, hogy lehet ilyet mondani? -rosszul tettem ezt?
2019. febr. 23. 18:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
És mit mondasz akkor, ha közlik a gyerekek, nem akarnak a barátaid lenni?
2019. febr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
52%
Egy normális nagyszülő feltétel nélkül és szereti az unokáit és nem tesz köztük különbséget.
2019. febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
89%
Érthető, hogy miért akarod ezt mondani, de úgysem tudsz mit tenni, ha az anyjuk nem ad nekik normális kaját. De gondolom úgyis napközisek és az iskolában esznek rendesen.
2019. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
59%
Akkor már inkább az angyalkás sztori.
2019. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem hagyd rá a szülőkre ezt. Te csak szeresd őket. Az étkezésük úgysem a te felelősséged, ezzel vesződjenek a szülők (már ha zavarja őket, mert ahogy írod, menyecske azért nem csinál ebből problémát).
2019. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell privátban írogatni. Az én gyerekem is rossz evő. Konkrétan katasztrófa az étkezése, pedig minden tőlem telhetőt megteszek. Rendszeresen és sokfélét főzök, sütök, mégsem érdekli az evés. Én is adtam "tápszert" még az ovi elején neki, mert nem akartam hogy tápanyaghiányos legyen. Biztosan fura ez egy nagymamakorú nőnek, de gondolom nem egyedi eset, ha a boltokban lehet kapni 4 éves kor fölött ajánlott tápszert és el is tudják adni.

Egyébként az én anyósom látványosan elégedettebb a zabáló és kövér unokáival.

2019. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%
Az jó, hogy egészséges étkezésre szeretnéd nevelni őket, de találj ki valami mást! Ha ezt mondod, az tényleg nem jó. Mennyi idősek? Lehet, hogy ha egyszerűen elmagyaráznád nekik, hogy állandóan édességet enni nem egészséges. Olvashatsz, mesélhetsz is nekik ilyen meséket, amiben az édességevős szereplőnek elromlik a foga, megfájdul a hasa, nincs kedve játszani, de az egészséges dolgokat evő szereplő vidám, sokat játszik, jók a fogai, stb. És a szülővel is lehetne beszélni ilyen esetben.
2019. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
64%
Ez marhaság,hogy nem leszel a barátjuk..Érzelmi zsarolás: A gyerekedék gallyra vágták a kajáltatásukat,így az egyetlen amit tenni tudsz,hogy elbeszélgetsz velük és egészsséges kaját adsz az unokáidnak. Majd megeszik,ha éhesek lesznek. Aki meg azt írja,hogy ne szólj bele,annak fogalma sincs a család fogalmáról. Van különbség a belepo*ázás és a beszélgetés,elbeszélgetés között. Igenis van jogod és kötelességed is a gyerekek egészségéért.
2019. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a kisebbik gyerekem volt ilyen, csak édességet evett. Addig, amíg hagytam. Egyszercsak nem kapott édességet, se nasit. És láss csodát, elkezdett enni. Megszerette az ételeket. ( Nyilván nem az összeset). A mai napig oda kell figyeljek, hogy az étkezésében ne az édesség kerüljön túlsúlyba, de egyáltalán nem mondható rossz evőnek.

Te, mind nagymama nem tudod megcsinálni, mert nincsenek nálad elég hosszú ideig. Próbálkozni kell, hátha megszeretik a főtt ételt.

2019. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
51%

8-as, én írtam, hogy ne szóljon bele. SEMMI kötelessége nincs ebben, ő már felnevelte a saját gyerekét. Persze, természetesen jobb lenne egy (két) egészségesen étkező unokát látni, de ha nem megy, nem megy.

Tudom, mit beszélek, testvérem a gyerekei lekváros buktán nőnek fel. Reggelire, ebédre, vacsorára. Nem tud főzni, és nem is strapálja magát. Nem lehet vele mit tenni.

Amúgy meg, ha mondjuk 100 km-re lakik a nagymama az unokáktól, akkor hogy érvényesülhet a "felelőssége" ebben? Minden telefonáláskor EZZEL mérgezze a kapcsolatát a menyével, fiával? Nem, ez a szülők felelőssége.

2019. febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!